• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 12:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

колко "ст

Започната от koko, 02.11.2004 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FLEXX

Кат ви гледам ще си скочите след малко... Няма нищо лошо човека да попита, а с това и другите ще да видят (и тези коио не се занимават) и придобият представа за финансите свързани с акваристиката....

А мен ако питате колкото повече пари има човек, и е запален по това хоби, толкова повече ще хвърли...
Е аз не работя (поне нямам възможност заради даскалото все пак 10 клас съм... но лятото гаранция поне 2000 лева)  Имам си една мечта... 2000 - 3000 литра аквариумче...  :cry: ... Ама малко се съмнявам да стане това първо, защото няма къде да го сложа... в панелката.... Предпочитам да ги дам тия пари например за един сузуки бандит 1200S:) абе мечти....

dido

Споко бе, в тази тема за последно е писано преди повече от 5 месеца :-)

Raven

Цитат на: "FLEXX"Кат ви гледам ще си скочите след малко... Няма нищо лошо човека да попита, а с това и другите ще да видят (и тези коио не се занимават) и придобият представа за финансите свързани с акваристиката....

А мен ако питате колкото повече пари има човек, и е запален по това хоби, толкова повече ще хвърли...
Е аз не работя (поне нямам възможност заради даскалото все пак 10 клас съм... но лятото гаранция поне 2000 лева)  Имам си една мечта... 2000 - 3000 литра аквариумче...  :cry: ... Ама малко се съмнявам да стане това първо, защото няма къде да го сложа... в панелката.... Предпочитам да ги дам тия пари например за един сузуки бандит 1200S:) абе мечти....
с какъв размер си го представяш това три тона аквариумче ,щото аз размер над 500-600 литра не мога да измисля.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

3000х600х1800мм
Радвам се, че те улесних  8)

Raven

такова подобно градинско езерце ще си правя на двора,надявам се до есента да стане,и ще пусна снимки.в момента е отлята само формата от бетон.само че е 5на3 размер.
ще пробвам да захвана водни лилии в него,ама живородки и сиамци не знам дали ще презимуват :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Живко

както винаги или почти както винаги,всички са прави за всичко.
Никой не се е родил научен.

FLEXX

Рейвън ми пробвай с местните видове  :idea:  например има една риба кротушка тя е симпатична... мисля че ще е най удачно с местните видове  :)

Живко

Цитат на: "raven"такова подобно градинско езерце ще си правя на двора,надявам се до есента да стане,и ще пусна снимки.в момента е отлята само формата от бетон.само че е 5на3 размер.
ще пробвам да захвана водни лилии в него,ама живородки и сиамци не знам дали ще презимуват :lol:

нищо няма да преживее зимата.ще стане на буца лед.
ако е на открито разбира се.
ако е като парник.биха могли златни да остискат.:twisted:
отоплението обаче ????????
Никой не се е родил научен.

N.Nobs

Във формата "градинско езерце" нищо няма да оцелее,вервайте ми.Пет години се опитвах,не стана :!: Дори една зима езерцето изкара с нагревател от бойлер.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Живко

Никой не се е родил научен.

N.Nobs

Явно да.Единствената друга разлика спрямо лятото беше че им намалих храната,но при температура от 6-7 градуса метаболизма им се забавя така че едва ли е от това :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Raven

езерцето ще е плитко и с малко вода - през зимата вероятно всичко ще стане на буца.
мисля да пробвам водни лилии в саксии , наесен те се вадят и клубените се зазимяват в сламени ями в двора.и някакви шавари и папури или блатна острица ако захване - нещо подобно.
а за риби - си мисля напролет да ловя и пускам каракуди , наесен ги излавям и презимуват в тигана и на другата пролет пак.
за толкова малко гьлче не си заслужава отопление,кои и зимно покриване.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

FLEXX

Имам руда в Полша...
Имат къща... до нея езерце бая голямо... дълбоко някъде 1метър.
То е плътно до къщата - ако се отиде в мазето има стъкло там, през което се гледа в самото езеро. През зимата не се отоплява. В него имат есетри, китайски шаранчета, моруна около 90 сантима...
Само има проблем с алгите - водата е зелена ама яко. В него имат разни тръстики лилии и още незнам какво... поне 5 вида са.

Като цяло идеята е много добра, само са важни видовете - трябва да могат да зимуват. Желая успех на всеки който се захване с таз идея. :wink:

FLEXX

За китайските шаранчета незнам дали са оцеляли - когато ги пускаха на следващия ден трябваше да скачам на влака до Варшава... :(  И оттогава не съм се сещал да питам...

77

ув лампите се използват най вече против зеленясването на такива езерца,трябва да е мощтна и е скъпичка но ще реши проблема на родата ти :wink: пък и полша то европейски съюз ,може да не ги впечатли цената :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Similar topics (5)

37022

Публикации: 4
Прегледи: 2760

22426

Публикации: 7
Прегледи: 4956

8407

Публикации: 6
Прегледи: 3461

48863

Публикации: 0
Прегледи: 898

38337

Публикации: 17
Прегледи: 11319