• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети хайвер

Започната от dako, 19.02.2007 14:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dako

21.02.2007 20:32 #15 Last Edit: 21.02.2007 22:34 by dako
Ами ще видя какво ще правя  *thanks за отговорите .
Ще пробвам да ги сложа във една чаша с вода от аквариума във аквариума.
И нататака незнам *UNKNOWN* *UNKNOWN* *UNKNOWN* може и  *terror*

dako

22.02.2007 20:16 #16 Last Edit: 22.02.2007 20:29 by dako
Абе хора още са живи е и искам да си ги отгледам ама няма храна.
Мъжкият още си ги пази какво да правя.

За кората от банана дето се слага на парното и се суши ам тя става черна така ли трябва да е. Не може ли да се сложи в печката на слаба температура и там да се изсуши?????????

sloncho

22.02.2007 21:04 #17 Last Edit: 22.02.2007 21:06 by sloncho
Ако държиш да ги задържиш, пробвай да ги изсмучеш със мъркуч, така май ще стане най-безболезнено за малките. А захранването става като вземеш едно твърдосварено яйце, изсушаваш и стриваш жълтъка, поставяш го в марля и го потапяш леко във водата. А ако искаш мога да ти пратя утре и сера микрон по куриер.
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

dako

хах ами ще пробвам сус вълтък. Все пак мерси ама докато доиде серата ще умрат.   :-(

Живко

Цитат на: Живко - 14.04.2006 11:06
не вярвам да са инфузории с размер 1 мм2 :shock:
по вероятно да са някакви ракообразни.
можеш да ползваш вода от аквариума за да стартираш култура от чехълчета, при положение, че не си слагал препарати или лекарства. ако има такива във водата ще почакаш повече от една седмица :D
според мен жълтъка е твоето решение за съжаление. казвам "за съжаление", защото наистина цапа много водата.
как да го ползваш?-взимаш малка трохичка жълтък, от твърдо сварени яйце, и го стривш в една лъжиза с няколко капки вода. от получената каша, слагаш в аквариума една две капки. зависи от количеството рибки. добре е да сложиш някакъв мирен охлюв, който да изяжда остатъците. след всяко хранене чистиш падналото на дъното. по време на храненето спирай всякакви филтри и помпи за да не се набива жълтъка по гъбите(ако имаш такива де). 
Сера микрон също е вариант.
храниш малките 3-4-5 пъти на ден.
след седмица давай артемия. гледай да люпиш по-малко, колкото да имаш за ден-два. на толкова малки рибки даваш само новоизлюпена артемия. ако артемията е на 3-4 дни вече ще е опасна за рибките. за да не расте бързо артемията, след като се излюпи и свали температурата с 3-4 градуса.
Никой не се е родил научен.

dako

 *thanks :-) :-) :-) БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ  *thanks :-) :-) :-)

dako

ЕЕЕ па не не мога да ги разбера. Снощи преместих малките във една чаша (около 15 парчета) и ги сложих пак в общия (поради липса на др. съд и нагревател) :-) :-)
А неска прибирам се от даскало и какво да видя едва 5 дена след хвърлянето на хайвера пак мъжкият направил гнездо и женската се мъчи да хвърли хайвер ама маи няма никои. :'( 

ugly fox

Аз имам малки бети на около 4-5 дена. Мъжкия е много грижовен; женската е отделно. Храня ги с жълтък, ама ме притеснява чистотата в аквариума. Няма други риби при тях. Как най безопасно да подобря хигиената? Не мисля, че мога да ги преместя - микроскопични са. С маркуч няма ли опасност да изхвърля някоя от тях?

AlfaBeta


Bolta

Цитат на: AlfaBeta - 08.09.2010 11:24
dako по добре чети в http://zlatnaribka-andrey.blogspot.com
А ти видя ли , от коя година е темата на dako ?

velis

А пък при мен мъжкия е много странен.Направи гнездо и започнаа да се перчи на женската но женската го потърпи 1 2 минути и го захапе за опашката и тоест как така женска ше бие мъжки..Съжалявам че ти използвах темата,но не ми се отваря друга.

миа

 =-OДа не би тя да е по-възрастна и едра от него?

velis

не е по-голяма по малка е но е много странно.И незнам дали е по-възрастна.

Асен Евгениев

Ще отнесе пердаха скоро.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

миа

Уау! Другото ми предположение е, че мъжкият не е годен нещо  :-D.

Similar topics (5)

25534

Публикации: 64
Прегледи: 30503

56156

Публикации: 3
Прегледи: 3350

56582

Започната от Вал


Публикации: 0
Прегледи: 2931

46186

Започната от jaspar


Публикации: 11
Прегледи: 6383

43691

Започната от istoev


Публикации: 2
Прегледи: 2581