• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Colisa lalia var. red

Започната от thecreater, 18.12.2011 19:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

thecreater

При мен мъжкия има рана на лицето и не задравява вече една седмица. Викам му белязания (scarface)  *CRAZY*

vui4o.vili

Колега,какво стана с мъжкия с раната на лицето.При мен мъжкия имаше рана на устата и въпреки всички опити да го спася гушна букета.

thecreater


cwetalin

А опитахте ли да направите нещо, малко багрило и по-топла вода поне?

И какво става с малките, захрани ли ги успешно и с какво?

HEPOH

Аз така изгубих няколко мъжки и женски. Появи се рана на устата и след 1-2 седмици умряха. Пробвах с бактопур директ и затопляне на водата ,но не спасих нито 1
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

thecreater

Малките растат, хапват артемийка и не се оплакват.  Интересни рибки са.

nikes

Цитат на: thecreater - 15.01.2012 22:50
Малките растат, хапват артемийка и не се оплакват.  Интересни рибки са.
Качи някоя снимка да ги видим мъниците пораснали ли са.. :-)

l_mutishev

И аз имах две колизи преди 4 месеца, но по същия начин им се появиха рани под окото и се споминаха и двете! Така като чета това е явно няква болест при тях. Първо едната се разболя и я отделих! Лекувах я с какво ли не , но си замина. След месец и друга се разболя от същото! Иначе са красиви рибки  :-)

thecreater

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphoto-zona.net%2Fimages%2Fuser22392%2Falbum236344%2Fpreview%2F1328044804_opmn7093_DSC_8110.JPG&hash=0eee1cf4286b4b820ebfca8b20f860dcddff6e98


Сори за лошата снимка, но не ми се занимава днес много... Растат добре...

vui4o.vili

При мен втори мъжки се разболя,а след него и две женски.Отделил съм ги и се лекуваме,но без особен ефект.

HEPOH

Колеги,тази тема я позабравихме, а е важна за притежателите на такива рибки. Искам да знам каква в причината (със сигурност не е лоша вода и мога да го докажа). Дали си идват от чужбина носейки тази болест, защото от 10 вида рибки в общия страдат само те.

П.С. Моля само хора с опит и знания. Тук е прекалено сериозна, за да трупаме брой мнения ;-)
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

cwetalin

Говорил съм с няколко колеги по този въпрос. Общо взето мнението е че си идват заразени. Обикновено болестта се проявява скоро след вземането  на рибките. За успешно лечение никой не е казвал. Процента оцелели е малък. Такова нещо е нямало, докато са купували български рибки.

*offtopic Да се похваля, имам кобалтови бебета от седмица. 

HEPOH

Успех с малките, след като се излюпят са наистина сложни (по-мудни са и не търсят активно храна) . Четох днес ,че е някаква бактерия ,която си чака благоприятните условия,за да се развихри. Спирам вноса и се надявам в България да има хора,който ги развъждат и като се позатопли да ми изпратят.  *DRINK* *DRINK* *DRINK*
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

beta61

Дано успееш да ги захраниш успех!

cwetalin

Бебетата са на седмица и вече доста активно търсят храна. Определено са доста по-мудни от бетите. Мисля че се справих с първоначалното захранване с доста малък отпад. Личинките бяха доста, така че за сега има доста количество, може би над стотина бройки.

За бактерията - нещо подобно ми казаха и на мен. Порових в мрежата, но така и не намерих какво я "отключва". Мисля че това, че сме извадили рибки не гарантира че те ще са имунизирани.