• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 09:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

freza

 Здравей за малките гупи е важно там каде са се родили там да отраснат,не ги мести започни да ги храниш със суха храна или ситно стрит чер дроб много са малко като брой да им даваш артемия .
Задължително през 2-3 дни им почистваи дъното и им доливай 20% нова престояла вода.
ЗАНИМАВАМ СЕ С ЖИВОРОДНИ РИБИ 20 години
имам награди от 2 изложби ,мисля ,че ще бъда полезен на форума-за контакти пишете на
e-mail-freza@abv.bg- 0887581153

Деян

Специално за гупите не полагам никакви грижи, слагам майката, после като роди я вадя и веднъж дневно минавам за да храня, изобщо не си правя труда да сменям водата всекидневно, това го правя само и единствено за бети и анциструси. Гупите са жилави риби, дори без всекидневни смени ще ти оцелеят над 60%.

kiril_m

Ей, голям мерак за размножаване. Ако държиш майката дълго време в родилката вместо да роди най-вероятно ще си умре.  Ползвай търсачката - има теми, където подробно е описано особено при гупите как се познава, че рибката скоро ше ражда. Помисли вместо да ползваш родилка дали не е по-добре да сложиш няколко растения в аквариума и да оставиш малките да си се крият там. При добро хранене на възрастните бройката на изядените бебета ще е нищожна. Какво и колко гледаш в този 45 литра?

SkyNer

кирил не говори глупости винаги ще има голям брой изядени колкото и да храни те винаги са гладни никога отделянето на малките неможе да се сравни с оставянето на малките при големите
Прохождащия

zikzuk

гупи, хелери, молинезии, тернеция, сомчета, неонки 2, данио 2, трихогастер 2бр. Към 15-16 парчета  :-|
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

never


zikzuk

Принципно да,
ама на мене така ми харесва,
а и рибетата са малки,
сменям им водата,
имат си силна помпа за аерация, филтър, растения.
Не изглежда да им е зле.
Има живот в аквариума!  *THUMBS UP*
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

TeenageQueen

Гледам б много теми се пише че температурата на водата при малките трябжа да е около 25 градуса..че трябва да има растения и т.н. но аз моите малки гупи ги гледам на студена вода и вече две седмици откакто са се родили умряха само 2 и то защото майката ги нарани...живородките са много жилави и не са нужни толкова много грижи за тях..голямите риби също ги гледам в студена вода(около 15 градуса) и си живеят..скоро ще ми докарат голям аквариум и тогава ще са на топло..но засега в малкото им аквариумче няма нито попмпа нито нагреватели и те си живеят..даже при раждането на малките майката беше в студена вода и ги роди цели 21...така че незнам какви са тея съвети с водата и растенита :-)

Emsi

Евала това се казва "съвет".
Ми дай тогава по твоята логика, да те оставим в една студена стая, без нищо в нея, да я запечатаме и да си дишаш собствените газове, а как ти се струва ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

SkyNer

Май не е малко пренаселен ами много избери си 2 вида най-много 3 вида и си остави тях!
Прохождащия

ccpzaz

[/colorГледам б много теми се пише че температурата на водата при малките трябжа да е около 25 градуса..че трябва да има растения и т.н. но аз моите малки гупи ги гледам на студена вода и вече две седмици откакто са се родили умряха само 2 и то защото майката ги нарани...живородките са много жилави и не са нужни толкова много грижи за тях..голямите риби също ги гледам в студена вода(около 15 градуса) и си живеят..скоро ще ми докарат голям аквариум и тогава ще са на топло..но засега в малкото им аквариумче няма нито попмпа нито нагреватели и те си живеят..даже при раждането на малките майката беше в студена вода и ги роди цели 21...така че незнам какви са тея съвети с водата и растенита


Човече не те знам ти изобщо що гледаш риби  *dontknow* =-O *CRAZY*

zikzuk

Всеки си ги гледа както намери за добре,
наистина на малките гупи не им трябва помпа за въздух и нагревател.
Предполагам, че стаята в която ги гледаш е топла, така че водата едва ли е много студена.
На моите съм им пуснал една помпа за въздух, ама това е щото ми е мерак да ги глеза.
Те са 4 малки в 8 л вода, така че им е добре.
Иначе сигурно ще си оставя няколко вида само, няма да са толкова много, но понеже имам аквариум от скоро и от мерак го пренаселих.
Постепенно ще реша какво точно да гледам.
А за растенията, ако е в общ аквариум е хубаво да има растения, за да се крият малките, ако е отделен с родилка няма нужда според мене.
И без грунд е по-добре, защото някъде четох, че може да се заврат отдолу и да умрат.
Но евалата, моята роди само 6, ти 21!!!!
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

ccpzaz

20 е нормалната бройка за гупите от личен опит ....  8-)


п.п.(говоря за раждане на бебешоци  :-P)

SkyNer

Цитат на: zikzuk - 08.02.2009 13:49
Всеки си ги гледа както намери за добре,

Това не е така дай сега секи да обие по около 100тина гупи защото не са скъпи хората са казали как трябва да се гледат неси ти човека който ще измисли нови начини. :karamse:
Прохождащия

zikzuk

Не съм казвал такова нещо!
За моите 4ри полагам такива грижи, че много глезени ще станат даже.
И моля те оправи си правописа на поста, защото е срамно да пишеш така!  *THUMBS UP*
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 192366

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4307