• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

desitka1987

Здравейте,искам да ви попитам имам хелер- женски не знам какво и стана обаче тези дни изяде мъжкаря ,взех нов ....е и него го гони ,какво и стана не знам .

Публикациите са слети: 10.06.2014 20:10

И друг въпрос този хелер ,според вас кога ще ражда
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2Fua8wpg9g9%2FDSC02259.jpg&hash=742bd82ea4577dc1673bfeb684570e26eeb49f53

Nikiengi

Ами неопределен срок, даже според думите ти, че е убил вече един мъжки и гони другия ме навява на мисълта, че и този може да е мъжки. Има хелери, които съзряват по-късно и започва да им личи като пораснат повече, след да речем 8-10 месеца.
:-)

desitka1987


Caxapa

Този Хелер скоро няма да ражда и докато му дойде времето да роди, можеш да прочетеш това-онова за живородките и кой вид от какво се нуждае. Колкото до така наречената от теб "убийца" .. *offtopic И аз да съм подложен на такава теснотия в този малък аквариум  с конкуренция за храна и жизнено пространство/ а съм убеден, че няма и другите условия/ ще хапя, ритам и ще се боря за всеки сантиметър свобода. Освен това от снимката личи, че скоро няма да е бъде въпросната "убийца" ако не се вземат мерки.

Nikiengi


desitka1987

Сахара,защо мислиш ,че аквариума е малък за 4-6 рибки ?

Caxapa

Цитат на: desitka1987 - 09.06.2014 21:29
Здравейте ,нова съм в отглеждането на рибки-някъде от месец април -аквариума ми е около 20 литра.


20 литра са си родилен аквариум а ти искаш да .... ИЛИ  нещо не съм доразбрал? Почвай с четенето! Инак не става да се налее с лейката  :duvar:


Boqnov90

НЕ мога да разбера защо убивате желанието на човек с такива изказвания от сорта на локва, родилка и т.н. наистина ако това е барбус дето се вижда разбирам че не е за такъв аквариум, но 20л пре спокойно може да гледа 3-4  хелера. С растения, филтрация и добре стартиран и поддържан след рова няма да има никакви проблеми(може би) разбира се за ваичко това трябва сериозно четене.

Публикациите са слети: 10.06.2014 21:35

НЕ мога да разбера защо убивате желанието на човек с такива изказвания от сорта на локва, родилка и т.н. наистина ако това е барбус дето се вижда разбирам че не е за такъв аквариум, но 20л пре спокойно може да гледа 3-4  хелера. С растения, филтрация и добре стартиран и поддържан след рова няма да има никакви проблеми(може би) разбира се за ваичко това трябва сериозно четене.

Caxapa

Цитат на: Boqnov90 - 10.06.2014 21:34
НЕ мога да разбера защо убивате желанието на човек с такива изказвания от сорта на локва, родилка и т.н. наистина ако това е барбус дето се вижда разбирам че не е за такъв аквариум, но 20л пре спокойно може да гледа 3-4  хелера. С растения, филтрация и добре стартиран и поддържан след рова няма да има никакви проблеми(може би) разбира се за ваичко това трябва сериозно четене.

Публикациите са слети: 10.06.2014 21:35

НЕ мога да разбера защо убивате желанието на човек с такива изказвания от сорта на локва, родилка и т.н. наистина ако това е барбус дето се вижда разбирам че не е за такъв аквариум, но 20л пре спокойно може да гледа 3-4  хелера. С растения, филтрация и добре стартиран и поддържан след рова няма да има никакви проблеми(може би) разбира се за ваичко това трябва сериозно четене.
ТИ ще сложиш ли "кит" в тези литри? Къде видя да убиваме желанието на кой да е от колегите?  Или като са "НОВАЦИ" ДА СЕ ГАЛЯТ С ПРЕЦЕ? И като "ревнат" че нещо не е добре с аквариума..ТИ ли ще ги успокояваш? Хайде да не си извземаме функциите.. В 20 литра с толкова риби..  :duvar:

Nikiengi

20 литра е аквариум за две бети да речем и нищо друго!

Цитат на: Boqnov90 - 10.06.2014 21:34
НЕ мога да разбера защо убивате желанието на човек с такива изказвания от сорта на локва, родилка и т.н. наистина ако това е барбус дето се вижда разбирам че не е за такъв аквариум, но 20л пре спокойно може да гледа 3-4  хелера. С растения, филтрация и добре стартиран и поддържан след рова няма да има никакви проблеми(може би) разбира се за ваичко това трябва сериозно четене.

Ами колега - това е истината. Не е ли по-добре да се обясни на един начинаещ акварист кое е правилно, той да послуша и да се радва на хубав аквариум с жизнени рибки! И не, не е "пре достатъчен" 20 л. аквариум за 3 хелера, даже и за един не е достатъчен. Целта е да създадем на рибките си добри условия на живот! То и човек може да живее в кенеф 2х3 метра,ама що за живот ще е?

aquafenomen

Всеки начинаещ започва да се учи от грешките си, които е направил при стартиране на аквариум, неподходящ избор на риби от незнание за даден вид или не се е поинтересувал за тях, обема на водата в съда в които ще се гледат и т.н. .

DPI

Цитат на: Caxapa - 10.06.2014 21:39
ТИ ще сложиш ли "кит" в тези литри? Къде видя да убиваме желанието на кой да е от колегите?  Или като са "НОВАЦИ" ДА СЕ ГАЛЯТ С ПРЕЦЕ? И като "ревнат" че нещо не е добре с аквариума..ТИ ли ще ги успокояваш? Хайде да не си извземаме функциите.. В 20 литра с толкова риби..  :duvar:
*offtopic Аз съм от тия новаци, които реват на Сахара и въобще не ми пречи скастрянето и резкия тон, напротив, аз съм му благодарна.

me4eee

На колко години гупите стигат полова зрялост?

Harry1976

Гупите достигат полова зрялост на няколко МЕСЕЦА. Зависи от начина на гледане, селекцията и други фактори. Най-общо, на около четири месечна възраст при наличие на мъжки женските забременяват. При всички случаи на шест месечна възраст са полово зрели и двата пола.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Similar topics (2)

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4289

46725

Публикации: 478
Прегледи: 191635