• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Генетика и чисти линии гупи

Започната от fridolina, 19.11.2005 16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Цитат на: ancitrusa - 25.12.2010 12:01
Извинете ме че спамя темата, но ме интересувa гупи, жълто тукседо, само в София ли може да се намери? Защото в Варна не съм виждал  :( :(
Такива може да намериш в магазина на Дискус  ул.Уван Аксаков  срещу бингото  от другата страна на булеварда. или опитай при байчото срещу кръглата банка на бул. Владислав.

Lucky Fish

Здравейте
имам 51 малки рибки гупи и искам да станат големи,здрави и плодовити риби
тъй като преди имах малки но бяха малко и останаха 2 не съм успяла да се занимавам кой знае колко.
Та въпросът ми е следният - 13 литров аквариум ще свърши ли работа от самото раждане до 4 месеца, поне докато вече си личи какви са. После ще отделям, мъжки женски.
но не ми стана ясно едно - да избирам само белезите, които ме интересуват? Няма ли почти всички да са еднакви тъй като са братя и сестри? :popcorn:
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Caxapa

Малък ще бъде този аквариум за толкова рибки. Трябва им и пространство освен здрава храна.

Асен Евгениев

Цитат на: Lucky Fish - 12.02.2014 22:31
от самото раждане до 4 месеца. После ще отделям, мъжки женски.
Вече ще е късно.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Lucky Fish

тогава от 2 месеца ли да отделям  *dontknow*
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Caxapa

 :duvar: Нали разбираш? Нали развъждаш? Та отговора е  Веднага щом се различават половите различия се разделят за да не станат нежелани сватби м/у рибите. При някои риби, това проличава доста рано  а при други, които са развъждани и отглеждани в малки аквариуми си проличават белезите доста по-късно.

skorpi_zoo

Цитат на: Lucky Fish - 13.02.2014 21:50
тогава от 2 месеца ли да отделям  *dontknow*
По-опитните ги отделят на втората седмица,ама си е бая гледане. =-O
Само да уточня ,че има разлика как са гледани малките. При мен на 4 месеца са все едно на 1,5 месеца гледани от хора дето ги хранят и гледат с жива храна и в големи аквариуми.
Ако го хвана тоя Мърфи...

petko

За да растът малките по бързо-аквариум около 100л. и жива храна.
Цитат на: skorpi_zoo - 13.02.2014 22:09
По-опитните ги отделят на втората седмица,ама си е бая гледане. =-O
Само да уточня ,че има разлика как са гледани малките. При мен на 4 месеца са все едно на 1,5 месеца гледани от хора дето ги хранят и гледат с жива храна и в големи аквариуми.
*THUMBS UP*

Lucky Fish

аз не съм кой знае колко опитна, преди 7 месеца почнах и до сега съм ги отделяла на 2,5 тия месец, но реших да питам тука да видя дали съм правила правилното =-O
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Similar topics (5)

56790

Публикации: 2
Прегледи: 2388

56547

Публикации: 0
Прегледи: 1696

4410

Публикации: 4
Прегледи: 9975