• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Международните кили изложби, 2008 г.

Започната от killiman, 27.02.2008 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

killiman

Най-после излязоха и официалните резултати от изложбата в Одеса.

http://www.killi.ru/upload/SKLIK_Odessa_2008_fishlist_e.pdf

Неофициалната информация се оказа вярна. Печеля първото място.
Интересното е, че този чифт, с който печеля, се оказва най-скъпо продаденият чифт на търга след изложбата. Цената е стигнала 117 евро.

Съвсем скоро ще обявя и изложбите, които ще се проведат във втората половина на годината. Сега следва 2-3 месеца почивка.  :-)

killiman

Лятото привършва, а с неговият край идва и втората част от международните кили изложби. Ето и техният списък.

KFN
27-29.08.2008 г.
Бюник, Холандия

SKS
12-14.09.2008
Копенхаген, Дания

KCF
26-28.09.2008 г.
Лашамп, Франция

CZKA
26-28.09.2008 г.
Прага, Чехия

BKA
3-5.10.2008 г.
Markyate, Hertforsshire (Luton), Англия

APK
17-19.10.2008 г.
Лисабон, Португалия

KCA
14-16.11.2008 г.
Буенос Айрес, Аржентина


Впечатление прави последната изложба от този списък. Това е първата международна изложба, организирана в Южна Америка и съм сигурен, че само след няколко години тя ще добие голяма попуряност, тъй като притежава огромен потенциал.

При проявен интерес допълнителна информация може да бъде добавена за всяка една изложба.

Смятам да посетя отново кили шоуто в Прага и призовавам всички членове на КАБ, а и всички любители на кили рибките да вземат участвие, макар и косвено, в тази изложба. Транспорта на рибките ще го поема аз.

FHM

Еее а наши рибки няма ли на тея изложби или ние само гледаме отстрани ?

killiman

Цитат на: FHM - 24.08.2008 15:35
Еее а наши рибки няма ли на тея изложби или ние само гледаме отстрани ?

Не разбирам въпроса ти. Изложбите още не са се състояли. А предполагам, че поне на три от тях ще има българско участие.  ;-)

killiman

Резултатите от първата есенна излажба вече са факт.

http://www.killifishnederland.nl/PDF/Keruingslijst%202008.pdf

Те показват, че неслучайно холандската изложба е една от най-интересните и най-чаканите през годината. Огромно разнообразие от качествени риби, редки и нови видове!

Идва ред и на изложбата на Скандинавската Кили Асоциация (SKS) в края на тази седмица, която също е една от много добрите. На нея вече ще има и българско участие. Рибите са на път и в петък през деня би трябвало вече да са в Копенхаген.


killiman

Учудващо бързо бяха публикувани резултатите от поредната европейска изложба, тази, на Скандинавската Кили Организация.

http://www.killi.dk/shows/show2008/resultater_2008.asp

Българските риби са с номера 237, 421, 713, 933, 934, 935 и 1129. Като за първо участие на тази изложба съм сравнително доволен от оценките им. Радостно е, че чифта, определен като Best of Show е свързан по някакъв начин с мен. Миналата година дадох хайвер от Fundulopanchax fallax CI'98 на Ivo Rudicky, който сега взима може би най-престижната награда точно с тези рибки.

След две седмици са изложбите в Чехия и Франция. За изложбата в Прага съм приготвил "тежката артилерия".  :-)

killiman

Вчера се завърнах от Прага, при това много доволен.  :-)
Две първи и една втора награда отпътуваха с мен за България.  ;-)
Получи се доста интересна изложба, с много редки и ценни риби. Очаквайте скоро резултатите, както и по-подробен репортаж от събитието в отделна тема.

FHM

БРАВО Килимане честити награди ! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
Няма ли да покажеш победителите в една фотосесия ?

AQUASAUR

БРАВО, Васе  *bg*
Чакаме подробности...!?  *THUMBS UP*

raiko


zoomaniak

Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

Naninani

Евала Васе  *thanks - и аз чакам с нетърпение репортажа  *DRINK*

Sorrow

  Браво Васе и честито! Чакаме с нетърпение репортажа  *THUMBS UP* *privet*

killiman

Официалният фишлист от изложбата в Прага може да бъде видян тук:

http://rapidshare.com/files/154827470/Fishlist-2008-final.doc.html


Similar topics (5)

59147

Публикации: 0
Прегледи: 2555

8439

Публикации: 12
Прегледи: 6632

7422

Публикации: 6
Прегледи: 4576

54733

Публикации: 4
Прегледи: 4621

47145

Публикации: 16
Прегледи: 27308