• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Конкурс "Коледа 2010" - резултатите

Започната от NO CARRIER, 27.12.2010 00:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Ето класирането в суров вид. Малко по-късно ще го дооформя както трябва.


Категория: Сборен аквариум

Класиране:
1 място
raven
Оценка: 4.6614
2 място
buchkata
Оценка: 4.6111
3 място
Divane
Оценка: 4.2937
4 място
AA
Оценка: 3.7717
5 място
stanilabg
Оценка: 3.7460
6 място
lari
Оценка: 3.5984
7 място
galin76
Оценка: 3.5397
8 място
bicho1976
Оценка: 3.4921
9 място
vankobarabanko
Оценка: 3.4803
10 място
bolta
Оценка: 3.3968
11 място
copocpin
Оценка: 3.3228
12 място
magutta
Оценка: 3.3150
13 място
Rendaka
Оценка: 3.2126
14 място
Peakone
Оценка: 3.0159
15 място
aonsu209
Оценка: 3.0159
16 място
Giorgio_Armano
Оценка: 2.9921
17 място
cossas
Оценка: 2.9528
18 място
FaLLen`
Оценка: 2.9127
19 място
ramedy
Оценка: 2.8819
20 място
johndeer
Оценка: 2.5984
21 място
lubata
Оценка: 2.5906
22 място
on40
Оценка: 2.5354
23 място
zmeq
Оценка: 2.4724
24 място
svetoslav
Оценка: 2.4252
25 място
marta
Оценка: 2.4127
26 място
paolo6481
Оценка: 2.3889
27 място
FHM
Оценка: 2.3254
28 място
joki_87
Оценка: 2.1417
29 място
macipis
Оценка: 1.8740
30 място
asenskiq
Оценка: 1.6929
31 място
slavi20
Оценка: 1.6850
32 място
bad_boy
Оценка: 1.6850
33 място
the_fish_man
Оценка: 1.5827


Категория: Видов аквариум

Класиране:
1 място
stilista
Оценка: 3.9167
2 място
stefan0002
Оценка: 3.6055
3 място
NIKI N
Оценка: 3.5046
4 място
dune
Оценка: 3.3796
5 място
dgwrite
Оценка: 3.3611
6 място
moonshine
Оценка: 3.1481
7 място
bolta
Оценка: 3.0556
8 място
ple6iviq_oi
Оценка: 2.8532
9 място
red_cell
Оценка: 2.1667
10 място
jorjino
Оценка: 2.0826


Категория: Морски аквариум

Класиране:
1 място
Коле99
Оценка: 4.1165
2 място
Hristo Stoyanov
Оценка: 3.7692
3 място
marrio31
Оценка: 3.1346
4 място
bad_boy
Оценка: 2.8750
5 място
macipis
Оценка: 2.7596


Категория: Акваскейп

Класиране:
1 място
Lifroda
Оценка: 4.3750
2 място
Aquadream
Оценка: 4.0236
3 място
bobifoto
Оценка: 3.8268
4 място
dimo _ss
Оценка: 3.2362
5 място
AGENTO
Оценка: 3.1953
6 място
mitacheee
Оценка: 2.8504


Категория: Първи стъпки

Класиране:
1 място
The Proo
Оценка: 3.1100
2 място
yumkata94
Оценка: 3.0396
3 място
DarkHearth
Оценка: 2.1800

Честито на победителите!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

zmeq

Малко участници, много оценители  :-[

NO CARRIER

Много вожд и малко индианец.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Divane

Добра нощ! :-)
Благодаря на всички,които оцениха положително моя аквариум! *privet*
Честито на всички достойно заслужили първите места! *DRINK*
Съжалявам за тези,които имат страхотни аквариуми,но не участваха - със сигурност имаха на какво да научат останалите потребители на форума!
Успехи на всички и ...Честита Коледа! *DRINK*

wwladoo

Цитат на: NO CARRIER - 27.12.2010 00:28
Много вожд и малко индианец.  :-D
*THUMBS UP*--много стар лаф но на място!!!
: 27.12.2010г 01:01ч
Цитат на: Divane - 27.12.2010 00:56
Добра нощ! :-)
Благодаря на всички,които оцениха положително моя аквариум! *privet*
Честито на всички достойно заслужили първите места! *DRINK*
Съжалявам за тези,които имат страхотни аквариуми,но не участваха - със сигурност имаха на какво да научат останалите потребители на форума!
Успехи на всички и ...Честита Коледа! *DRINK*
И аз съжалявам има колеги които можеха да покажат нещо и да научат,но поживьом увидем!!Приемаш ли критика колежке,досега винаги си показвала много добри акви-едни от най-добрите *privet* и сега е така,но имам чуството, че някак набързо си направила този,нямала си време-прав ли съм--т.е. още малко развитие му е било нужно,поне аз така съм видял нещата !!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Divane

Както казваше един мой преподаравател по философия " Времето е много разтегливо понятие" :-)

dimo _ss

Честито на победителите! *BRAVO*
Благодаря на всички отценили ме! *thanks

raiko

Честито на победителите!  Но все пак защо се наложи удължаване на гласуването с един ден? Това поражда някои съмнения- дали "временният" резултат не се е понравил някому? *NO*

NO CARRIER

Удължаването го направихме заради празниците. Първите места се бяха оформили още преди Бъдни вечер.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

raiko

Цитат на: NO CARRIER - 27.12.2010 01:38
Удължаването го направихме заради празниците. Първите места се бяха оформили още преди Бъдни вечер.
Дано да е така!

MeTogu

Честито на победителите.А за другите участници мога да кажа само "Не губете кураж,за следващия тираж!"
Милене след работа идвам да почерпиш за наградата.  :-D
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

yanki1

Честито на победителите и всички участници! *DRINK*


Направи ми впечатление,че участващите в съответната категория не са дали своят глас в категорията, в която се състезават.
Едиственото  изключение е участието на  Деси и Бучката, като за собственият си аквариум са се самооценили с "О",  =-O което води автоматично до ПОНИЖАВАНЕ на общата им оценка.

Според мен е било редно самооценяването им да бъде пренебрегнато/т.е. да не се взема предвид техният глас,конкретно за собственият им аквариум/ и да се преизчислят отново резултатите.

Благодаря за отделеното внимание!


: 27.12.2010г 08:08ч
Забравих още нещо...

Оценяването е много субективен фактор и когато няма изложени аргументи потплътяващи "адекватната" оценка напомня до известна степен на лека манипулация.

На фона на общото гласуване с приблизително еднакво оценяване, слабите оценки изпъкват, а гласуващият не е написал нито един ред... един вид да защити с нещо слабото оценяване.  Защо се  процедира така?
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

NO CARRIER

Цитат на: yanki1 - 27.12.2010 09:17
Едиственото  изключение е участието на  Деси и Бучката, като за собственият си аквариум са се самооценили с "О",  =-O което води автоматично до ПОНИЖАВАНЕ на общата им оценка.

Ако някой е гласувал за себе си, оценката му се приравнява на нула, а когато делим сумата от всички оценки, делим на броя на гласувалите -1.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

Когато участник гласува сам за себе си програмата автоматично му начислява 0 точки и ги отбелязва, когато не гласува за себе си програмата пак му начислява 0 точки но не го отбелязва.

Гласуването е свободно и не е задължително, аргументирането също.
Всеки си е преценил как и дали да обоснове мнението си.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Raven

Цитат на: raiko - 27.12.2010 01:46
Дано да е така!

Оценките в извадката са подредени по хронологичен ред на поставянето им, ако ти се занимава сметни сам кога се е оформил резултата и ще прецениш дали удължаването с един ден е повлияло на крайното класиране.

Удължаването  го направихме защото по празниците посещаемостта на форума беше много ниска и почти никой не гласуваше в събота.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

yanki1

Правилно оценяване е, както Коко казва...без значение гласувал за себе си или не.
Цитат на: NO CARRIER - 27.12.2010 09:46
Ако някой е гласувал за себе си, оценката му се приравнява на нула, а когато делим сумата от всички оценки, делим на броя на гласувалите -1.

Мерси все пак за разясненията!
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

buchkata

Здравейте и от  мен!
Благодаря на BORGOT за хубавите снимки,които спомогнаха да класирате аквариума на толко престижно ниво!  *privet*


Асен Евгениев

Честито на победителите и адмирации за всички участници! *THUMBS UP*


P.S. Когато си изровя корен като на Raven и аз ще участвам. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stanilabg

Никога не съм си мислил, че аквариума ми ще заеме толкова високо място. :-) Дори не мислих да участвам. Съжалявам само, че не съм снимал аквариума в по напреднал стадий (HC беше заел цялото дъно - на снимката е току що посаден) и да използвам по актуални снимки за конкурса.
Благодаря на подкрепилите го. *thanks

macipis

И аз благодаря на тези, които са гласували за мен  :-) ! 29то място си е направо постижение !!! На следващия конкурс се надявам да съм по-нагоре :). А аз не можех да гласувам, защото съм нова и нямам право.

Честито на победителите !

devil111

 *offtopic съжалявам много че пиша тук , но никъде не мога да намеря снимките за които се е гласувало и тези които са псечелили класирането може ли линк на ЛС ?
благодаря предварително
още веднъж се извинявам
весели празници на всички и честито на именниците днес !
Всеки луд с номера си.....

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

bicho1976

На Великденският конкурс тринадести,сега осми.
Догодина ще ви "разбия" :-D
Поздравления за всички участници.Моят аквариум вече не съществува,не беше сниман за конкурса.
Цяла година го чаках този конкурс но така се стекоха нещата че замених всички китки за по-голям аквариум.Въпреки всичко не се сдържах да участвам.
"Главното не е победата, а участието!"

magutta

Благодаря на всички колеги за гласовете! Съжалявам, че по празниците нямах възможност да посетя форума и да гласувам за моите фаворити.
Лично аз съм много доволна от резултата - може да съм чак 12та, но я сравнете литража  *thanks
Благодаря! Весели празници на всички и приказни аквариуми догодина!

Peakone

Това, което ми прави впечатление е... че хората немогат да оценяват. Като изключим победителите, които са напълно заслужили от там нататък всичко в оценяването е мазало. Никой не взима под внимание литраж, постигнат ефект и т.н. Струва ми се, че масово хората са гласували за фаворитите си и на останалите са напляскани разни оценки там колкото да се каже, че е гласувано. А и не липсваха глупави коментари  =-O

Мисля, че най-добре ще е оценяването да е с жури, хора, които разбират от това.
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм очаквал нищо и не претендирам за по-предно класиране или нещо от сорта. Просто това е впечатлението, което остава у мен след излизането на резултатите и организаторите нямат никаква вина!

Асен Евгениев

Гласуването за всички участници е задължително и затова, след вота за фаворита си всеки
е "напляскал" някакви оценки за останалите.
Колкото до журирането, конкурса не е нацинален или международен, а форумен. Допустимо е
победителите да бъдат определени според разбиранията и естетическите /акваристични/ критерии
на колегите. То е нещо като картините. Експертите /демек разбирачите/ оценяват картините на
Пикасо на по 20-30 милионе долара и повече. Аз обаче предпочитам да си закача на стената
пейзаж от неизвестен автор /оценен от същите тези експерти на "жълти стотинки"/, който да
ме кефи и да релаксирам, съзерцавайки го, вместо да се пуля в "мацката" на Пикасо, на която
едното око е на рамото, а циците на задника. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stilista

Цитат на: MeTogu - 27.12.2010 06:48
Честито на победителите.А за другите участници мога да кажа само "Не губете кураж,за следващия тираж!"
Милене след работа идвам да почерпиш за наградата.  :-D
Не мога да си намеря място от кеф!Благодаря на всички че са харесали аквариума ми  *privet*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

kraz_79

Цитат на: Peakone - 27.12.2010 15:36
Това, което ми прави впечатление е... че хората немогат да оценяват. Като изключим победителите, които са напълно заслужили от там нататък всичко в оценяването е мазало. Никой не взима под внимание литраж, постигнат ефект и т.н. Струва ми се, че масово хората са гласували за фаворитите си и на останалите са напляскани разни оценки там колкото да се каже, че е гласувано. А и не липсваха глупави коментари  =-O

Мисля, че най-добре ще е оценяването да е с жури, хора, които разбират от това.
Не ме разбирайте погрешно, аз не съм очаквал нищо и не претендирам за по-предно класиране или нещо от сорта. Просто това е впечатлението, което остава у мен след излизането на резултатите и организаторите нямат никаква вина!
Съгласен съм с колегата, трябва да се оценява от разбиращи хора-иначе в една или друга степен се изкривява резултата.тоя ми е приятел ,айде да не го обидя,ония пък ме зесегна в една тема -дай да го ощетя.Много е субективно всичко,не че при жури няма да е така ,но поне по малко хора ще поемат "негативите"  *MODERATOR* .На първите места ясно че ще са  добрите,но класирането на останалите е  както дойде-всеки си чатка каквото му скимне.
А относно коментарите  имаше дразнещо " угоднически" и противоречиви с останалите коментари за даден участник.Нека има жури с  хора които разбират ,а не такива като мен и други незнайни потребители да предопределят класирането, а  по-активните и предполагащо се по -знаещи съфорумници  да слагат все високи оценки  *NO* Не виждам логика да гласуваш за първите трима с 5.все един от тях трябва да ти харесва повече от другите

Асен Евгениев

Разбира се, че има логика да се гласува за първите трима с 5. Ако за първия гласувам с 5,
за втория с 4 ... и за петия с 1, за останалите 15 как да гласувам? *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

Цитат на: akapulko - 27.12.2010 16:40
Разбира се, че има логика да се гласува за първите трима с 5. Ако за първия гласувам с 5,
за втория с 4 ... и за петия с 1, за останалите 15 как да гласувам? *dontknow*
ами те ако всички гласуват за като тебе за първите трима с 5, то кой ще е на първо място.не  ти ли прави впечатление че "наказващите" ниски оценки са от неизвестни и неактивни юзъри ,което ме хвърля в съмнения ]:->
абе майната му, Честито на победителите  :-)

Асен Евгениев

Това е петобална система, а не гласуване от първо да пето /или десето/ място.
Три аквариума са отличници, осем са за четворка, шест са за тройка и т.н. Това
е логиката на оценяването. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

 Не съм адвокат на колегите,но това  се набива на око.Просто като погледна кой как е гласувал -  има фрапиращи разлики в оценките на  определени юзъри между първия и втория. Без да споменавам  колегите но как на първия си поставил 5 а на втория в крайното класиране  1.
Живи и здрави  *DRINK*

Асен Евгениев

Е, има и такива моменти. То Евровизия манипулират, че един конкурс ли. :-)
*DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraz_79

Цитат на: akapulko - 27.12.2010 17:10
Е, има и такива моменти. То Евровизия манипулират, че един конкурс ли. :-)
*DRINK*
ами точно от това пада качеството на конкурса,сложете жури иначе ще  опорочите хубавата идея.На всички ви прави впечатление  колко падна качеството тази година в сравнение с предходната.Не че няма хубави аквариуми .Защо най-добрите не искат да участват .Защо ли? Тези приказки за кризи и тем подобни  :-P  хората които и миналата година са имали хубави аквариуми, и тази пак си имат. :-)

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ilianidis

Коментарите до тук имат резон,всяка година се коментира.Да така е,има фрапиращи случаи.Но и жури да има ,пак ще има ощипани и недоволни.Аз съм на мнението,че големия брой гласували дава най-добрите и реални резултати,като елиминира лични пристрастия и неадекватни оценки.Подобно е помощта на публиката при предаването "СТАНИ БОГАТ".Дори и да има грешни отговори,крайния резултат е винаги верния.Както се получи и с конкурса,призовите места се подредиха по реалните им оценки.Затова колеги гласувайте и се усмихвайте повече.Празници идват. *DRINK*

barabata

То съмнения винаги ще има. Такива сме си по природа.
Остана само да се пробва гласуване по отделно за всяко едно място. През първите два дена от периода за гласуване се гласува с по 1 глас само за първо място, следващите два дена с по един глас само за второ място и така за първите еди си колко места.
Сигурен съм че и тогава ще има недоволни  *CRAZY* ...

Според мен обаче на бързо прегледах снимките и видях че в морските примерно (верно че са малко на брой) е допуснат до гласуване кандидат само с няколко детайлни снимки и нито една обща на аквариума. Естествено старите кучета са дали правдиво ниска оценка и са се обосновали защо, но има хора които просто са видяли хубава снимка и без значение дали е по темата или не прас 5-ичка  ...
Изобщо трябваше да не се допуска такава кандидатура по принцип.

Лично аз не съм пускал нито снимка, нито съм гласувал така че не мога да коментирам резултатите.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

77

мен ако ме питате за тия с наказателният вот...бан и обявяване за недействителен вот.
ама никой не ме пита :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Лора

Цитат на: 77 - 27.12.2010 18:05
мен ако ме питате за тия с наказателният вот...бан и обявяване за недействителен вот.
ама никой не ме пита :-D

"Баннете ги всички... Админа ще познае своите." :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kamos

Цитат на: barabata - 27.12.2010 17:37

Според мен обаче на бързо прегледах снимките и видях че в морските примерно (верно че са малко на брой) е допуснат до гласуване кандидат само с няколко детайлни снимки и нито една обща на аквариума. Естествено старите кучета са дали правдиво ниска оценка и са се обосновали защо, но има хора които просто са видяли хубава снимка и без значение дали е по темата или не прас 5-ичка  ...
Изобщо трябваше да не се допуска такава кандидатура по принцип.

Не мога да се съглася напълно с теб, вярно, че в морската секция не всички аквариуми имаха фронтална снимка, но как да дадеш наказателна оценка при факта, че обитателите са във видимо отлично здраве. Това няма как да се получи при не здрав аквариум. Лично за мен дилемата я реших с намалена оценка, но не беше най-ниската възможна.
От друга страна правилата са си правила.........
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Paskalev

Цитат на: Лора - 27.12.2010 18:14
"Баннете ги всички... Админа ще познае своите." :-D
:-D това ми е много познато  :-D
Поздравления за всички, взели участие !!!  @}->--
На печелившите, честито!!!  *privet*
(rock)

Borko7

ПОздрави на всички участвали. Според мен има промяна от миналата година към повече и по-добри аквариуми. Не гласувах, но все пак ще си кажа мнението относно катеориите. Няма смисъл да се делят сборен и акваскайпинг. Реално половината акваскейпърски аквариуми изобщо не бяха пуснати в тази категория. И както се казва в една тема по-горе , всеки аквариум е акваскейп. Нека има една категория, за да не се чудят хората. Видодвият аквариум е добре, както и тези на начинаещи.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Lifroda

Благодаря на организаторите, журито, спонсорите и участниците !
Съзнавам,че успехът ми се дължи частично на случайни обстоятелства и  снимката с която участвах, не е особено добра. Разбира се има и  много какво да се желае и  по отношение оформлението на аквариума. Една от главните причини, заради която участвах е да видя вашите безпристрасни оценки и мнения, който са важни за мен и ме мотивират и амбицират да се развивам в това прекрасно хоби.
Весели празници !

Aquadream

.Аз съм на мнението,че големия брой гласували дава най-добрите и реални резултати,като елиминира лични пристрастия и неадекватни оценки.Подобно е помощта на публиката при предаването "СТАНИ БОГАТ".Дори и да има грешни отговори,крайния резултат е винаги верния.Както се получи и с конкурса,призовите места се подредиха по реалните им оценки.Затова колеги гласувайте и се усмихвайте повече.Празници идват. *DRINK*
[/quote]
Много колеги тука са на мнение, че акваскейпинга е изкуство. Аз също съм съгласен с това становище. Обаче имам да добавя че Акваскейпинга не е народно изкуство със сигурност не и Българско народно изкуство. Като се дава вот на потребителите критерийте се занижават, дето и без друго ги няма никакви. Какво стана с музиката в България. Според народния вот чалгата превзе всички върхове.
Ако искате това хоби да се развива в резонанс със световните добри постижения трябва да поставите критерий както най-добрите по света правят.
Как може куп невежи начинаещи акваристи да определят кой аквариум е най-добър и на каква основа.
Като се говори за Акваскейпинг вероятно ще е от полза да обърнете внимание на критерийте от конкурса на Амано. Нали в края на краищата тоя жълтур е основоположник на Акваскейпинга като изкуство. Или ние както обикновено по български ще им покажем среден пръст щото сме по-голямата работа и ще си я караме по Живковски, народа да има голямата дума...

miTko

Виж какво, може би истината е някъде по средата между този и Великденския. Нали гледаме да се пазим от елитарност. От дуга страна, ако пък трябваше да се оценява от жури сегашната категория акваскейпинг, ама честно, нямаше да прескочат двойката. Така че...това е състоянието на нещата. Между другото съм песимист по отношение на развитието на жанра в България.
Разни мои АКВАРИУМИ 

77

съгласен съм с  Aquadream .
но се уморих да се боря за жури...а има хора които могат да журират тоя конкурс.
тука една камара аквариуми трябваха да бъдат дисквалифицирани заради липсата на фронтална снимка,други пък заради това че са снимани снимани с мобилен телефон...други трябваше да бъдат прехвърлени в друга категория.
е ако имаше жури тези нередности нямаше да ги има.вярно е че на журито му трябва поне месец че да се организира,но това е пътя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Aquadream - ти просто си пропуснал Великденския ни конкурс - http://aquariumbg.com/forum/velikdenski-konkursi/velikdenski-akvaskeip-konkurs-2010/ Имаше и жури и критерии на Амано.

Ако мислиш, че нямаше мрънкане и недоволни, грешиш.

Аз искам да благодаря на всички, които участваха. Дали са на световно ниво или не, важното е че се опитват, всеки според възможностите.
Не съм чувал някой българин да е бил в десетката при Амано, затова пък съм виждал много хора, които са доволни от класиране като 534 при него и не се срамуват да показват аквариумите.

Мисля, че се получи добър конкурс, въпреки че категория морски и първи стъпки бяха повече от скромни.
Честито на победителите.
Благодаря на спонсорите.

Желая здраве на всички и Весели празници.
До следващия конкурс.

Divane

Колега Aquadream, извинявай,че моят аквариум,който очевидно не ви е харесал, се е класирал трети!
Искрено се надявам,че догодина вие ще участвате с аквариум,достоен да засенчи Амано и ще ни покажете кое как се прави! :-)
Поздрави от "чалгата"! *DRINK*

niky

Не се засягай от 77. Той така си говори....все за нещо претенции има.
Щеше и сбирка да организира...
Явно се готви за Амано 2011.

Divane

Нямах предвид 77,той си е прав .

Aquadream

Цитат на: kraz_79 - 27.12.2010 17:21
ами точно от това пада качеството на конкурса,сложете жури иначе ще  опорочите хубавата идея.На всички ви прави впечатление  колко падна качеството тази година в сравнение с предходната.Не че няма хубави аквариуми .Защо най-добрите не искат да участват .Защо ли? Тези приказки за кризи и тем подобни  :-P  хората които и миналата година са имали хубави аквариуми, и тази пак си имат. :-)
Напълно съм съгласен с теб колега. Един художник може да бъде достойно оценен само от учителя си, друг художник или опитен и доказан ценител на изкуството.
Ако народа се доведе до изкуството то расте. Но ако изкуството се докара до народа става кич.
Ще си позволя да посъветвам следното;
Или вдигнете кртитерийте и определете жури от утвърдени опитни акваристи или на следващите конкурси ще видите по-малко и по-малко от тях. Защото кой уважаващ себе си  утвърден с годините акварист ще се удоволства да бъде оценяван от гледачи на гупи и златни рибки в буркан...

77

Цитат на: niky - 27.12.2010 21:47
Не се засягай от 77. Той така си говори....все за нещо претенции има.
Щеше и сбирка да организира...
Явно се готви за Амано 2011.
ние с деси скарахме ...и от тогава сме си свои хора @}->--
а сбирката писах ,писах и спрях...може би трябва да организирам безплатен автобус от софия.
пък и претенции само за конкурса имам,защото трябва да има ясни правила.ако ги правим половинчати нещата няма да са добри резултатите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquadream

Цитат на: Divane - 27.12.2010 21:45
Колега Aquadream, извинявай,че моят аквариум,който очевидно не ви е харесал, се е класирал трети!
Искрено се надявам,че догодина вие ще участвате с аквариум,достоен да засенчи Амано и ще ни покажете кое как се прави! :-)
Поздрави от "чалгата"! *DRINK*
Тука не става дума за това какво ми харесва на мене и какво не. Опитвам се да бъда безпристрастен доколкото мога. Сравнителния ми критерий е това което се прави по света. Нали трябва да се стремим към усъвършенстване на това хоби. А как да стане само от надничане в  комшийски аквариуми?

Divane

Хора, я се опомнете малко! България все още не е на никакво акваристично ниво и приказките за изкуство са не само неуместни ,но и смешни. Който има амбиции и иска да се доказва нека участва в АГА,АДА и баба Яга.
Всички аквариумни конкурси У НАС се правят за УДОВОЛСТВИЕ. Участниците са подредили аквариумите си за УДОВОЛСТВИЕ и са си ги тропосали в хола или спалнята за УДОВОЛСТВИЕ. Ако  се наложат аманови правила ,то в конкурса няма да има нито една снимка! това се дъвка и миналата година...и всеки пък,когато е спомената думичката "конкурс" винаги има мрънкане,гръмки изказвания,обиди преки и непреки и т.н.
Кому е нужно?!
Какво доказвате по този начин?!

Мога да кажа аз как приемам нещата - ок, не е много приятно да си оценяван от хора,за които два рапана и шепа мидички са перфектната подредба,НО - трябва ли да се ядосвам заради нацвъкани 2- ки от тях,или пък от тези,които някога нейде из форумите не са харесали нещо казано от мен?! БОЖЕ! Нито аквариумът ми ще стане по-хубав(или по-грозен) ,нито моето удоволствие да си го гледам докато заспивам ще изчезне! Аз нямам амбиции да съм върха на сладоледа в акваристиката, просто ми харесват рибките и им се радвам!
И силно се надявам и другите хора да им се радват както мен и да не се впечатляват от чуждото мнение и оценка( стига да не е важен съвет), а да се отдават единствено на положителни емоции и да са радостни,че имат това прекрасно хоби!

Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D

Raven

Цитат на: Divane - 27.12.2010 22:08
........
Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D

Де па ти, няма проблем- пиши си.

А и да те баннат- администратора ще те познае, нали си от "Своите".  :-D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Divane

Подстрекател! rulez Нека всички да видят,че ти си виновен! :-D

hector

Някъде тук из форума бях чел, че аквариумите били 2 вида-за кеф,т.е. УДОВОЛСТВИЕ и такива за конкурси.В момента говорим за причините за развитието или неразвитието на тази част от акваристиката.Що унгарците,македонците,занзибарците... да го могат, а ние не? *SORRY*

Divane

Причините са безкрайно много.

Аз обаче имам друга теория,която съм я споделяла още преди година с някои хора от форума,а именно ИНДУСТРИЯТА АМАНО, добрият маркетинг и как един дръпнат чичко е решил да направи много пари   :-D
Започнеш ли да правиш нещата за да печелиш по конкурси - кефа изчезва..само нервите остават,ама скъсани! ;)

77

аз  не знам да съществува конкурс акваскейп където да оценяват потребителите...
като няма "материал" поне махнете тази категория.
а когато мислите че сме дорасли го направете както трябва.
амано не е виновен на никого...красивото си е красиво ,а дали е по правилата на японците няма значение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Aquadream

Цитат на: Divane - 27.12.2010 22:08
Хора, я се опомнете малко! България все още не е на никакво акваристично ниво и приказките за изкуство са не само неуместни ,но и смешни. Който има амбиции и иска да се доказва нека участва в АГА,АДА и баба Яга.
Всички аквариумни конкурси У НАС се правят за УДОВОЛСТВИЕ. Участниците са подредили аквариумите си за УДОВОЛСТВИЕ и са си ги тропосали в хола или спалнята за УДОВОЛСТВИЕ. Ако  се наложат аманови правила ,то в конкурса няма да има нито една снимка! това се дъвка и миналата година...и всеки пък,когато е спомената думичката "конкурс" винаги има мрънкане,гръмки изказвания,обиди преки и непреки и т.н.
Кому е нужно?!
Какво доказвате по този начин?!

Мога да кажа аз как приемам нещата - ок, не е много приятно да си оценяван от хора,за които два рапана и шепа мидички са перфектната подредба,НО - трябва ли да се ядосвам заради нацвъкани 2- ки от тях,или пък от тези,които някога нейде из форумите не са харесали нещо казано от мен?! БОЖЕ! Нито аквариумът ми ще стане по-хубав(или по-грозен) ,нито моето удоволствие да си го гледам докато заспивам ще изчезне! Аз нямам амбиции да съм върха на сладоледа в акваристиката, просто ми харесват рибките и им се радвам!
И силно се надявам и другите хора да им се радват както мен и да не се впечатляват от чуждото мнение и оценка( стига да не е важен съвет), а да се отдават единствено на положителни емоции и да са радостни,че имат това прекрасно хоби!

Хайде стига съм писала,че и без това ми е забранено! :karamse: :-D
По тая логика може да оставим дупките по улиците и калта по селата до века.
Или тия дето участват в конкурсите на Амано си мразят аквариумите до дупка???
Когато критерийите са по-високи хората се стремят да правят по-добри неща и така се постигат по-добри резултати и се правят по-красиви аквариуми.
А другата опция е да си гледаме калта за удоволствие докато затънем, а също да преименуваме конкурса на - конкурс за подреждане храсталаци във вода или нещо такова.

: 27.12.2010г 22:10ч
Цитат на: 77 - 27.12.2010 22:33
аз  не знам да съществува конкурс акваскейп където да оценяват потребителите...
като няма "материал" поне махнете тази категория.
а когато мислите че сме дорасли го направете както трябва.
амано не е виновен на никого...красивото си е красиво ,а дали е по правилата на японците няма значение.
Алелуя  *thanks

MeTogu

Цитат на: niky - 27.12.2010 21:45

Мисля, че се получи добър конкурс, въпреки че категория морски и първи стъпки бяха повече от скромни.

Това ако може да се нарече категория "морски" което нямаше нищо общо с морска акваристика.
Не знайно защо хората с морските аквариуми не участваха в конкурса.
Къде са Киро,Иво или Тишо?Защо не видяхме техни снимки?

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Aquadream

Цитат на: Divane - 27.12.2010 22:27
Причините са безкрайно много.

Аз обаче имам друга теория,която съм я споделяла още преди година с някои хора от форума,а именно ИНДУСТРИЯТА АМАНО, добрият маркетинг и как един дръпнат чичко е решил да направи много пари   :-D
Започнеш ли да правиш нещата за да печелиш по конкурси - кефа изчезва..само нервите остават,ама скъсани! ;)
Най-добре иди и виж. Аз съм обиколил света и съм видял със собствените си очи за какво става дума. повярвай като ти кажа че на никой не му е изчезнал кефа от тия конкурси. Нямаш идея какво говориш.
: 27.12.2010г 22:10ч
Цитат на: MeTogu - 27.12.2010 22:41
Това ако може да се нарече категория "морски" което нямаше нищо общо с морска акваристика.
Не знайно защо хората с морските аквариуми не участваха в конкурса.
Къде са Киро,Иво или Тишо?Защо не видяхме техни снимки?


Защото кой уважаващ себе си  утвърден с годините акварист ще се удоволства да бъде оценяван от гледачи на гупи и златни рибки в буркан...

nikolay0876

Четох, четох ама логика не можах да видя. Какво сравняваш инфраструктура с аквариума ми в къщи???? Нема логика.

Raven

Цитат на: Aquadream - 27.12.2010 22:44
Защото кой уважаващ себе си  утвърден с годините акварист ще се удоволства да бъде оценяван от гледачи на гупи и златни рибки в буркан...

В такъв случай би трябвало да наблюдаваме участие на утвърдените ни  акваристи по международните конкурси и съответно печелене на престижни места.
А такова нещо няма.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

MeTogu

Е как искате да има,като средствата за един хубав аквариум възлизат на средна годишна заплата.Я слезте на земята.
Вярно е че се опитваме от нищо да направим нещо,но не се хващаите за всяка дума.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Divane

Добре, г-н Aquadream, щом вие сте ходили по света и познавате персонално всички участници по конкурси и казвате ,че сте прав - прав сте! :-)

В България нищо не се получава никога по една простичка причина - хората са по природа хейтъри. Всеки персонално е най-великия,най-умния,най-правия,а всички останали са нищонеразбиращи. Винаги се критикува и много рядко(почти никога) не се казва нещо положително! Винаги се изнамират милион безумни сравнения и примери за да покажеш на отсрещната страна колко не е права! *CRAZY*

Като човек,участвал,участващ и наблюдаващ конкурси( в друга сфера) мога смело да изкажа мнението,че ако похвалиш и поздравиш един човек,това го амбицира много повече да покаже и даде повече от себе си,отколкото ако го нахокаш и оплюеш!

Бъдете здрави! :-)

77

Цитат на: Aquadream - 27.12.2010 22:44
Нямаш идея какво говориш.
не искам да приминаваме добрият тон...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dafil

Моите уважения към всички участници,но щом са "вътре" би трябвало да са съгласни с формата на оценяване :-)
Каквато и да е тя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

paolo6481

Явно въпроса се очертава-жури ли да оценява или колегите.На много конкурси освен оценка на журито има и победител на публиката(не говоря за аквариумни конкурси)значи и тяхното мнение се взема предвид.Между другото няма гаранция че и с жури всички ще са удовлетворени.Другото важно за мен е че на лидерите съм дал максимални оценки което значи че съм ги харесал преди да знам че ще победят.Въпреки че и аз имам гупи(какво лошо има).Апропозито,след всеки конкурс ли има такива полемики?Не че има нещо лошо в тях ама ако са всеки път едни и същи......... *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Aquadream

Цитат на: Raven - 27.12.2010 22:47
В такъв случай би трябвало да наблюдаваме участие на утвърдените ни  акваристи по международните конкурси и съответно печелене на престижни места.
А такова нещо няма.

