• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Конкурс Коледа 2012 г - Класиране

Започната от NO CARRIER, 31.12.2012 12:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pac

ЧНГ на всички! Поздравления на всички хора, които показаха красиви и добре поддържани аквариуми! Победителите няма да ги поздравявам, защото генератор на случайни числа би направил по-смислено класиране. Гласовете като цяло са смесица от некомпетентност и шуробадженащина. Естествено има и смислени гласове, но те потъват някъде във всеобщото блато.
Дефиницията за биотопен аквариум в правилатата на конкурса е малко нелепа, помислете да я промените.
Иначе поздрави за добрата инициатива и привлечените спонсори, замисълът на конкурса в основата си е добър!

ПП: Сега виждам, че нещата са променени доста спрямо показаното на първа страница класиране. Да речем, че в положителна посока. Ама все си мисля, че тия сметки, рязания, пренареждания трябва да се случват преди да се обяви класирането за широката публика.

77

прав си,точно така е.
аз предложих нещо което никой не възприе,но пък точно това направиха,само че пред широката публика... *ROFL*
факт!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquadream

Цитат на: borislav - 09.01.2013 14:48
Излиза ,че 2008г. е било най-високо нивото, след това пада  и големите ни скейпъри все по-рядко участват. :-(
Де по-рядко, де никак. Пък и за какво ли?
Само да даваме глас на идиотщината и банда пишлемета да се подиграват с хора които не го заслужават.

borislav

Георги и си прав и не си. Кой според теб трябва да дава пример и да вдъховява? Как да се развива аквристиката в България, ако няма наши акваристи, които да водят хорото? Има десетки, ако не стотици акваскейпърски конкурси по света, ама за мен не е същото.  *bg*
Не ми допадна и това ,че превърнахте нашия (балкански) конкурс в поредния "световен" .Ограничете поне периметъра ,за да не се пробват знайни и незнайни скейпъри, участвали в n на брой конкурса с една и съща снимка и не даващи пет пари за развитието на родната ни акваристика.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Стоян Михов

Цитат на: Aquadream - 11.01.2013 21:21
Де по-рядко, де никак. Пък и за какво ли?
Само да даваме глас на идиотщината и банда пишлемета да се подиграват с хора които не го заслужават.

За всеки конкурс си има пътници, народния конкурс участват народни аквариуми и народа си ги избира, акваскейпърския конкурс участват акваскейпъри и акваскепърско жури си избира победителя, народа само цъка като часовник. Така че за всяка група си има забавлението.

Много се оплакваме от гласуването тази година, ама то се оказа че става навсякъде и по света (изобщо не го оправдавам), но трябва да мерим с еднакъв аршин навсякъде. Изминалата година имаше българско участие на ADA конкурса и какво правихме ние - и в нашия форум имаше призиви да гласуваме за българското, откъдето е възможно и по колкото пъти е възможно. И хората се хвалиха, че са го направили по  десет пъти от всички възможни комютри. Тогава това беше гордост, това честно ли беше и по какво се различава от това, което са направили някои от нашите участници сега. Освен това нашият участник в АДА си призна, че за да заобиколи правилата, за само един аквариум е участвал с чужди имена... Така че с определението *идиотщината и банда пишлемета* хич, ама хич не съм съгласен. Защото най-вероятно тези *пишлемета* са гласували със същите похвати и в конкурса на г-на Амано, ама тогава сигурно са били герои.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Aquadream

Цитат на: Octopus - 11.01.2013 21:59
За всеки конкурс си има пътници, народния конкурс участват народни аквариуми и народа си ги избира, акваскейпърския конкурс участват акваскейпъри и акваскепърско жури си избира победителя, народа само цъка като часовник. Така че за всяка група си има забавлението.

Много се оплакваме от гласуването тази година, ама то се оказа че става навсякъде и по света (изобщо не го оправдавам), но трябва да мерим с еднакъв аршин навсякъде. Изминалата година имаше българско участие на ADA конкурса и какво правихме ние - и в нашия форум имаше призиви да гласуваме за българското, откъдето е възможно и по колкото пъти е възможно. И хората се хвалиха, че са го направили по  десет пъти от всички възможни комютри. Тогава това беше гордост, това честно ли беше и по какво се различава от това, което са направили някои от нашите участници сега. Освен това нашият участник в АДА си призна, че за да заобиколи правилата, за само един аквариум е участвал с чужди имена... Така че с определението *идиотщината и банда пишлемета* хич, ама хич не съм съгласен. Защото най-вероятно тези *пишлемета* са гласували със същите похвати и в конкурса на г-на Амано, ама тогава сигурно са били герои.
КАЛ ПОД НОКТИТЕ, А. ТИПИЧНО ПО БЪЛГАРСКИ.
Ти явно нямаш никаква идея какво говориш.
Популярното гласуване беше за забавление и няма награди за него. Дори вече го няма в интернета, защото го направиха само да има хората с какво да се забавляват докато излязат резултатите.
Призива за гласуване беше направен, поради некоректно отношение на световно известен акваскейпър от Сингапур.
А против правилата на АДА всеки който може участва с колкото може аквариуми. Не съм първия и със сигурност няма да съм последния.

Всичко това беше за някакво присъствие на България пред света. Добре, че праведните като теб ги забелязват тия неща.
Или би било по-добре да се скрия, че да не съм в противоречие с твоята правда.

Сега да си дойдем на приказката.

Ето това себеправедно отношение на хора подобни на теб ще дърпа хора като мен настрани от тия конкурси.
С какво си съгласен и с какво не, е тинтири минтири. Само като инвестираш всичкото време и пари като мен ще разбереш как се отразява подигравателното отношение на някой членове на форума.

Идиотщината и пишлеметата са на ход тука по всяко време и никой нищо не прави по въпроса.

Направете си конкурсите както ви харесва. Моите аквариуми няма да ги публикувам.

Не забравяй, че в конкурсите извън България аз нямам глас и играя по същия начин както всеки друг.

Тука обаче ти си глобален модератор и ти заедно с другите ти колеги оставяте лайнетата да си правят каквото си искат. Пък аз не знам колко честно е това.


: 12.01.2013г 00:12ч
Цитат на: borislav - 11.01.2013 21:57
Георги и си прав и не си. Кой според теб трябва да дава пример и да вдъховява? Как да се развива аквристиката в България, ако няма наши акваристи, които да водят хорото?
Ами ти, кой друг. Нали така спечели жена ти на конкурса Коледа 2010. Няколко акаунта за мен гласуваха с 1 а за жена ти гласуваха с 5. Или не помниш. Същата простотия като тая година, но не така груба.
Цитат на: borislav - 11.01.2013 21:57
Има десетки, ако не стотици акваскейпърски конкурси по света, ама за мен не е същото.  *bg*
Не ми допадна и това ,че превърнахте нашия (балкански) конкурс в поредния "световен" .Ограничете поне периметъра ,за да не се пробват знайни и незнайни скейпъри, участвали в n на брой конкурса с една и съща снимка и не даващи пет пари за развитието на родната ни акваристика.
Ти не си ли разбрал още, че международен Български конкурс никога вече няма да има. Умря Мара бедната.

NO CARRIER

Да взема да я заключа ли и тая тема най-накрая...  :duvar:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.