• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.09.2024 18:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дано нямате висше образование...

Започната от jodeci, 16.11.2009 23:56

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dok70

Не знам защо, ама като чета темата и се сещам за приказката за лисицата и "киселото" грозде...
:-D
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

fasciatum

" Дано да нямате висше образование, че статистиката ще е против вас...  " Извинявай ама трябва да си адски наивен и с извинение тъп ,  че да правиш подобни изказвания  *NO*
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

discus

Цитат на: fasciatum - 17.11.2009 19:38
.....Извинявай ама трябва да си адски наивен и с извинение тъп .........

Ако обичаш без квалификации с или без извинение.
Благодаря.

bigbeer

Мдаа... малко е комплексарска темата :) И отдавна изчерпана.   *DRINK*

90% от вишистите и интелектуалците са алкохолици! -    :-P - останалите 10% са обикновенни пияндета.

discus

Аз отдавна бих я резнал, ама пак ще ми кажат че прекъсвам най-интересното. *DRINK*

niky

Защо, темата е интересна, но не може да бъде обобщаваща.

Просто нашето образование е толкова смотано, че не може да бъде критерий за нищо.
Аз лично не съм доволен изобщо от загубените 5 години за учене, в които се наблягаше на някакви строго теоретични въпроси,  и когато отидеш на мястото, за което евентулно си учил тези години, се налага да учиш още две години, за да си в час.

fasciatum

Извинявам се , но неможах да се сдържа  @}->--
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

jodeci

Цитат на: fasciatum - 17.11.2009 19:38
" Дано да нямате висше образование, че статистиката ще е против вас...  " Извинявай ама трябва да си адски наивен и с извинение тъп ,  че да правиш подобни изказвания  *NO*

Ами всъщност статистиката ми бе забавна и цялата тема бе за да се позабавляваме. Явно някой хора са си забравили обноските и чувството за хумор някъде из нета...  ;-)
*DRINK*
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

Raven

Темата е симпатична и интересна, не се връзвайте моля и  спазвайте добрият тон!

Току що видях по някакви новини че за тази година БАН имат държавна субсидия от сто милиона лева.
Интересно ми е какво са измислили за да оправдаят тези средства.
Ясно ми е че без БАН не може, всяка нормална държава развива своят научен потенциал с подобни държавни академии, обаче сто милиона...
Това са мои пари, от моят данък общ доход са взети, за това се замислям за какво са похарчени.

А относно образованието в България- доколкото мога да преценя е много остаряло  като форма.
Аз съм завършил елитният  и емблематичен УНСС, при нас по времето когато учех се влизаше много трудно, първата и донякъде втората година имаше голяма цедка, който избуташе дотам завършваше дори и да не искаше дет се вика.

Но формата иметодите на образованието ни бяха остарели, чисто теоретични , никаква практическа насоченост, учехме американски икономически теории по американски учебници, писани от автори отдавна умрели в много от случаите, никаква връзка с родната действителност която по онова време беше най общо казано неописуема от икономическа гледна точка.

Аз бях специалност "Социология" и за 5 години обучение така и не учих по един свестен български учебник- обикновенно учехме всякакви други автори освен наши.
Смятайте колко практически подготвени сме били след дипломирането си, онези колеги които се уредиха в агенции направо започваха да учат от начало на полеви терен, социалната динамика нямаше нищо общо с онова което бяхме учили на теория.

Все пак който искаше да научи нещо и да се реализира- можеше и го правеше.
Имахме отлични преподаватели и те обръщаха внимание на онези които проявеха интерес, останлите просто бутаха до диплома и това е.

Българското образование е много, много зле.От началното, основното, средното и до висшето- всичко е морално остаряло и неадаптивно, учат се прекалено много ненужни неща, никаква практическа основа, децата и студентите не разбират и половината и просто или зубрят или бутат криво ляво ...
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

denbosch

Повечето сигурно са я слушали или чели тази реч,ако някой е пропуснал,отделете петнайсет минути,струва си:

Речта на Стив Джобс от церемонията на завършване на студентите от Университета Станфорд през 2005-та

discus

Мариане едно време ни оставаше нещо в главата след ученето, незнам дали е било остаряло ама имаше някаква методика. Сега е пълна боза, с тази реформа вместо да се подобрява нещо, то става все по зле.

abv

Не се сдържах.
Ще напиша и аз някоий ред.
Значи Българското образование изостава много,преди 10-15 или повече години е било доста добре,наравно с руското и немското.
Сега останаха малко специалности които имат подобни планове на Развитите страни.
Докато се ровех в учебните планове на едни от най добрите колежи и университети в света (чел съм и учебниците им някой от тях)Нямат голяма разлика.Проблема е че сме "България" и си завършил в България и образованието ти се признава само тук,с много малки изключения(IT,nuclear engineering ,etc.).
Kолкото до това че нямало висшисти милардери или е невъзможно,мисля че има логика(поради изгубеното време минимиум 4 години)в най-силните години на един млад човек.
Ама ако си наистина специалист ако имаш "висше" едва ли ще останеш без работа.
Друг е въпроса ако си учил в дискотеките,е тогава е ясно :) .
В България има доста хора без висше с мноого мноого пари.
Ама за да си милиардер трябва май да попаднеш на точното място при точните хора на точното време.

vasso

Много на сериозно го взимате. Просто това са късметлии, които не лежат на образованието си за да успеят. :-) Колкото и да е лошо образованието тук,който иска може да се интересува и да добие богата култура от различни места. :-)

Raven

Нормалните хора учат в колежи които им дават практическо образование- това са 2.5 години.

Никой на запад не си губи времето с пет годишно университетско образование освен ако не иска да продължи с научна дейност към самият университет или към някой ноучен държавен център.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

миа

 Ама недейте така...богатите хора са единични случаи!Карайте си висшето, учете се...в науката е бъдещето...Образованието никога няма да е във ваша вреда!
  Защо "дано не сте с висше"?То да не е срамно?Точно заради многото "гладки мозъци" не могат да успеят образованите.
  Демотивацията за учение се заражда още докато баба ти те бута към училището за 15 септември и после баща ти ти бие шамари да изкараш поне средно...
  Защо пият учените?Ами като гледат какво е безизходно положението какво да правят?

Не хулете така родната БАН, защото хората в нея се задоволяват с мизерни заплати и творят (от време на време) наука!Българските професори и академици наистина вършат работа.Българите са най-интелигентната европейска нация, но не използват своя потенциал!

         Откакто и докато съществува човешкия род хората ще се стремят към обогатяване на своите знания и науката никога няма да е демоде!!!

        Затова, учете си и не ги слушайте тия батковци... ;-)

Similar topics (2)

20517

Публикации: 10
Прегледи: 6580

27190

Публикации: 3
Прегледи: 2214