• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 08:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бета

Започната от Благой Николов, 26.12.2020 14:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благой Николов

Мога ли да гледам бета в аквариум 27 литра
Имам 6 малки тернеции,2 хелера , 2 сомчета коридорас и 1 вариатус.
Бетата вече съм я пуснал в аквариума и тя е малка женска

White Wolf

Не искам да създавам нова тема, затова ще използвам тази. надявам се не е проблем.  (wasntme)

Моя въпрос е подобен, но  смятам да гледам само една бета мъжка. Не искам да задълбавам в дълбокото, знам че нямам опит, поне не практически, всичко което знам е на теория, от четене. В далечното ми детство гледахме рибки доста, но е ясно че не сме ги гледали правилно, не  помня много но това, което помня е че  непрекъснато измираха.
Та въпроса ми е за малък аквариум. Да, знам че в голям е по -лесно и по-добре, но нямам нито място, нито финанси за по-голям. Спрях се на 11 литров  ето този - https://aquarist.bg/produkt/bazov-akvarium-11-litra/

На точно тази риба се спрях, защото няма проблеми да живее сама.
Това, което  ще ми трябва си го водя по списък
1 - нагревател
2 - филтър
3 - грунд
4 - декорация - но клоня към икуствени , защото лампата ми е много трудна не знам как се слага и къде се слага и изобщо не съм много сигурна дали ще се взима лампа.
Ако пропускам нещо моля допълнете и изобщо всякакви съвети са добре дошли!

JoroSs

Здравейте! Когато мъжката бета се грижи за гнездото и вдига падащия хайвер,трябва ли да оставяме светнато и през нощта?

mushroom

Нямам опит с бети, но според мен 24ч. светлина ще преуморят рибката. Трява да има и някаква тъмна част от денонощието, за да си почива.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

42723

Публикации: 125
Прегледи: 58827

42281

Публикации: 4
Прегледи: 3617

29158

Публикации: 24
Прегледи: 24551

57034

Публикации: 2
Прегледи: 3507

55015

Публикации: 2
Прегледи: 2421