• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.06.2024 01:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Коя е най-старата риба, която сте отглеждали?

Започната от Ant0n86, 09.04.2008 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

p4elara


miTko

Преди 2 години умряха 2 анциструса на 8г, няколко месеца преди това техен набор. Година по-късно дъщеря им на 6г. Баси некролога. :duvar:

Обаче снимките остават:
http://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=16714&USER_ID=2544
Разни мои АКВАРИУМИ 

TiratroN

Една лорикария ми живя над 4 години. Що риби се изтръшкаха покрай нея, що аквариуми се смениха, а тя си живуркаше най-безцеремонно.
Цитат на: Violeta - 10.04.2008 12:38
Знаете как става, обикновено като вземеш рибка не си записваш в тефтерчето на коя дата го купуваш, после времето минава и почваш да се чудиш откога тя е в аквариума.
Като бях малък си записвах -купени,родени,умрели... :) Още си пазя записките. Обаче като няма време човек и нещата едно по едно отпадат .

puhcho


raiko


GrandePippo

В хобито съм от месец януари 2006, пазя си още два хемиграмуса родостомус. Две години и половина. Другите ги държа по няколко месеца само. Имам проблем с постоянството-поне 100 пъти съм си пренареждал аквариума  за това време и все сменям и променям

devil111

2-ка фосилиси на 10 години , скалария на 3-4 години калихтиси 2-ка на 4-5 години :)
Всеки луд с номера си.....

wwladoo

Боция-макраканта(клоун)--8год.--но не умря,а я подарих,но е на другият край на БГ и не сме се чували отдавна със съученика ми-изгубих му координатите,в момента имам анцитрус на 8-9г.,а тия по 3-4 год. не ги броя,защото са много, които са били при мен и са отишли при някой,обикновенно все някой си харесва нещо и не се задържат повече освен развъдните!!!Тетри имам видове на по 3-4 год. и нямат ядове и т.н. ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

valnata

Двойка анциструси(бял мъжки и обикновена женска) на 4 години.  Станаха огромни зверове за това време.. Женската е 13-15см *CRAZY*

Ilianidis

Гледам сте съживили темата :) .Имах лабео биколор ,което изкара 11г,но го уморих за жалост с първите си опити с цо2 система.Като чета цялата тема извода е ,че едни от най-дълголетните риби са боциите,лабеото и сомовете.

wwladoo

Цитат на: Ilianidis - 24.07.2010 14:53
Гледам сте съживили темата :) .Имах лабео биколор ,което изкара 11г,но го уморих за жалост с първите си опити с цо2 система.Като чета цялата тема извода е ,че едни от най-дълголетните риби са боциите,лабеото и сомовете.
Боциа-макаранта по принцип я дават 50г да живее,не съм чувал за друга да дават толкова!!Да сомовете са дълголетници,тетрите 5-6г. при нормално гледане,скалариите също,долу горе толкова-аквариумните,ако не е някой развъден чифт,който е ,,цеден,, постоянно да хвърлят-изтощават се!!!Има и др. видове които изкарват доста време!!Всичко е от гледането и оптималните условия,стресови ситуации до минимум-- и разнообразна храна без прехранване!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

deadline78

Фосилис 18 години скоро го подарих  :-D.Надявам се дисковете да живеят и те доста.

billie

Имам един сом и от няколко дни ме е заглождило ,колко живеят тези сомове  *dontknow*  ?!Това е първата риба ,която си купих ,другите бяха подарени.Вече е на около 9 г ,та реших ,че е крайно време да се подготвям психически за раздялата  :buff:

anasarka

И понеже темата е в лафче един приятел цитирам по памет ми каза че, "отглеждам тая мойта скумрия от 20г. и не ще да мре"  *CRAZY*(става дума за жена му). :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Similar topics (5)

22419

Публикации: 2
Прегледи: 1494

20464

Публикации: 0
Прегледи: 2774

17588

Публикации: 3
Прегледи: 3382

5968

Започната от desislav69


Публикации: 11
Прегледи: 5617

1002

Започната от EviL


Публикации: 131
Прегледи: 49460