• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

асоциаци

Започната от Raven, 04.01.2005 21:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

абсолютно точно това ми беше идеята - а вие къде тръгнахте по конференции..... :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Boby_

Цитат на: "dido"
Цитат на: "Boby_":lol: И аз съм на мнение, че организирането на доброволни начала е умряла работа. Вижте КАБ как се излагат - нито сайтът им прилича на нещо, нито изложбата, да не говорим за бюлетина. И при това там има хора, които са доста близо до определението "професионален акварист".
Ако има сериозни спонсори И хора, готови да отделят от времето си и да се ангажират, може и да стане нещо. Ако обаче се разчита на някакви събрани пари или на някаква стопанска дейност на самото сдружение, няма да го бъде.

Абе тъй си е. Всъщност подозирам, че принципно идеята е да се събираме, да си чешем езиците и да сърбаме бира. Което аз горещо одобрявам :-)

Тогава имам процедурно предложение - да не даваме гръмки имена като "Национална Асоциация за акваристика" на пиенето на бира и чесането на езиците.  :roll:  :wink:

dido

Що бе, тъкмо си пасва. Ние и без това национално си чешем езиците тука, може и национално да си пиеме бирата :-)

Longanlon

Е, че що - "Национална асоциация за пиене и чесане на езици" звучи солидно...

Сериозно - участвам в едно неформално сдружение, наречено GW-clan, съставено от фенове на списанието Gamers' Workshop (това е списание за комп. игри, в което пишех навремето). В тази си форма клубът съществува от няколко години. А формата е интернетска (като се използва сайтът и форумът на списанието) с периодични събирания на членовете за обсъждане и разпивка. От време на веме се организират някакви фенски мероприятия (правене на фанелки, срещи с фирми с рекламна цел) като някои от тях се финансират от членовете, други от фирмите, които се надяват да ни продадат нещо.

Не пречи и нашата организация да има подобен статут според мен. С месечни сбирки в подбрано заведение, без председатели и други такива. А ако се зададе нещо с някоя фирма (представяне или друго) инициативата да се поеме от на който му е възможно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

tishovsx

Това звучи добре.... :D
Е ние по не това го можем, да се събираме и да пием бира...и други такива неща ( говоря за клуб Ситроен ) :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

abaro

Стига вече с тази бира защото на нас ракиджиите ще ни се наложи да си направим алтернативна асоциация! :wink:
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

niky

Напълно си прав. А аз като почти не пия алкохол...освен и някаква за безалкохолни да има  :lol:

Иначе, ако говорим сериозно: казвайте кой ще участва  :D
А, и за какво ще се борим все пак.
Не забравяйте и от какво ще печелим.

dido


miTko

Цитат на: "Niky"Напълно си прав. А аз като почти не пия алкохол...освен и някаква за безалкохолни да има  :lol:

Иначе, ако говорим сериозно: казвайте кой ще участва  :D
А, и за какво ще се борим все пак.
Не забравяйте и от какво ще печелим.
А ще се борим ли? :lol:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Anonymous

Хмм нали няма да забравите и Фанто пиещите:)

aqua

Ако въпросът е за срещи, почерпки, начесване на крастата чрез спорове на кой са му по-по-най рибките и тревите, то и сега като клуб на акваристи запалянковци нещата си вървят в определени рамки.
Асоциация - това звучи така, както вече писах по-горе, даже ми намирисва и на предизборно завъртане на финикийски знаци :lol: .

Чудя се защо да е асоциация, а да не е клуб например. Нали идеята е да сме необвързани, да сме свободни, да си приказваме каквото се сетим и да се радваме на постиженията си - собствени и тези на колегите. А когато има зор при някого - да помагаме с каквото можем и доколкото знаем  :wink:

Ако греша някой много умен да ме поправи.

Raven

всъщност аз под асоциациа имах предвид клуб или нещо подобно, просто не съм много наясно и явно съм се изразил неправилно.

иначе точно това ми се въртеше в главата - клубче ,лафче,биричка някои друг аквариум някакви мероприятия от типа на срещите които правихме - нещо подобно.
пази боже нищо свързано с усвояване на средства , предизборни активни мероприятия и националномащабна деиност. :D

ето има клуб ситроен , геимърски ,и какви ли още не, а ние си нямаме.

засрамете се другари , ние сме повече
нас не ще ни спрът :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

aqua

@raven (гарван)
Аха, значи нещата ше си дойдат на истинското място.
@всички
То ако се замисли човек сред нас има можещи, които биха могли вероятно да спомогнат да си направим една емблема/лого/герб, който както иска да го нарече. От там може да се направят и клубни значки - за да се разпознаваме  :lol: , защото иначе трябва да си носим аквариумите на гръб :lol: по срещите.
Може и да се замислим за традиционно място за почерпка, на което да се правят сбирките. То аз не знам, вече може и да сте избрали мястото, нали много пътувам и не съм се срещал с почти никого след първата сбирка.

Нека видим и други становища по темата.

Живко

аз наистина отскоро пиша тук,за това ще кажа само,че има нужда от такъв клуб.
казвам клуб защото явно асоциациите са за да обслужват нечии интереси
а резултата е прикрепено съобщение,към реклама на най-негодните нагреватели,което гласи "одобрено от асоциацията на Българските акваристи".
желая Ви успех,и ще се опитам да помогна та дори и да е само с глупав съвет.
Никой не се е родил научен.

веско

Нещо подобно на клубче вече го направих в Севлиево :lol: Срещите засега се провеждат у дома(не че жена ми го удобрява)и се събираме  11 човека.Не сме стигна ли до емблеми или значки но биричка си пииваме :lol: