• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 06:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сладководен октопод ?!

Започната от rakim, 11.12.2014 12:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Случайно попаднах на тази снимка и се зачудих...от някакъв филм е и може би са го сложили в сладката вода само заради това....
540л Южна Америка

Mirobg

Според мен е менте октопода.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

ogogogo

Не съществува сладководен октопод.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

magnit

Виждам, че тази тема не предизвика интерес у любителите на соленоводните аквариуми и мисля, че не зле да се споменат някои факти, преди някой млад и наивен акварист да е повярвал в Дядо Мраз, сладководен октопод или сухоземен дискус...
Има сладководни и морски създания, които с лекота преминават от една вода в друга(или поне не съм чувал да се оплакват *JOKINGLY*). Причината най-често е храна. Бичи акули, мурени, раци, октоподи и др., често предприемат такъв кулинарен туризъм. Октопода е едно от най-интелигентните морски създания и съответно открива най-много възможности. В този случай, ако не е монтаж, става дума за аквариум, тип "шведска маса", от който животинчето се е възползвало. Вероятно неговото пусто и скромно обиталище е някой аквариум в съседство *DRINK*.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Similar topics (1)

53790

Публикации: 3
Прегледи: 3333