• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

За размножаване на Бети - чети тук!

Започната от Rendaka, 05.05.2010 09:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

В общи линии, ако искаш мир и спокойствие ги раздели със стъкло както е предложил Nikiengi, така ще може и двете рибки да се хранят спокойно.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

DasKmete

Здравейте. Преди всичко поздравления и Голямо Благодаря за хубата тема. След като я прочетох и събрах инфо, реших да пристъпя към първия опит за развъждане на Бети. Смятам, че съм спазил последователността и няма сега да я описвам отново. Гнездото е готово, женската беше в буркан 24 часа и от 8 часа са заедно. Първите час-два имаше доста гонка от страна на мъжкия. После всичко утихна. Женската стои в единия ъгъл, мъжкия в другия под гнездото и нищо. Той си иглежда доста адакватен за всичко, което им предстои. Тя май не е готова или нещо друго. Женската е на повече от 5 месеца, издута е. На цвят е бяла с червени перки и не виждам да има вертикални ивици. Ще съм благодарен ако дадете мнение по моята ситуация, а също и колко време след като се съберат межкия и женската обикневено започва ухажването и любовния танц. Предварително благодаря!

piseto

 :-)  здравей, при мен около час и половина два след като съм ги събрала и вече са започнали  любовния танц,но аз ицчаквам мъжкия да си е направил добре гнездото и чак тогава пускам женската ! Като цяло аз ги пускам сутрин и до към обяд вече е приключило всичко и съм отделила женската!до сега два пъти   хвърлиха хайвер моите  първия път всичките рибки ми умряха още първия ден след излюпването сега имам около 30 -40 на 7 дена!

DasKmete

Благодаря, pisеtо. На втория ден от събирането им имаше опити и танц, но не се получиха нещата. Сега са пак в общия аквариум и след две седмици смятам да опитам отново.

piseto

може женската да не е била готова ! храни ги и с тубифекс на моите много им харесва

Jiktak

Здравейте, темата е стара, но да попитам кога трябва да се разделят малките мъжки бети поединично, т.е на каква възраст започват да проявяват агресивност и да се бият?

flame_froide

Здравейте на всички. Виждам, че темата отдавна не е активна, та да я върна малко в реалността. Бих искал да благодаря първо на всички споделили своя опит в тази тема. Всичко е ПРЕКРАСНО описано, щом аз който съм невероятен фен на бетите, но до сега само съм гледал такива, но никога не бях развъждал успях да докарам моята двойка до хвърляне на хайвер значи всичко е прекрасно казано. Бих искал с няколко думи обаче да споделя и някои неща от моя първи опит. всичко направих както е описано тук, отделен аквариум 28-29 градуса вода, след доста четене сложих подобаващо количество надводна и подводна растителност, както и черен полимер на дъното и черен грунд, за да се вижда по-добре хайвера, това най вече заради моето любопитство да наблюдавам процеса. Женска бета затворена в шише, мъжката направи гнездо под един стиропор който бях сложил в аквариума. Интересно е, че цялото гнездо беше направено ПОД стиропора и нямаше около него, но беше достатъчно голямо. Освободих женската играта започна почти моментално, женския смея да твърдя беше страшно мил с женската, много обръщания, много хайвер. Какво ми направи впечатление, мъжкаря ми събра единични зърна хайвер от дъното, за разлика от женската която според мен доста си похапна, но и доста отнесе горе в гнездото. Имам и доста снимков материал, който ако някой иска да види мога да споделя, но лично за мен преживяването беше уникално интересно. надявам се да се излюпят и да успея да ги захраня и отгелдам мъниците, и тогава със сигурност бих повторил. Иначе съм в процес на изграждане на собствен бетарник за мъжки бети, където искам да си селектирам 8-10 красиви мъжкаря от различни видове, главно за собствено удоволствие и не толкова за развъждане.
Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

NO CARRIER

Добре дошъл! Споделяй снимки, за да им се порадваме и ние. :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

devil111

Снимка 1 мама
Снимка 2 татко
Снимка 3 около 50 дечица
Подготовката мина в 10 дни по две хранения на възрастният чифт със замразена артемия. Размножителната локва е кофа с 10 см вода с листо от индийски бадем и плаващи растения. След проплуването на личинките захраних с инфузория. Културата инфузория стартирам с аквариумна вода от Стара аква и обелки от краставица. Сега заложих и артемия за следващите дни. Надявам се да оцелеят. Температурата е стайна около 29/30°.препарати не съм ползвал. Успех на всички. Първият опит не се получи. Хайвера загни. Смених мъжкия и всичко е точно. Отделих го след като проплуваха.
Всеки луд с номера си.....

