• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Предложения за правила и условия за Конкурс Коледа 2013 г

Започната от NO CARRIER, 02.01.2013 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tonino


77

аз коледният го приключих,правете каквото искате...аз не мисля да участвам ,а вече и не мисля да гласувам в него.
акваскейп конкурса по всяка вероятност ще стане същата боза,там аз коко и жоро мисля положихме усилия пък даже и средства.
вярно постигнахме някакви резултати - съвсем приличен конкурс.
това добре,но въпреки мърморенето от мен още не е обявена дата,още не е търсено жури,още абсолютно нищо не се знае...
незнам защо коко обича да прави нещата в последният възможен момент.
а така 90% конкурса ще пропадне,или ще бъде пародия като коледният.
хора ,който иска да помогне ,да пише за да се организираме и да направим нещо прилично.
коко не знам дали ще иска помощ,но аз преценявам че той сам с тоя конкурс не може да се справи.
ако няма мераклии за организирате му  ,значи няма смисъл да се прави такъв конкурс,значи нямаме потребност от такъв конкурс.
трябва да се действа и това трябва да стане  възможно в най кратки срокове,време не остана!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dafil

Цитат на: Octopus - 04.01.2013 20:54
Като сложите жури от доказани акваскейпъри какво ще се получи? Акваскейпърски конкурс, какъв е смисъла тогава да правим форумен конкурс, той ще е просто второ издание на Великденския акваскейпърски.
между другото изненадващо се оказа, че доста от потребителите (особено гласуващите за първи път) не са знаели че гласовете им ще се виждат след това от всички. Според мен по-широкото разгласяване на този факт ще има много възпитателен ефект.
Акваскейпи няма да участват в Коледния,и съответно участвали в Коледния няма да се допускат на Великденския конкурс-нещо,което отдавна  не се спазва :-D
Журито ще е  наясно кое е акваскейп и кое може да е сборен аквариум  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Стоян Михов

Цитат на: tonino - 04.01.2013 21:12
Абе я сложете едно гласуване с смс - 2.40 лв ( с или без ДДС се тая  :-D), който иска да праща наказателни вотове...опа смс-си  :-D.

*ROFL* tonono приятелю, това е най-доброто предложение за днес. Даже мисля че трябва да има указание че "межете да гласувате  наказателно повече от един път" и след това журито от админите и модераторите след дълго и напоително преброяване на есемесите да обяви резултата. :-D

Цитат на: 77 - 04.01.2013 21:14
аз коледният го приключих,правете каквото искате...аз не мисля да участвам ,а вече и не мисля да гласувам в него.
акваскейп конкурса по всяка вероятност ще стане същата боза,там аз коко и жоро мисля положихме усилия пък даже и средства.
вярно постигнахме някакви резултати - съвсем приличен конкурс.
това добре,но въпреки мърморенето от мен още не е обявена дата,още не е търсено жури,още абсолютно нищо не се знае...
незнам защо коко обича да прави нещата в последният възможен момент.
а така 90% конкурса ще пропадне,или ще бъде пародия като коледният.
хора ,който иска да помогне ,да пише за да се организираме и да направим нещо прилично.
коко не знам дали ще иска помощ,но аз преценявам че той сам с тоя конкурс не може да се справи.
ако няма мераклии за организирате му  ,значи няма смисъл да се прави такъв конкурс,значи нямаме потребност от такъв конкурс.
трябва да се действа и това трябва да стане  възможно в най кратки срокове,време не остана!

+1 Аз тъкмо щях да питам защо никой нищо не казва за акваскейпския, то ясно за Коледния -имаме 10 години за да тестваме всички предложения - този дебат не трябва ли да се води за великденския конкурс?
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Aquadream

Цитат на: dafil - 04.01.2013 20:06
Не си много прав-даже съм сигурен,че докато си го писал тва си седнал :-D

Не съм я. Предложенията не спират. Дъжд от предложения, порой от резултати. :-D
Обаче най ми хареса предложението с платените SMS. Гладните няма да имат шанс. Парите при пари отивали казват. бахахаха... *ROFL*

NO CARRIER

akapulko, твоето предложение  е доста сложно за реализация. :(

Цитат на: 77 - 04.01.2013 21:14
аз коледният го приключих,правете каквото искате...аз не мисля да участвам ,а вече и не мисля да гласувам в него.
акваскейп конкурса по всяка вероятност ще стане същата боза,там аз коко и жоро мисля положихме усилия пък даже и средства.
вярно постигнахме някакви резултати - съвсем приличен конкурс.
това добре,но въпреки мърморенето от мен още не е обявена дата,още не е търсено жури,още абсолютно нищо не се знае...
незнам защо коко обича да прави нещата в последният възможен момент.
а така 90% конкурса ще пропадне,или ще бъде пародия като коледният.
хора ,който иска да помогне ,да пише за да се организираме и да направим нещо прилично.
коко не знам дали ще иска помощ,но аз преценявам че той сам с тоя конкурс не може да се справи.
ако няма мераклии за организирате му  ,значи няма смисъл да се прави такъв конкурс,значи нямаме потребност от такъв конкурс.
трябва да се действа и това трябва да стане  възможно в най кратки срокове,време не остана!

