• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Main Menu

Аквариум на публично място.

Започната от Boby_, 27.12.2004 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Longanlon

е, предполагам, че не амия аквариум стърчи отстрани, а е сложен на здрава подложка, която е по-широка от шкафа

aquamaker

Идеята за дизайна на стойката е моя.Аквариумът стои върху стъкло,което повтаря формата на основата.Само вертикалните носещи стени са прибрани по навътре за да изпъкне самият аквариум.

aqua

Цитат на: aquamakerИдеята за дизайна на стойката е моя.Аквариумът стои върху стъкло,което повтаря формата на основата.Само вертикалните носещи стени са прибрани по навътре за да изпъкне самият аквариум.

Майсторе,
Доста смело изхвърляне, че е твоя идеята за прибрана стойка на аквариума. Това съм го виждал преди 20 години и повече, когато за пръв път попаднах на акваристко изложение в Марсилия. А моето скромно предположение е, че е измислено значително по-рано.

Ако визираш изработка на нашенски майстори - може и да си прав, но то е копие на "световния опит". :D

Longanlon

ако носещата плоскост е от стъкло, струва ми се че има вероятност при по-голяма височина на водния стълб и по-голям обем на аквариума дъното да се счупи на местата, където стърчи.

aqua

Ами то за тази цел се правят съответни изчисления. Колко да е дебело стъклото за да носи съответното тегло. Това могат да го правят хора с подходяща подготовка - инженери например  :lol:

aquamaker

Цитат на: aquaАми то за тази цел се правят съответни изчисления. Колко да е дебело стъклото за да носи съответното тегло. Това могат да го правят хора с подходяща подготовка - инженери например  :lol:

Преди да стана aquamaker съм станал електроинженер.А колкото до дизайна сигурно си видял и преди аквариум върху стойка от стъкло,с точно тази форма.

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: nikolavДжепето е на Гурко. Между Раковски и 6-ти септември.

Опс Гурко имах предвид, не Алабин...  :?

aqua

Цитат на: aquamakerПреди да стана aquamaker съм станал електроинженер.

Не съм искал да те засегна, ако така се чувстваш. Поста ми имаше идеята да бъде лека закачка към всички колеги, които нямат техническа подготовка.

Определено за да правиш сложни съдове от крехък материал изисква добра подготовка и много опит. Не само да знаеш формулата на котела, специфичното тегло на водата, стъклото и якостните характеристики на същото. Това са неща, които се учат по съпротивление на материалите.
Щом толкова години правиш качествена продукция и публиката те търси значи си разбираш от работата, в което не съм се съмнявал и за момент, след първия преглед на публикуваните от теб мостри.

Желая ти много доволни клиенти през новата година!

Similar topics (5)

27107

Отговори: 2
Прегледи: 6733

16899

Отговори: 17
Прегледи: 11539

38621

Отговори: 11
Прегледи: 6980

1432

Започната от Raven


Отговори: 21
Прегледи: 20579

58557

Отговори: 2
Прегледи: 3137