flame_froide

Здравейте отново и от мен. Ето и няколко снимки. На първата е таткото, на втората е майката, след чифтосването в общия аквариум, за да видите това което написах, че е в прекрасна форма след "любовната игра", гнездото и няколко снимки от самата игра. Само да кажа, че аквариума съм захлупил след отстраняването на женската с една табла от курабийки, за да предпазя водата от бързо изтиване, защото ми е близо до терасната врата, която обяснимо през лятото е почти нон стоп отворени, а вечерите са хладни и мисля, че се получи, защото температурата не падна под 28 градуса за дните до сега. Разбира се има и нагревател при нужда.









https://s15.postimg.cc/3utyw7pd7/image.jpg

https://s15.postimg.cc/gyzj8wp4r/image.jpg


Публикациите са слети: 20.08.2018 20:13

Цитат на: devil111 - 20.08.2018 17:34
Снимка 3 около 50 дечица
Здравей, а да те попитам, след колко време се излюпва хайвера ориентировъчно, че аз още подготвям захранването. И още нещо по принцип, ако реша 1-2 дни да им давам жълтък от яйце, разтварям го във вода и слагам по 2-3 капки в общия аквариум или ..... имаш ли опит с това? Благодаря много предварително.
Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

devil111

За около 48часа се излюпва и след още два три дни почват да плуват свободно. За захранването с жълтък аз лично съм скептичен. Живата храна е най добрия вариант. Сложи едно листо маруля в буркан с аквариумна вода и докато преплуват ще имаш стабилна култура инфузория. Няма да се занимаваш с жълтък и качеството на водата ти ще е безупречно. След пет дни слагаш и артемия и рибите са здрави водата е чиста и растат бързо
Всеки луд с номера си.....

flame_froide

Цитат на: devil111 - 20.08.2018 22:07
За около 48часа се излюпва и след още два три дни почват да плуват свободно. За захранването с жълтък аз лично съм скептичен. Живата храна е най добрия вариант. Сложи едно листо маруля в буркан с аквариумна вода и докато преплуват ще имаш стабилна култура инфузория. Няма да се занимаваш с жълтък и качеството на водата ти ще е безупречно. След пет дни слагаш и артемия и рибите са здрави водата е чиста и растат бързо

Благодаря за бързия отговор. Ще сложа още утре, но после как храня с това чудо получената инфузория. Извинявай за сигурно лаишките въпроси, но нямам идея какво да очаквам и как да разбера, че се е развъдило нещо в "буркана".
Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

devil111

Храниш с капкомер после. На просвет като погледнеш Буркина ще видиш едни точки, които мърда и са като облак в буркан. Това е инфузороята
Всеки луд с номера си.....

flame_froide

Моля отново за помощ, вече си имам едни малки нещица с леки опашчици, извинявам се за сравнението но са като сперматозоидчета по филмчетата за подрастващи, които все още за закачени и висят от балончетата. Има и такива които щъкат из водата виждам вече, но за малко и се закрепват пак за стените на аквариума. Махнах таткото от аквариума, за да не почне да си ги похапва. Та питането ми е да засиля ли въздуха в аквариума? Кога да започна да давам въпросната инфузория, четох някъде че имат за няколко дни собствен запас от храна от хайвера. И по какво количество по точно от инфузорията с този капкомер да слагам 3, 5, 15 капки. Аквариума е 20 литров.Благодаря предварително за хелпа.

Публикациите са слети: 21.08.2018 18:46

Вече си имам и сладурски мъници, част от които бягат насам натам, а други са все още прикрепени към гнездото. Ето един който с голямо усилие успях да уловя

Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

flame_froide

Моите малки мъници вече плуват из аквариума. Мисля, че не съм успял да запазя голямо поколение 4-5 се виждат да плуват постоянно, но ще съм щастлив ако успея да запазя и това. Храня ги с разтворен жълтък и нещо като инфузория, ако изобщо съм успял да я отгледам по препоръките тук затова за всеки случай слагам по 2-3 капки и от едното и от другото. Мисля че аквариума е достатъчно голям за да го поеме. Но приемам всякакви съвети. Имам новоизлюпена артемия, замразена и се чудя кога да започна да храня с нея? Някакви идеи? Благодаря предварително

Животът е като клавишите на пианото, белите са щастието и любовта, а черните са разочарованието и тъгата. Но за да се получи хубава мелодия трябва да докоснеш и двете.

Similar topics (5)

56156

Публикации: 3
Прегледи: 3296

9584

Публикации: 14
Прегледи: 8502

53890

Публикации: 2
Прегледи: 4912

46953

Публикации: 0
Прегледи: 2903

43919

Публикации: 37
Прегледи: 14531