• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гласуване

Започната от venitos, 24.12.2014 10:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Joro V

Аз пък мисля, че такива разследвания и наказания са безмислени. Вместо това, по-добре е оценката да се прави от жури. Пак ще има недоволни - това е сигурно, но поне критериите ще са еднакви и оценките ще са по-лесни за обосновка.

hunter

Цитат на: Joro V - 13.01.2015 10:08
Аз пък мисля, че такива разследвания и наказания са безмислени. Вместо това, по-добре е оценката да се прави от жури. Пак ще има недоволни - това е сигурно, но поне критериите ще са еднакви и оценките ще са по-лесни за обосновка.
Защо ти е жури? Нали коледния е за потребителите нали там уж е интересното да се види как те оценяват колегите. Кое е безмислено да се слага ред във форума ли? И тук не става въпрос за недоволство а за злоупотребата на някой си с правилата.

Joro V

Журито няма да е от извънземни. Те също ще са колеги - без значение дали администратори или участници във форума. Просто вероятността да има ред когато гласуват 5 души е доста по-голяма, отколкото ако гласуват 100. Така няма да има проблеми с фалшиви профили или неоправдано ниски/високи оценки. А и оценките, предполагам, ще са малко по-обективни.

petq3515

Решението е много просто. Да се ликвидират 10-15 % от най- ниските и съответно толкова процента от най-високите оценки и с останалите да се прави средна аритметична оценка. По този начин ще се ликвидира голяма част от необективното оценяване. Така правят в много конкурси по целият свят.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

Caxapa

Предлагам да се спрете вече! Всяка година все едно и също.  Недоволни и такива да манипулират гласуване винаги ще има.

NO CARRIER

Цитат на: hunter - 13.01.2015 10:01
Сори, че се връщам назад във времето ама забелязах една нередност според мен и съм длъжен да я споделя. Искам да се обърне внимание на потребители със ник trex700e , heleneice И по точно как са гласували на всеки потребител с еднакви оценки и да се зададе въпроса дали не е един и същ този .... И ако се установи нарушение аз настоявам да има наказание. Защото точно поради липсата на такова се злоупотребява със колегите и мероприятията във които участват. Потребител heleneice е регистриран на 20.11.2014г 20:08ч няма ни една публикация и последно е бил активен на 25.12.2014г 06:06ч най вероятно с цел да прецаква потребители на конкурса. Пак казвам и настоявам за наказание ако се докаже нарушение, то всяка година все такива се появяват  :duvar:

Прав си.

/снимката е премахната/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

hunter

13.01.2015 16:04 #36 Last Edit: 13.01.2015 16:45 by NO CARRIER
Цитат на: NO CARRIER - 13.01.2015 15:40
Прав си.

/снимката е премахната/
Благодаря, това ми е достатъчно, а за останалото екипа да решава.