• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Main Menu

относно корен...

Започната от MoOnCe®, 22.10.2007 19:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MoOnCe®

значи първо малко инфо:корена е от салкъм  :-D намерих го на 5 метра от една рекичка,махнах остатъците от кората с нож,варих го 2 часа без да слагам сол и седя 3 дена във същата вода,и потъваше сам още на 4-тата вечер,стоя ве4е общо една седмица във вода и въпросът ми е какво още трябва да направя като потъва сам нужно ли е да седи още една седмица във вода и казвайте за калевия перманганат как протича процедурата с него и дали въобще има смисъл от него  :-)

igenov

Според мен няма нужда от калиев перманганат. Ако си сменял водата и тя не се оцветява мисля, че е готов. Ако се оцветява  дръж го още някой ден, като сменяш водата докато стане бистра.

islander

Калиев перманганат се ползва с цел обеззаразяване. Т.е. да изтрепеш всичките гадни микроорганизми преди да се сложи корена в аквариума. Прави се слабо виолетов воден разтвор и дръвцето се изкисва за няколко часа. После го накисваш в чиста вода за да отмиеш перманганата и си един готов човек с готов корен.
В твоя случай не е задължителна тази процедура защото си го изварявал. Въпрос на собствена преценка дали ще киснеш корена в разтвор на калиев перманганат или не.

Similar topics (5)

43904

Отговори: 19
Прегледи: 13914

16975

Започната от ilqn


Отговори: 16
Прегледи: 15931

11250

Започната от aquaram


Отговори: 3
Прегледи: 5345

3202

Отговори: 26
Прегледи: 20219

5842

Отговори: 9
Прегледи: 7163