• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 05:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Black Sabbath Rullz! :-)

Започната от dido, 24.06.2005 08:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: "abaro"Не така за Деф Лепард :evil:

"Братята"-руснаци казват "На вкус и на цвет товарищей нет!".  :wink:

miTko

Каквото и да си приказвате, има вечни неща и щом ми харесват няма причина да не ги слушам и след 20 години, наред с нови неща! Какво значение има дали това са Cream,Pink Floyd, Висоцки, Щурците(обожавам!!!) или Dokken? :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

преди 15 тина години залитах и по грийнкора- Напалм дет,Каркас,Кенибъл корпс,Обичуъри,Брутал труут и други.

благи звуци - особено като ги слушахме на тогавашните раздрънкани касетофони :D

но за кратко - после пак си минах на леките и мелодични Криеитър и Сепултура.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Boby_

Цитат на: "miTko"Каквото и да си приказвате, има вечни неща и щом ми харесват няма причина да не ги слушам и след 20 години, наред с нови неща! Какво значение има дали това са Cream,Pink Floyd, Висоцки, Щурците(обожавам!!!) или Dokken? :wink:

Ти да - ти си от онова поколение, което ги е слушало тогава, израстнало е с тази музика и ще си остарее с нея. Точно заради това разни странни компании като Time Life пробутват яко по европейските телевизии неща като "Sounds of the 60-ties" или "The Greatest Hits of 80-ties".
Но тези групи ще останат напълно или почти неизвестни за следващото, ново поколение, което ще си израстне с неговата си музика, вероятно звучаща неприятно за теб. Това е животът - всички одъртяваме по-бързо или по-бавно.  :lol:

Longanlon

ей, кви ги приказвате бе? Амет и Азис форевър...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NO CARRIER

:cranky  shit  sick
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

AQUASAUR

До тук май само с dido и abaro сме от една "кръвна група"... :wink:
Винаги бих слушал с удоволствие Рок музика и повечето нейни производни... :P
По принцип съм отворен и към доста други жанрове(Кънтри,Реге,Поп,Диско,Хаус,Електронна и Класическа музика...),
но "МЕТЪЛА" и "ХАРД РОКА" започнал с "класици"като: "Black Sabbath", (Ozzy, DIO), "Rainbow", "Deep Purple", "White Snake", "Led Zeppelin", "SWEET","Slade","Nazareth","Boston", "AC/DC" ,"KISS","Scorpions", "Aerosmith" и много,много други...
си остават в основата на всичко що е музика след него  :!:
Колкото и да съм се напъвал...не можах да вникна в крайния и "траш" Метъл... :wink:
По-скоро съм голям почитател на всички "солови издънки" на споменатите групи: David Coverdale, Jimmy Page, Robert Plant, Ritchie Blackmore, Yan Gillan, Glenn Hughes, Tonny Martin, Joe Lynn Turner, Dann McCafferty...
както и на повечето големи китаристи:
Eric Clapton, Gary Moore, Steve Vai, Steve Morse, Yngwie Malmsteen...
Като споменах последния, се сещам и за "Скандинавския" хард и метал :
освен популярните и малко сладникави "Europe",също и "Royal Hunt", "Night Wish", "Stratovarius"...
А иначе ако тръгнем да си говорим изобщо за Рок музика...
търпяща и до днес развитие както в основните си, така и в нови нейни "хибриди"...
ще трябва да отворим нова тема,щото само изброяването на базистни групи и имена...ще отнеме доста страници...
Не могa да пропусна поне най-любимите ми: "STYX", "KANSAS", "Foriegner", "GENESIS", "TOTO", "E.L.O.", "E.L&P", "Pink Floyd", "ASIA", "Dire Straits", "Little River Band", "Alan Parsons project", "YES", "QUEEN"...

Но да не се отплесвам, ще споделя още само,че имам много богата фонотека с цели колекции "от-до" на споменатите и други неща...
Ако има манияци по даден въпрос - ще се радвам "на живо" да обменим емоции и търсени албуми, парчета,информация...