Я виж тука. Или се бъркам.
http://www.blueaquarium.org/2007/12/aga-2006-aquascaping-contest-1st-place-island-by-plamen-teodosiev-petrov/

: 27.12.2010г 22:10ч
Цитат на: dafil - 27.12.2010 22:52
Моите уважения към всички участници,но щом са "вътре" би трябвало да са съгласни с формата на оценяване :-)
Каквато и да е тя.

Че пита ли ги някой.....
: 27.12.2010г 23:11ч
Цитат на: 77 - 27.12.2010 22:50
не искам да приминаваме добрият тон...

Моите извинения ако съм прекалил, но голям въпрос привлича голям отговор.

iek

Цитат на: paolo6481 - 27.12.2010 22:57
Апропозито,след всеки конкурс ли има такива полемики?Не че има нещо лошо в тях ама ако са всеки път едни и същи......... *DRINK*
Тазгодишните полемики са от най-цивилизованите  *DONTWORRY*.


Divane

Цитат на: iek - 27.12.2010 23:06
Тазгодишните полемики са от най-цивилизованите  *DONTWORRY*.



"Никога не е късно да станеш за резил!"  :-D :-D :-D

Aquadream

Цитат на: iek - 27.12.2010 23:06
Тазгодишните полемики са от най-цивилизованите  *DONTWORRY*.


Баш, баш...

77

Цитат на: paolo6481 - 27.12.2010 22:57
.Апропозито,след всеки конкурс ли има такива полемики?Не че има нещо лошо в тях ама ако са всеки път едни и същи......... *DRINK*
винаги е така....според мен лошото е че  много от старите участници вече не участват вече в този конкурс.
марияне ,ако аз виждам че продажбите ми спадат всяка година ,ще мисля в какво съм сбъркал?
защо си мисля че и за конкурса е същото?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

MeTogu

Пламене сега някой колега да не те пита "защо сравняваш конкурса с продажбите?"
Цитат на: nikolay0876 - 27.12.2010 22:45
Четох, четох ама логика не можах да видя. Какво сравняваш инфраструктура с аквариума ми в къщи???? Нема логика.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Divane

Айде сега Мариан виновен! :-D :-D :-D

ПП: Може пък да не искат да си развалят кефа с конкурси ;)

77

Цитат на: Divane - 27.12.2010 23:14
Айде сега Мариан виновен! :-D :-D :-D

ПП: Може пък да не искат да си развалят кефа с конкурси ;)
ами той е шефа  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Divane

Цитат на: 77 - 27.12.2010 23:18
ами той е шефа  ;-)

Докато дойде Шефа да ни скастри, я кажи..ти показал ли си някъде новото ти творение или още е в дълбока нелегалност?

paolo6481

Цитат на: iek - 27.12.2010 23:06
Тазгодишните полемики са от най-цивилизованите  *DONTWORRY*.


Е значи нещо все пак се движи в положителна посока :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

nikolay0876

Ама верно сте изперкали
Цитат на: MeTogu - 27.12.2010 23:12
Пламене сега някой колега да не те пита "защо сравняваш конкурса с продажбите?"

NO CARRIER

След всеки конкурс винаги има доволни и недоволни. Понеже всички сме специалисти, много е лесно да даваме акъл отстрани. И понеже някои хора ни е срам да си покажем гьоловете, седим и намираме кусури на другите. Не е важно какво приказваш, важното е да не спираш, както се казва.

Лично аз виждам следните проблеми:

Трябваше да обявим малко по-рано конкурса. Макар, че повечето хора знаят, че всяка година го провеждаме, чакаха да го обявим официално. Не за друго, ами да имат оправдание, че не са готови.

Както обикновено се случва, вместо към края на годината работата да намалява, тя се увеличава с пълна сила. За съжаление и тримата админи бяхме заети и не успяхме да проведем по-сериозна - както е модерно да се казва "пиар" акция. Добре, че Ники писа лично и покани доста хора. За догодина трябва да включим повече средства за масова информация, включително фейсбук, блогове, както и кооперация с други форуми.

Не знам дали обявените награди САМО за първо място не изиграха своята роля в пъкленото дело. Да, повечето казват, че не участва заради наградите, но дали е така...  :duvar:

За по-добра организация трябваше да оставим не един ден, а 2-3 за преглеждане и преместване на аквариумите по съответните категории, а и даване на възможност на неотговарящите на условията да се коригират. Няколко човека си качиха снимките и повече не се вестнаха във форума. Не отговориха на личните съобщения, сигурно и пощата не са си чели.

Наказателни вотове. По какъв критерии да ги отделим? Защо да ги отделим? Нали е гласуване на публиката. С жури организацията е доста тегава на тоя етап. За момента не мисля, че има такава нужда.

Изказвам лично мнение и не обвързвам никого с него. Дано няма обидени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: barabata - 27.12.2010 17:37

Остана само да се пробва гласуване по отделно за всяко едно място. През първите два дена от периода за гласуване се гласува с по 1 глас само за първо място, следващите два дена с по един глас само за второ място и така за първите еди си колко места.

Това вече съм го предлагал и съм убеден, че е в пъти по-справедливо от сегашната система. Обаче има
един огромен недостатък - мързела и апатията на гласуващите. За първото място ще гласуват много колеги,
за определянато на второто място ще са значително по-малко, а от третото нататък ще се броят на пръсти. :-)
http://aquariumbg.com/forum/konkurs-za-snimka-na-akvariumni-obitateli/klasirane-oktomvri-2009/msg224805/#msg224805
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Peakone

Малии, като гледам каква стана, ме е яд, че отворих дума  :-(

don_misho

Бреее,то големи размисли се заформили пак тука,е нормално като след всеки конкурс!
Все едно и също се лафи едни същи са споровете,примерите ,но накрая поуките ги няма!
Верно е ,акваскейпинга в България почти не се развива или се развива в такава степен ,че реално хубави аквариуми достойни за нивото на Амановия конкурс правят 5-10 човека потребители от общо ..незнам 8-9 хиляди членове...ми срамота е баси.Приказките за маркетинг реклами и правене на пари са си верни да,но също е верно ,че в оня конкурс са сабрани НАЙ-КРАСИВИТЕ аквариуми в света,сиреч амановия конкурс е елита в конкурсите за акваскейпинг ,съгласни ли сте?Просто което е красиво си е красиво тва е.
Въпроса е в това да се направи нещо,което ще вдигне летвата и у нас.Не съм съгласен,че икономическото положение на страната е виновно че не се правят хубави аквариуми,тва е пълен абсурд,той Митко хубаво го каза,тарикатщината не се котира в изкувството,а за мен акваскейпинга си е чиста проба изкувство!Човек може да отиде до баира да събере 10 камъка и малко корени от реката,да вземе стария аквариум на комшията примерно дето му стои в мазето от детските му години, да вземе две енергоспестяващи лампи и някое растенийце от приятел с аквариум или съботния пазар или от където и да било там и да си направи приличен акваскейп и цялата работа да му излезе 20-30 лв.всичко и 5-10 лв.разход на месец,ми не е ли така.Иска се само желание.А за да го има желанието ,трябва като влезе във форума и отвори снимките от последния конкурс да види какви аквариуми се правят тука,да види наистина само хубавите аквариуми,пък били те и 5.Просто трябва да разберете едно за да се вдигне нивото, всеки начинаещ трябва да вижда само най-доброто за да даде най-доброто от себе си,а не да гледа в категория акваскейпинг,пък и в която и категория да е, аквариум с 3 стръка кабомба ...или сагитария и пет размазани от снимката хелера и да си каже... ааам,то чакай и аз ще напълня един аквариум с вода и ще го пусна в конкурса кво пък.Класира се на 10-то място от 12 участника той и повечето хора после едва ли не го поощряват,че се е "престрашил" да участва,Браво,брааааво,ще я вдигнем скоро летвата!