Ще ми се да приключим първо разправиите около Коледния конкурс и тогава да дъвчем Великденския.  :-[

Да, бих се радвал ако има желаещи да помогнат.  *thanks
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: NO CARRIER - 05.01.2013 13:07
akapulko, твоето предложение  е доста сложно за реализация.
Но е най-справедливо и реално. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

radostin21

Здравеите,като начало предполагам виждате ,че не съм от активните потребители и не съм много в час с акваристиката,но това гласуване не е ли по удачно да се опрости като се дава по една положителна оценка само в раздел-избираш си един аквариум от всички и това е ,които събере най-много оценки е първи и съответно най-малко е последен,няма как някои да те дръпне назад. Другото което е-аз примерно в гласуването за биотопен аквариум исках да гласувам само за 2-3 аквариума поради причина че от малаавиици не се вълнувам  и техните аквариуми колкото и да са добри аз не мога да ги оценя подобамащо,но за сметка на това имаше аквариуми от други раздели и от биотопни,които много ме впечатлиха и само заради тях гласувах в целия конкурс,да не говорим че мисля в морски гласувах за всички с 5 (незнам имали смисъл от такова гласуване)но ако имах право само на един избор-може би гласът ми щеше да е по насочващ поне към победителят.

Aquadream

Цитат на: radostin21 - 12.01.2013 07:42
Здравеите,като начало предполагам виждате ,че не съм от активните потребители и не съм много в час с акваристиката,но това гласуване не е ли по удачно да се опрости като се дава по една положителна оценка само в раздел-избираш си един аквариум от всички и това е ,които събере най-много оценки е първи и съответно най-малко е последен,няма как някои да те дръпне назад. Другото което е-аз примерно в гласуването за биотопен аквариум исках да гласувам само за 2-3 аквариума поради причина че от малаавиици не се вълнувам  и техните аквариуми колкото и да са добри аз не мога да ги оценя подобамащо,но за сметка на това имаше аквариуми от други раздели и от биотопни,които много ме впечатлиха и само заради тях гласувах в целия конкурс,да не говорим че мисля в морски гласувах за всички с 5 (незнам имали смисъл от такова гласуване)но ако имах право само на един избор-може би гласът ми щеше да е по насочващ поне към победителят.
Дали с една или с десет оценки няма разлика. Хората с фалшиви акаунти ще дърпат напред.

При гласуване само с един вот фалшификаторите ще имат още по-голямо предимство.

Мнението на публиката трябва да бъде лишено от миродавност за да се спрат тия баджанашки простотии.
Слагат се съдии и на който не му харесват коментарите на съдиите да не участва друг път и толкова.

Ясно е, че на всички не може да се угоди.

evgeni200

Цитат на: Aquadream - 12.01.2013 10:53
Мнението на публиката трябва да бъде лишено от миродавност за да се спрат тия баджанашки простотии.
Ясно е, че на всички не може да се угоди.

+1

Peza

Цитат на: Aquadream - 12.01.2013 10:53
Мнението на публиката трябва да бъде лишено от миродавност за да се спрат тия баджанашки простотии.
Слагат се съдии и на който не му харесват коментарите на съдиите да не участва друг път и толкова.

Ясно е, че на всички не може да се угоди.
А и не трябва ... +1
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

изгубеният рай

Този форум постепенно се превръща във място за мерене на ............ и алъж-верижи.Каквито и правила да измислите ,ако човек няма  самосъзнание и усет за мярка ...все тая.Единстения  начин е да признаем  манталитета си и да си я караме по нашенски.Това е,такива сме, и едва ли някога ще се променим другото е ...кой ще напише по остроумно предложение(мерене на .....ум :-D)
END!!!

NO CARRIER

А, не. Това е само около конкурсите. Инак всички са мили и добрички.

До тук най-лесно реализируемо ми се вижда да завишим датата на регистрация на 2 месеца преди началото на конкурса, да добавим време за престой поне 24 часа и да назначим комисия или две, които първо да преценят дали даден участник може да присъства в избраната категория и, второ, да следят за нарочни гласове.

Пак казвам. Гласуване с жури ще има във Великденския конкурс. Тук оставаме "гласът на народа".
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dafil

Цитат на: изгубеният рай - 12.01.2013 11:13
Единстения  начин е да признаем  манталитета си и да си я караме по нашенски.Това е,такива сме, и едва ли някога ще се променим другото еише по остроумно предложение(мерене на .....ум :-D)

Това не е вярно!
Ако оставим така нещата-виж тогава ще е по нашенски ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Aquadream

Цитат на: NO CARRIER - 12.01.2013 11:56
А, не. Това е само около конкурсите. Инак всички са мили и добрички.

До тук най-лесно реализируемо ми се вижда да завишим датата на регистрация на 2 месеца преди началото на конкурса, да добавим време за престой поне 24 часа и да назначим комисия или две, които първо да преценят дали даден участник може да присъства в избраната категория и, второ, да следят за нарочни гласове.

Пак казвам. Гласуване с жури ще има във Великденския конкурс. Тук оставаме "гласът на народа".
Каква е разликата между комисия за ала бала и жури. Все едно жури което не дава глас но контролира гласовете на всички.
: 12.01.2013г 13:01ч
Цитат на: изгубеният рай - 12.01.2013 11:13
Този форум постепенно се превръща във място за мерене на ............ и алъж-верижи.Каквито и правила да измислите ,ако човек няма  самосъзнание и усет за мярка ...все тая.Единстения  начин е да признаем  манталитета си и да си я караме по нашенски.Това е,такива сме, и едва ли някога ще се променим другото е ...кой ще напише по остроумно предложение(мерене на .....ум :-D)
То поради тая причина никой няма да ме види на конкурси тука, защото това определено не е моя манталитет.
Народа е казал - Кучето скача според тоягата. И друго - Рибата се вмирисва от главата.

Ще рече, че хората в тоя форум ще правят толкова колкото им е позволено от администрацията на форума.