• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Товароносимост, носещи стени и други въпроси.

Започната от Деян, 11.05.2016 20:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Деян

Привет колеги!

Запланувал съм старт на един 200 литра аквариум, но имам следните питанки:

* С дъно, камънак и т.н. отива на 250-270 килограма тегло. Това цялото нещо е разположено на площ от 100*40см.
Блокът е панел, конструкция 1984, 8 етажа. Нужно ми е компетентно мнение дали е удачно да се вкара такова "аквариумче" и как да се разположи (плътно до носеща стена?)

* Има ли начин да се намерят чертежите на съответния тип конструкция и да се провери товароносимостта?
*DRINK*

mygardenflower

 Това тегло не е сериозно. Не може да "притесни" плочата.
За тест може да пробваш следното - викаш комшията с половинката му и двамата качвате половинките си на раменете. Все ще се поберете в 1 на 0.4 м. Даже може и хоро да изиграете.

jabeto

Колега с 200л аквариум нямаш никакви грижи за плочата *THUMBS UP*Единствено гледай шкафа на който ще сложиш аквариума да е здравл

krasigogo

При разговори с архитекти често съм слушал че минимално натоварване на площ се изчислява за 1t/m2. Каква е дозата истина при панелките, обаче можете да гадаете сами.
Но по темата - при 0,4m2 тегло от 300 kg не би трябвало да е фатално. Ако се познава и конструкцията на сградата (вътрешни колони) тогава притеснения няма да има. От личен опит в 2 апартамента имах конструкция с подобно тегло стояща на 4 крака. След преместването само площта на крачетата се бе очертала в мокета, едно разтъркване и нямаше и следа на пода.
Три пъти режа и все късо ....

vorteh

На скоро се интересувах колко може да се натовари терасата на панелка от 80 година която е заварена към основната плоча не е цяла и ми казаха-полезен товар 240 кг./кв.м. по цялата широчина или 480 кг./кв.м. в ивица по външната страна така,че за вътре нямаш проблем.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk


_Kirilov

Аз съм с 200л аква , не мако количество камъни и прочее в панелка на 7-мия етаж и няма грижи.
Новия проект е 500л ++  и не смятам за проблем каквото и да било !!!

За тераста - лично съм качвал 2тона гъглища на 6-тия етаж като бях преградил 1,5м от ширината и за да ги събера. Нещо от порядъка на 4-5 години се качваше средно по 1тон за по цяла зима . Нито провисна , нито се напука , нито някакви следи имаше от каквито и да било пропадания , посуквания и т.н.


Не мисля ,че трябва да имате каквито и да било притеснения с аквариуми до 700-800литра ;) *bg*

Деян

Благодаря, колеги, за участиетои съветите!  *DRINK*

Similar topics (5)

3784

Публикации: 2
Прегледи: 2019

41159

Публикации: 6
Прегледи: 3600

4825

Публикации: 14
Прегледи: 9057

9734

Публикации: 0
Прегледи: 1362