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

77

абе хора направете го както трябва.
-обявете го един път този конкурс с 6 месеца по рано.
-направете му собствен сайт
-поканете жури и го обявете в началото (мен ще ми е кеф да ме оценяват примерно -мариян,диването и кралчев)мога  да изброя поне още 10 човека,пък си мисля че и някой чужденец може да се намери.
-обявете критерии за оценка
-обявете и изискванията за снимките
-оставете поне месец  на журито за оценки
-дайте малко гластност по другите акваскейп форуми (сърби,македонци,гърци,румънци,руснаци защо не и унгарци и други)
-да обявим и някаква парична награда за първото масто (200 евра примерно)

пък нека тогава да видим какво ще се получи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Асен Евгениев

Че то ако Мариян, Диването, Кралчев, 77 и още няколко от техния ранг са в журито,
чии аквариуми ще оценяват? Ще има само "Първи стъпки". :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Benzacillin

И с жури не става.
Питайте диването при фотоконкурсите с жури каква война става  :-D

77

Цитат на: akapulko - 28.12.2010 01:29
Че то ако Мариян, Диването, Кралчев, 77 и още няколко от техния ранг са в журито,
чии аквариуми ще оценяват? Ще има само "Първи стъпки". :-)
трима човека жури са достатъчни.ако намерим един чужденец остават двама.
аз си говоря само за категория акваскейп.
пп незнам как е в фото конкурсите,ама при нас това е единственият правилен начин.
и още нещо...изглежда трудно ще помогна в организирането на нещо такова,но ако има желание мога да помогна с пари.примерно да се плати на някой да помага на коко.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Асен Евгениев

Това беше в кръга на шегата. Ясно е, че професионално оценяване може да има само от
жури. Затова трябва да има победители, избрани от жури и такива, избрани с "гласа на народа".
Малко повечко награди, ама какво да се прави. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

phoenix9040

Честито на победителите.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Raven

Цитат на: Aquadream - 27.12.2010 23:04
Я виж тука. Или се бъркам.
http://www.blueaquarium.org/2007/12/aga-2006-aquascaping-contest-1st-place-island-by-plamen-teodosiev-petrov/
.......
Виж сега годината, виж броя наши участници и виж колко участници по международни конкурси имаме след това.
"Една птичка пролет не прави"както написа Джак Торънс.

Аз съм участвал в най престижният международен конкурс и се класирах в първата стотица, след това не съм участвал защото нямах нищо по добро а не исках да съм пълнеж на АДА.
Когато ще участвам в престижен конкурс аз ще го направя с нещо което самият аз ще си харесвам.

Прав е Мишо че за акваскейп се иска желание и усет, това е вид изкуство.
Не са необходими нито скъпи уреди нито скъпи аквариуми, просто си правиш един аквариум, пишеш в Гугъл "акваскейпинг" и гледаш.
Трябва първо желание.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

Цитат на: 77 - 28.12.2010 01:23
абе хора направете го както трябва.
-обявете го един път този конкурс с 6 месеца по рано.
-направете му собствен сайт
-поканете жури и го обявете в началото (мен ще ми е кеф да ме оценяват примерно -мариян,диването и кралчев)мога  да изброя поне още 10 човека,пък си мисля че и някой чужденец може да се намери.
-обявете критерии за оценка
-обявете и изискванията за снимките
-оставете поне месец  на журито за оценки
-дайте малко гластност по другите акваскейп форуми (сърби,македонци,гърци,румънци,руснаци защо не и унгарци и други)
-да обявим и някаква парична награда за първото масто (200 евра примерно)

пък нека тогава да видим какво ще се получи.

Нали го направихме. Нали видя какво се получи.

Като Мариян и Деси са в журито, давай да раздаваме направо наградите и да не се разправяме с конкурси.  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

buchkata

Съгласен съм за желанието,но и малко любов и страст трябва.Когато показваш нещо си мисля,че трябва да го харесваш и да да се гордееш с него малко или много.Като гледам как са подредени  и най-вече представени аквариумите на големите конкурси се досещам как хората с кеф участват,а не чакат края на шоуто за да кажат как биха го направили и то много по-добре.

NO CARRIER

Снощи забравих да спомена. Оценката ми за конкурса е положителна. Догодина ще я подхванем по от рано и ще стане още по-хубав.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

За самият конкурс аз също мисля че стана добре като цяло, можеше разбира се да има повече и по хубави аквариуми , но това важи за всеки конкурс по принцип.

Нека имаме предвид че на много хора хич не им беше до конкурс , самият аз едвам сколасах да пусна една снимка.
Все пак конкурс както винаги имаше и добрата традиция продължава, мисля че като се пооправи положението ще има и повече участници и по добри аквариуми.
Много хора се постараха и направиха добри аквариуми, макар и с по малко количество има качествено увеличение.

А за акваскейпа аз си мрънкам по принцип, не толкова във връзка с конкурса.
Винаги съм искал да има добри скейпъри и да станем не световна сила , но поне някакъв фактор в акваскейпинга.
Има потенциални таланти и за това ме е яд понякога че няма кой знае каква реализация.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Това не значи да правим само конкурси за снимки и да си викаме....еми ние сме си зле.
Виждате какво става с морските ....уж голям хит, пък имаме 2 ма участника които отговарят на критериите.
НО ...ще продължаваме да опитваме...
Това което лично аз ще правя е, да се опитвам да развивам сайта и форума. В последно време даже имам помощници, което си е направо  постижение.

Divane

Хора,че сте прави - прави сте,ама как да имат пример потребителите,като тези,които имат наистина разкошни аквариуми не участват?
Дон Мишо,77, вие защо не показахте какво можете?
Жорикса също не е участвал,а има какво да покаже! Панчопан също!Има и други..
Като ви няма вас,съвсем нормално е конкурсът да не е на високо ниво. Сега е безсмислено да се говори...

За журирането - винаги съм смятала,че е добре да се прави от двама-трима човека,които имат ясна предствава за какво става дума.( после ще се сърдят само на тях  :-D).
Дали това ще се приеме като традиция във всички форумни конкурси е решение на ръководството. Те си знаят какво търсят точно.

MeTogu

Цитат на: Raven - 28.12.2010 09:23

Прав е Мишо че за акваскейп се иска желание и усет, това е вид изкуство.
Не са необходими нито скъпи уреди нито скъпи аквариуми, просто си правиш един аквариум, пишеш в Гугъл "акваскейпинг" и гледаш.
Трябва първо желание.


Тука имаш много поздрави от Мишокалкана,сайт-а ebay.co.uk,няколко магазина за осветителни тела,една химическа лаборатория и ред други който искат само кеш.Акваскейп не се прави с валиснерия,криптокорини и роголистник.Всичките тези растения който се слагат в един хубав аквариум са по около 5-10 лв за кофичка.Да сложим и малко субстракт ширакура,няколко тестчета (примерно 5) по 15 лв бройката,малко шишенца с разни торчици,една ел. везничка,едно апаратче за осмоза,една малка и скромна CO2 системка,аквариум от стъкла "оптик уайт" (като ще е гарга да е рошава) няколко лампи Т5 и стана скейп за без пари.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

slayerp5

Цитат на: MeTogu - 28.12.2010 20:45

Тука имаш много поздрави от Мишокалкана,сайт-а ebay.com,няколко магазина за осветителни тела,една химическа лаборатория и ред други който искат само кеш.Акваскейп не се прави с валиснерия,криптокорини и роголистник.Всичките тези растения който се слагат в един хубав аквариум са по около 5-10 лв за кофичка.Да сложим и малко субстракт ширакура,няколко тестчета (примерно 5) по 15 лв бройката,малко чиченца с разни торчици,една ел. везничка,едно апаратче за осмоза,една малка и скромна CO2 системка,аквариум от стъкла "оптик уайт" (като ще е гарга да е рошава) няколко лампи Т5 и стана скейп за без пари.

Така е...  *ROFL*  *ROFL*  *BRAVO*

Aquadream

Цитат на: Divane - 28.12.2010 13:31

Дон Мишо,77, вие защо не показахте какво можете?

Вчера отговорих доста подробно на този въпрос, но изглежда само вдигнах облак прах.
Когато бях ученик помня че учителите ми поставяха оценки, не учениците.
Каваш че е добре да се насърчават привържениците на хобито. Как обаче? Като се класира аквариум който само е нареден за снимка пред такъв който е гледан с месеци и с много средства.
Ако искате по-добри и атрактивни участия покажете по-голямо уважение към онези които са потрошили сума пари да ги направят тия аквариуми.

Divane

Цитат на: Aquadream - 28.12.2010 21:03
Вчера отговорих доста подробно на този въпрос, но изглежда само вдигнах облак прах.
Когато бях ученик помня че учителите ми поставяха оценки, не учениците.
Каваш че е добре да се насърчават привържениците на хобито. Как обаче? Като се класира аквариум който само е нареден за снимка пред такъв който е гледан с месеци и с много средства.
Ако искате по-добри и атрактивни участия покажете по-голямо уважение към онези които са потрошили сума пари да ги направят тия аквариуми.

Ти да се казваш Дон Мишо или 77 ?! Случайно да си забелязъл,че не говоря на теб? Нещо много смело раздаваш оценки кой какво е правил, а ти какво си показал,че нещо не открих да даваш личен пример ?! Ти колко пъти ми идва на гости и от колко време наблюдаваш аквариумът ми,че имаш право да се изказваш обвинително? Я се приземи!
Хайде стига ми ходи по петичките,че пак ще се разделяме с форума с лошо!

