• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.06.2024 14:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля ви подарете ми немска овчарка

Започната от qvo, 18.08.2011 13:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bellissima

Цитат на: akapulko - 20.08.2011 23:42
Сигурно мислиш и в апартамент да го отглеждаш. :-( Аз харесвам такива кучета, мога да си купя, но не го правя.
Защото не мога да създам на кучето оптимални условия и да ги поддържам години наред.
Това, че куче средна или едра порода не е подходящо за апартамент е мит. Вземи един немски дог, той, със особеностите на породата си, е крайно неподходящ за отглеждане в условията на двор, синджир и т.н., а е доста по-едър от немската овчарка. Аз имам НОК, живее с мен в апартамент и смея да твърдя, че се чувства много по-добре от други такива кучета, които се гледат в двор на синджир и почти не виждат разходки.

Асен Евгениев

Цитат на: bellissima - 21.08.2011 22:35
Аз имам НОК, живее с мен в апартамент и смея да твърдя, че се чувства много по-добре от други такива кучета, които се гледат в двор на синджир и почти не виждат разходки.
Ами това беше смисъла на поста ми. Колегата иска немска овчарка, но няма опит и не знае колко средства и време
трябва да му отделя. Кучето трябва да бяга, за да се развива правилно и всекидневните разходки са сериозен
ангажимент.

Р.S. На едрите породи кучета трябва да се осигурява минимум 10 кв/м площ и ако живее в гарсониера /боксониера/
трябва да прежали половината апартамент. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

АМАЗОН

bellissima,аз гледам НОК на открито и никога не е бил връзван.Дворът ми е 7 декара и кучето
ходи където си иска.Слагам му нашииник само когато се налага да го заведа на ветеринар.
Не ми обяснявай че ще му е по-добре затворен в апартамент по цял ден и изведен навън за
по-половин час сутрин и вечер,колкото да свърши някои работи.Откакто се е родил яде само
сурово месо и гранули на HILLS-http://bg.hillspet.com/
Твоите расъждения не са правилни също като тези че,видиш ли кучето е много по-щастливо
ако е кастрирано.

valnata

На кучето му е добре винаги, когато неговия човек му обръща достатъчно внимание. И в къща ще живее и може да му се отделят мнго повече от час. Това зависи от времето и желанието на стопанина. И на двор ще живее и ще му е добре, ако неговия човек се занимава с него. Кучето не знае, че е кастрирано. Дали ще е кастрирано или не му е все тая.. никога няма да ни се обиди :-D Друг е въпроса, че кастрацията е добро решение, но за жалост тук всеки с приличащо на някоя си порода куче иска да изкара 100 лева за да си плати тока и затова сме пълни с бездомници. Малко са отговорните, които не въдят безразборно. Ама няма смисъл да спорим.. най-много да заключат темата на човека.

http://forum.dog.bg/topic/42633-%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%82%d0%b0%d1%89%d0%be-%d1%81%d0%b5-%d0%bc%d0%bb%d0%b0%d0%b4%d0%be-%d0%bd%d0%be%d0%ba-%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%b1%d0%bd%d0%be-%d0%ba%d1%83%d1%87%d0%b5%d0%bd%d1%86%d0%b5/page__st__20

Виж това куче търси дом.

Similar topics (5)

26890

Започната от stenli


Публикации: 10
Прегледи: 3708

15056

Публикации: 9
Прегледи: 3620

41968

Публикации: 6
Прегледи: 2944

21817

Публикации: 35
Прегледи: 11076