• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 01:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

За поръчващите от Китай техника и консумативи!

Започната от pachoo, 23.11.2012 20:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pachoo

Понеже прочетох едно мнение на колегата Hanuman, който много уважавам, защото от него всъщност си взех 200 литровата аква и съм много доволен, НО мнението гласеше това:

"По мои сметки излиза 500лв с доставката, а за ДДС'то зависи. Преди 3 месеца поръчах два NAC6A и като отидох да ги взема от митницата бяха писали стойност 20$, питахаме какво е това, казах филтъри за аквариум и не ми взеха и стотинка. Даже и да има ДДС няма да е цялата сума, китайците винаги пишат по-малко. А ефективноста на един скимер не се определя само от количеството въздух което вкарва помпата, има и други фактори като форма на реакторната камери и времето на контакт на водата с въздушните мехурчета. Не казвам, че наистина е подходяш за 900л например, но смятам, че на колегата ще му е повече от достатъчен. Аз само предлагам, а не налагам мнение. "

В случая аз не съм купувал аквариумни стоки, а други, но при влизане в България стоката се проверява от Митница Аерогара София, ако пътува със самолет (няма значение компанията) При други видове транспорти минава на съответната митница, но това от което разбрах е че пратките се проверяват на произволен принцип. Така както колегата е взел стоката е имал късмета да не му я проверят и да не "преценят" че тази стока е на тази стойност. Но ако броя на частите (дори и болчета, гайки и каквото дребно се сетите) не отговаря на броя части в фактурата или стоковата бележка или те преценят, че това не е на тази стойност, която са пратили я задържат. При мен това нещо се случи! Слава богу всичко мина добре аз се разминах чист, а стоката се конфискува от митници... и всичко беше заради 80лв ДДС. Успях да си върна парите обратно с копия на преводите на митническите актове и констатации заверени нотариално (около 40лв ми струваше) но сумата беше 400лв.

Обвиненията, които получавате при такава пратка са контрабанда  =-O и аз точно така изглеждах като ми звъннаха от там и ми казаха, но ... закона си е закон ... акта е около 150% от стойността на стоката или по-точно от това, което те преценят, че струва стоката  *dontknow*. Така или иначе акт трябва да има и дело в съда за опит за контрабанда! На мен ми се наложи да бия пътя от Варна до София за да напиша жалба че съм си поръчал пет части от общо 24 в пакета, по този начин спасих 5 по тяхно усмотрение, но загубих 19 които бяха по-важни.... както и да е ... Акт се писа пак, но срещу неизвестен извършител. Поръчката на стоки по този начин е нож с две остриета... Това което разбрах докато бях в София, е че китайските магии, минават много малко при тях...  Стоките на DHL и Fedex се проверяват под лупа, но стоките които идват с China post airmail и след това с Бългаски пощи минават доста по-лесно...  Така че внимавайте да не изгорите с пари, защото аз бях затворил тези 400лв близо 3 месеца, а ми бяха доста нужни...

П.С. 1: ДДС–то което се плаща на митници е 20%, а стоки, които се облагат с мито някъде до 3% беше май най-високото. При нас 100% ще се облагат с мито зависи вече от процентите, за свредла съм плащал по 2,3% мито... смешни са ама ... се плаща ...

П.С. 2: Не изпадайте в одисеи като мойте... дайте на дянков(нарочно го пиша с малка буква) 20% от стойността, но да ви е спокойно....

П.С. 3: Поръчвайте предимно с China Post Airmail и Български Пощи ... Така или иначе ако стоката е митническа и премине митническа проверка и не ви дадат документи от Български пощи просто си вземате пратката и се радвате на покупката  *DRINK*

Similar topics (5)

35154

Публикации: 5
Прегледи: 5126

840

Публикации: 5
Прегледи: 3521

42086

Публикации: 1
Прегледи: 1470

23306

Публикации: 18
Прегледи: 9300

12616

Публикации: 3
Прегледи: 3575