Aquadream

Цитат на: Divane - 28.12.2010 21:09
Ти да се казваш Дон Мишо или 77 ?! Случайно да си забелязъл,че не говоря на теб? Нещо много смело раздаваш оценки кой какво е правил, а ти какво си показал,че нещо не открих да даваш личен пример ?! Ти колко пъти ми идва на гости и от колко време наблюдаваш аквариумът ми,че имаш право да се изказваш обвинително? Я се приземи!
Хайде стига ми ходи по петичките,че пак ще се разделяме с форума с лошо!
Груб език няма да доведе до нищо добро.
Не твърдя че съм голяма работа, но трябва да е сляп човек да не види че в този конкурс показах нещо.
За обвинения да не говорим. Не съм обвинявал никого в нищо. Ти обаче защо се чувстваш обвинена? Има ли причина?

Деян

Ехооо, не се карайте де.  :-)

niky

Ако се смяташ за толкова подготвен, предлагам ти да си участник в бъдещото жури. Критиката ще бъде срещу теб, бъди сигурен.
Не е имало години в която да няма мрънкане, претенции, нови блестящи идеи.
Мисля, че сме ги пробвали всиките.

Не виждам защо се заяждаш с Диване...изобщо щом тя се появи и някой се зайжда с нея.
Появи се някоя жена и...всички ...
Вече изгонихме не една или две от форума.

Предлагам да спреш дотук.
Както и да участваш в следващия конкурс. Аз не знам какво можеш, може и наистина да имаш талант, но с приказки няма да убедиш никого.

dgwrite

Аз искам да благодаря на dune, който във Видов аквариум е нашляпал на всичките си колеги двойки и единици, белким аквариума му излезе напред в конкурса  *thanks
Иначе поздравления за първото място в категорията, напълно заслужено е  *DRINK*

Деян

Смисъла оценките да са от 1 до 5, а не до 10 беше да се намали ефекта на евентуален наказателен вот, но пак стават такива неща...  :-(

elblanko

Цитат на: niky - 28.12.2010 21:46
Появи се някоя жена и...всички ...
Вече изгонихме не една или две от форума.
Българските жени ще вземат да се окажат чувствителни, раними и беззащитни, за мое голямо учудване.
А и защо трябва да се разделяме на мъже и на жени,  нали всички сме равни.
Има прави и такива които грешат, има можещи и не можещи, има знаещи и незнаещи.
Ако трябва да има привилегировани, за мене това трябва да са само децата.
Честито на победителите.
Според мен конкурса е на добро ниво, има няколко много впечатляващи за мен аквариума.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Aquadream

Цитат на: niky - 28.12.2010 21:46
Ако се смяташ за толкова подготвен, предлагам ти да си участник в бъдещото жури. Критиката ще бъде срещу теб, бъди сигурен.
Не виждам защо се заяждаш с Диване...изобщо щом тя се появи и някой се зайжда с нея.
Появи се някоя жена и...всички ...
Вече изгонихме не една или две от форума.
но с приказки няма да убедиш никого.
Нямам нищо срещу Диване. Нито съм заядлив човек. Но погледни назад в темата и моля те обясни ми с кого се заяждам. До вчера не знаех дори че Диване е жена.
Само се опитах да предложа нещо смислено.
От началото като се регистрирах в този форум посмях да отговоря на няколко молби за помощ с научни обяснения и бях насякън на парчета от печените стари пичове.
Сега пак съм с тояга на устата. Ако не ми е позволено да кажа каквото мисля тука тогава какво да правя? Само да показвам какво мога а после да бъда замярван с камъни?

NO CARRIER

Вижте сега, на Коледните конкурси открай време оценяването е от членовете на форума и оценките отразяват общия вкус на всички членове. Да бяхме видели повече участници в акваскейп, да помислим за втори великденски конкурс. Ами то...  *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: dgwrite - 28.12.2010 22:10
Аз искам да благодаря на dune, който във Видов аквариум е нашляпал на всичките си колеги двойки и единици, белким аквариума му излезе напред в конкурса  *thanks
Иначе поздравления за първото място в категорията, напълно заслужено е  *DRINK*
Вариантът е да не можеш да гласуваш там, където участваш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Aquadream

Цитат на: akapulko - 28.12.2010 22:52
Вариантът е да не можеш да гласуваш там, където участваш.
*THUMBS UP*

Raven

Цитат на: Aquadream - 28.12.2010 21:03
..... Като се класира аквариум който само е нареден за снимка пред такъв който е гледан с месеци и с много средства.......

Ако очакваш адекватна оценка от масови потребители си сбъркал, тук хората които могат да осмислят това изречение се броят на пръсти. :-)

Не се ядосвай и не го приемай толкова навътре, минал съм през това и ти казвам че няма смисъл.
Този конкурс е правен за стандартни акваристи любители, ако искаш да бъдеш оценен от хора които разбират какво си направил- има си съответните конкурси на които според мен непременно трябва да се пробваш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Aquadream

Цитат на: Raven - 28.12.2010 23:09
Ако очакваш адекватна оценка от масови потребители си сбъркал, тук хората които могат да осмислят това изречение се броят на пръсти. :-)

Не се ядосвай и не го приемай толкова навътре, минал съм през това и ти казвам че няма смисъл.
Този конкурс е правен за стандартни акваристи любители, ако искаш да бъдеш оценен от хора които разбират какво си направил- има си съответните конкурси на които според мен непременно трябва да се пробваш.
Вече съм се насочил натам.
А за този конкурс не знаех че се оценява от масовите потребители. Ако знаех щях да участвам с нещо такова
По-опростено и евтино.

p4akaroff

...аха отново селски свади в този форум както и очаквах, нормално в BG сме все пак не се притеснявайте съфорумците!. Има едно нещо, казва се Google, търсете там изображения със съдържание АКВАСКЕЙП и вижте що е... пък тогава спорете с Аквадреем и 77, верно че инфото за дисциплината акваскейп е оскъдна ама чак пък толкова... База за сравнение му е майката според мен. Четете и гледайте повечко занапред така няма да губите малкото ценни кадри които все по малко имат желание да участват в този налудничев фарс!!!
Visit my Blogger Profile http://greenyworks.blogspot.bg/

Raven

Това не са селски свади а традиционната следконкурсна тема. :-)

Все пак спазвайте добрият тон и не приемайте нещата толкова драматично.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

p4akaroff

Мойте уважения Равен, това което казваш обяснява защо няма участие на по-изявени и опитни акваристи тази година;
"Този конкурс е правен за стандартни акваристи любители"
Нямах представа...
Visit my Blogger Profile http://greenyworks.blogspot.bg/

Raven

Имаме ли професионални акваскейпъри?
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

p4akaroff

По света професионални акваскейпъри са тези хора които си вадят хляба с акваскейпинг, Amano, Оliver Knott и други. В България такива имена няма защото няма пазар за професионален акваскейпинг.
Това обаче не означава че нямаме акваристи на това ниво.
Visit my Blogger Profile http://greenyworks.blogspot.bg/

NO CARRIER

Мхм. И ако си покажат аквариумите пред останалите, ще им изсъхнат китките, щото някой ще ги урочаса, нали. Ама не. Конкурсът не е престижен и им е под нивото. Съжалявам, наистина конкурсът не е за такива хора.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

don_misho

Цитат на: MeTogu - 28.12.2010 20:45

...Акваскейп не се прави с валиснерия,криптокорини и роголистник...

Прави се ,що да не се прави,само да имаш желание:



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi84.photobucket.com%2Falbums%2Fk23%2Fdon_misho%2Fgallery_25a.jpg&hash=7df50b370c80db486e999764b513d4b173dd0b0d

Слагаш си 3 енергоспестяващи крушки  по 50 вата примерно - 9 лв. с фасунките 10.50 лв.
CO2 въобще не ти трябва за тея растения -0 лв.
импровизирай нататък..
Имаш ли желание , усет и малко познания става то,става и без да даваш много пари!
Аз не съм казал че трябва всички да правим уникални акваскейпи,с най-модерната техника и най-капризни растения,казвам,че с малко пари може да се направи нещо красиво и да е няколко нива по-добро от по-голямата част аквариуми от таз годишния конкурс.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

phoenix9040

Цитат на: niky - 28.12.2010 21:46
Ако се смяташ за толкова подготвен, предлагам ти да си участник в бъдещото жури. Критиката ще бъде срещу теб, бъди сигурен.
Не е имало години в която да няма мрънкане, претенции, нови блестящи идеи.
Мисля, че сме ги пробвали всиките.