А Boby_ е много прав - ние си остаряваме бавно и отживяваме с хубавата музика... :wink:
а сега децата ни надуват яко разни "Рап","Нео Метъл","Бритни-Поп","Поп-Фолк"...и кви ли не още щуротии...
но явно така Господ ни го връща - кото знам аз навремето що нерви и слух на "старите" съм потрошил...
а те май слушаха "стари градски песни" и Лили Иванова... :cry:

N.Nobs

Макар и з да съм от по-младото поколение(дали?) съм израсъл със всички тези групи който AQUASAUR изреди,с тяхната музика.Искам само да добавя великите Ролинг Стоунс и това което са дали на рок музиката. punk
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

miTko

Цитат на: "AQUASAUR"До тук май само с dido и abaro сме от една "кръвна група"... :wink:
Винаги бих слушал с удоволствие Рок музика и повечето нейни производни... :P
По принцип съм отворен и към доста други жанрове(Кънтри,Реге,Поп,Диско,Хаус,Електронна и Класическа музика...),
но "МЕТЪЛА" и "ХАРД РОКА" започнал с "класици"като: "Black Sabbath", (Ozzy, DIO), "Rainbow", "Deep Purple", "White Snake", "Led Zeppelin", "SWEET","Slade","Nazareth","Boston", "AC/DC" ,"KISS","Scorpions", "Aerosmith" и много,много други...
си остават в основата на всичко що е музика след него  :!:
Колкото и да съм се напъвал...не можах да вникна в крайния и "траш" Метъл... :wink:
По-скоро съм голям почитател на всички "солови издънки" на споменатите групи: David Coverdale, Jimmy Page, Robert Plant, Ritchie Blackmore, Yan Gillan, Glenn Hughes, Tonny Martin, Joe Lynn Turner, Dann McCafferty...
както и на повечето големи китаристи:
Eric Clapton, Gary Moore, Steve Vai, Steve Morse, Yngwie Malmsteen...
Като споменах последния, се сещам и за "Скандинавския" хард и метал :
освен популярните и малко сладникави "Europe",също и "Royal Hunt", "Night Wish", "Stratovarius"...
А иначе ако тръгнем да си говорим изобщо за Рок музика...
търпяща и до днес развитие както в основните си, така и в нови нейни "хибриди"...
ще трябва да отворим нова тема,щото само изброяването на базистни групи и имена...ще отнеме доста страници...
Не могa да пропусна поне най-любимите ми: "STYX", "KANSAS", "Foriegner", "GENESIS", "TOTO", "E.L.O.", "E.L&P", "Pink Floyd", "ASIA", "Dire Straits", "Little River Band", "Alan Parsons project", "YES", "QUEEN"...

Но да не се отплесвам, ще споделя още само,че имам много богата фонотека с цели колекции "от-до" на споменатите и други неща...
Ако има манияци по даден въпрос - ще се радвам "на живо" да обменим емоции и търсени албуми, парчета,информация...

А Boby_ е много прав - ние си остаряваме бавно и отживяваме с хубавата музика... :wink:
а сега децата ни надуват яко разни "Рап","Нео Метъл","Бритни-Поп","Поп-Фолк"...и кви ли не още щуротии...
но явно така Господ ни го връща - кото знам аз навремето що нерви и слух на "старите" съм потрошил...
а те май слушаха "стари градски песни" и Лили Иванова... :cry:

И аз съм в групата, ей! :D А на скандинавците им идва от вътре да правят такава музика, затова през последните 15 години най-много слушам техни групи! Опааа, да не забравим, че Ингви поведе хорото!
Разни мои АКВАРИУМИ 

cihlidi_fan

Аз пък също може да се каже че доста наблягам на старата музика(колкото и странно да ви звучи)!Някой от тук слуша ли A-ha?(това не е метъл група :wink: )
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Хунта

Ех то тука приказката беше за Ози ама малко се отплеснахме ... всеки е минавал през различни музикални предиоди несъмнено и аз така. Винаги обаче съм предпочитал 'по-твърдичката' музика. А колкото до 'Дядо Ози' си остава основоположника. След него тръгват цяла армия групи които правят Хард Рок. Това не може да му се отрече, както и факта, че направи страхотен концерт въпреки напредналата си възраст. Моите очаквания бяха да видя един човек с бастун който се дързи за кръста и накуцва по сцената. Да видя лицето от небезисвестното риалити шоу на МТВ. За голямо учудване всичките ми очаквания бяха приятно разбити. Изказвам цялото си уважение към "ОЗИ" който показа как може да се прави шоу. И дори да не е най-прекрасния човек в живота ... като професионалист в работата си е N1. И въпреки, че Black Sabbath никога не са били на първо място в личната ми класация на прдпочитани изпълнители, все пак винаги са били в нея. И за това винаги много се радвам когато видя хора които правят нещо както трябва.

Full respect на Ozzy и  Black Sabbath!