Не виждам защо се заяждаш с Диване...изобщо щом тя се появи и някой се зайжда с нея.
Появи се някоя жена и...всички ...
Вече изгонихме не една или две от форума.

Предлагам да спреш дотук.
Както и да участваш в следващия конкурс. Аз не знам какво можеш, може и наистина да имаш талант, но с приказки няма да убедиш никого.


Ники не искам да го приемаш като заяждане ,но тук не си прав. Не виждам къде точно Aquadream се заяжда за каквото и да било (може би е точно обратното). А за това да покаже какво може той все пак го е направил и лично мнение се е справил доста добре като се има напредвид другите акваскейпи и нивото на конкурса.
: 29.12.2010г 01:01ч
Цитат на: don_misho - 28.12.2010 01:17
Бреее,то големи размисли се заформили пак тука,е нормално като след всеки конкурс!
Все едно и също се лафи едни същи са споровете,примерите ,но накрая поуките ги няма!
Верно е ,акваскейпинга в България почти не се развива или се развива в такава степен ,че реално хубави аквариуми достойни за нивото на Амановия конкурс правят 5-10 човека потребители от общо ..незнам 8-9 хиляди членове...ми срамота е баси.Приказките за маркетинг реклами и правене на пари са си верни да,но също е верно ,че в оня конкурс са сабрани НАЙ-КРАСИВИТЕ аквариуми в света,сиреч амановия конкурс е елита в конкурсите за акваскейпинг ,съгласни ли сте?Просто което е красиво си е красиво тва е.
Въпроса е в това да се направи нещо,което ще вдигне летвата и у нас.Не съм съгласен,че икономическото положение на страната е виновно че не се правят хубави аквариуми,тва е пълен абсурд,той Митко хубаво го каза,тарикатщината не се котира в изкувството,а за мен акваскейпинга си е чиста проба изкувство!Човек може да отиде до баира да събере 10 камъка и малко корени от реката,да вземе стария аквариум на комшията примерно дето му стои в мазето от детските му години, да вземе две енергоспестяващи лампи и някое растенийце от приятел с аквариум или съботния пазар или от където и да било там и да си направи приличен акваскейп и цялата работа да му излезе 20-30 лв.всичко и 5-10 лв.разход на месец,ми не е ли така.Иска се само желание.А за да го има желанието ,трябва като влезе във форума и отвори снимките от последния конкурс да види какви аквариуми се правят тука,да види наистина само хубавите аквариуми,пък били те и 5.Просто трябва да разберете едно за да се вдигне нивото, всеки начинаещ трябва да вижда само най-доброто за да даде най-доброто от себе си,а не да гледа в категория акваскейпинг,пък и в която и категория да е, аквариум с 3 стръка кабомба ...или сагитария и пет размазани от снимката хелера и да си каже... ааам,то чакай и аз ще напълня един аквариум с вода и ще го пусна в конкурса кво пък.Класира се на 10-то място от 12 участника той и повечето хора после едва ли не го поощряват,че се е "престрашил" да участва,Браво,брааааво,ще я вдигнем скоро летвата!





А иначе евала сега прочетах коментара ти и съм напълно съгласен с теб :)
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

raiko

Цитат на: phoenix9040 - 29.12.2010 01:15

Ники не искам да го приемаш като заяждане ,но тук не си прав. Не виждам къде точно Aquadream се заяжда за каквото и да било (може би е точно обратното)....
phoenix9040, всички знаем за твоите "симпатии" към Divane , така, че по-добре не давай "обективната" си оценка в конкретния случай! *STOP*

MeTogu

Цитат на: don_misho - 29.12.2010 00:41
Прави се ,що да не се прави,само да имаш желание:



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi84.photobucket.com%2Falbums%2Fk23%2Fdon_misho%2Fgallery_25a.jpg&hash=7df50b370c80db486e999764b513d4b173dd0b0d

Слагаш си 3 енергоспестяващи крушки  по 50 вата примерно - 9 лв. с фасунките 10.50 лв.
CO2 въобще не ти трябва за тея растения -0 лв.
импровизирай нататък..
Имаш ли желание , усет и малко познания става то,става и без да даваш много пари!
Аз не съм казал че трябва всички да правим уникални акваскейпи,с най-модерната техника и най-капризни растения,казвам,че с малко пари може да се направи нещо красиво и да е няколко нива по-добро от по-голямата част аквариуми от таз годишния конкурс.

Честно казано,и двата не ми харесват,но вярно успя да намериш аквариуми който са участвали в конкурси и са с валиснерия и криптокорини.Но това че присъстват тези растения в аквариумите не ги прави добри.А този с многото анубиаси не ми казвай че е станал за 1 месец.И коя година са правени тези аквариуми?Единия много ми прилича на Петъровия аквариум а другия е твой.На кое място бяхте класирани?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NO CARRIER

Методи, престани да се излагаш, моля.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ilianidis

Aquadream,ако чувстваш че твоя аквариум потребителите биха оценили на първо място,но само негативния вот му е попречил,за какво тогава е цялата тая дандания.Чувството да си оценен би трябвало да е по-важно ,отколкото непременно да заемеш първото място.Много често се е случвало най-добрите аквариуми да са втори и т.н. Даже Амановия конкурс има много красиви творения на доста по-неоценени места.Аз лично харесвам непоказания ти аквариум много повече от конкурсния,въпреки че самия кадър не ми харесва.Каква е целта да покажеш нещо,когато в същия момент има тъмни зони и не се виждат подробности.Донякъде в това е и чара на снимката,че не се знае какво негативно ще цъфне на кадъра.
П.П. А какво лошо има да те оценява масовия потребител?Дори и да не са в час за маниакалните изисквания на акваскейпинга, винаги първия поглед не лъже за това,кое е по-красиво и впечатляващо.Не трябва да си специалист по икебана за да ти харесват готовите творби.

phoenix9040

Абе защо забърквате Divane постоянно каквото и да кажа ,тука не съм гъкнал дори за това което е казала и мога дори да заявя ,че до голяма степен съм съгласен с нея.Още едно точно изказване евала Ilianidis.
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

borislav

Не виждам какво толкова е направил негативният вот на няколко хейтъра или "приятели" на някой от участниците на Aquadream или на когото и да било. При участие на достатъчно на брой хора нещата си идват на мястото,а и разликата в крайните оценки ,които са получени е доста голяма. Все пак една идея за организаторите: да се премахват  дадените 5 най-ниски оценки в гласуването . Имаше нещо подобно в състезателните танци. Споделям и идеята  да не се гласува от участника в собствената категория.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

NO CARRIER

Не е проблем. Ще го направим. Но нали се сещате, че тогава някой дебил ще регистрира 2-3 потребителя месец преди началото на конкурса и ще гласува с тях. Нямаме физическата възможност да следим всички участници.  *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

rakim

Моето мнение е че конкурса е на много слабо ниво като цяло,имало е много по добри и до колкото си спомням много отдавна за съжаление.Това че растителен аквариум се прави с много пари е най голямата заблуда..в нас имам един шкаф с химия за 15лв всичко,достатъчна за 5 години и повече.Ако имаш усет и с най обикновените растения може да направиш невероятен аквариум,макар че с 50лв и ЦО2 може да напълниш 300л аквариум за 3 месеца с каквито искаш.И аз съм за това че трябва да има жури-RAVEN,77,Митко....И тримата с опит и страхотни авариуми зад гърба..неприятно ми е и на мен да ме оценява малчуган с гупи и тн..С такова жури ще има ниво на конкурса като цяло,така ще се вдигне и нивото на участниците.Малко е тъпо че пиша без да съм учатсвал в конкурса,но просто изказвам мнение.
540л Южна Америка

AGENTO

Да има жури ще е добре.Да има и допълнителна  награда на потребителите също не е лошо.Категориите акваскейп и сборен ще е хубаво да се обединят.Само не разбрах има ли някой недоволен от класирането си и какви са претенциите му,защото изписахме 10 страници ,че нещо не е честно,но на мен оценките ми се струват доста адекватни.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi376.photobucket.com%2Falbums%2Foo205%2Fgarabadouble%2Faquamania%2F2bfe43f1-6c2e-4402-add7-a81b75847a0b_zpsf2dcb898.jpg&hash=74a483ff228e88d9650049902e1b1e8aa1ff5441

Buhoff

Аз съм нов ама мога да дам една идея:
Нека си има жури от компетентни хора които да си оценяват по критерий а може и да има и отделна категория като класация на зрителите (членовете) :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

NO CARRIER

Благодаря на всички за поздравленията и за подкрепата! 9 страници мисля, че са достатъчни, за да видим кой колко струва.

Организаторите ще се свържат с победителите за да уточнят връчването на наградите.

*DRINK* @}->-- *BRAVO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.