• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Main Menu

Помогнете ми за алгите!

Започната от niki_s, 28.06.2006 12:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

niki_s

Четох темите в раздел Химия и няма ли да е по-добре да си изнамеря от някъде глина и да сложа в грунда? Или да си взема течен тор от Евгени?

hyp

Цитат на: niki_sОк мерси. Ще го намеря и ще си купя ако не е много скъпо.

Един от най-евтините варианти... "Човека с неонките" както казват доста хора :P

hyp

Цитат на: niki_sЧетох темите в раздел Химия и няма ли да е по-добре да си изнамеря от някъде глина и да сложа в грунда? Или да си взема течен тор от Евгени?

Аз слагах един шит на PRODAC... не видях съществена разлика с него и без него... Сигурно е обаче че повече такова няма да си сложа в аквариума... най-малкото заради това че винаги пуска мътилка когато сифонираш... вече я из-сифонирах всичката шитня и повече няма да направя тая грешка... Дадох си парите за л***на и още ме е яд :Ppp
Ако питаш мен не слагай глинени боклуци.... Лонги и доста дриги обаче я ползват... а той е много по-стар акварист от мен.. Така че - решавай сам :)))

niki_s

Преди малко се прибирам. Обиколих почти цяла младост да търся Магнезий,Тенза коктейл и Калиев сулфат, но никъде няма. :cry:
Та реших като за първи път да торя с сера флорена и си взех. Все пак за първи път ще торя и реших за по-сигурно да започна с готова. Е преди малко сложих нужното количество пък ще видим дали ще има ефект. А тя нали е безвредна за рибите? :oops:  :cry:  
А като ми свърши тя на всяка цена ще намеря Евгени и ще си взема от него тор. :wink:

Longanlon

магнезиев сулфат се купува от аптеката - викат му английска сол и е лекарство срещу запек :)

Другите - от селскостопанска аптека.

Но наистина на Евгени торовете са според мен най-евтината и удобна алтернатива.

Със Флорената внимавай - слагай 2 пъти по-малки дози от препоръчителните. За предпочитане е също така тази доза (2 пъти по-малката) да я разделиш на няколко по-малки и да ги наливаш всеки ден по малко, а не веднъж седмично всичкото.

.

niki_s

Ами добре обаче аз избързах и сипах таз седмичната доза. :oops:  Но мисля, че няма да има проблеми. А иначе от другата седмица ще си го разделям за всеки ден. Мерси. :wink:  А като го свърша ще си купя от Евгени.

Raven

Цитат на: niki_sЧетох темите в раздел Химия и няма ли да е по-добре да си изнамеря от някъде глина и да сложа в грунда? Или да си взема течен тор от Евгени?

без значение какво сипваш във водата ,глина си сложи в корените.
дори и дългостеблените растения имат развита коренова система и чрез нея усвояват хранителните вещества по добре отколкото през листата.
листно-стебленото хранене е допълнително развито поради оскъдицата на хранителни вещества в течащите реки.



Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niki_s

Ами добре ще гледам и глина да си набавя скоро и да сложа.
Мерси. :wink:

niki_s

Значи глина нещо немога да намеря. :?  Къде има чиста незнам? такава от пакетчетата имам, но нали казахте да не се слага от неа.
А да попитам: мога ли да торя с флорената и с торовете от Евгени едновременно? И само информативно: кокло струват торовете му?

Raven

глина се продава на женският  пазар,при грънците.
колкото за торенето- чак толкова тежки признаци на липси на микро и макроелементи ли ти проявяват растенията че се налага толкова комплексно захранване. :?:



Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niki_s

Не, не чак толкова, но просто попитах искам да направя хубав и добре гледан аквариум. А колкото до глината някъде по към младост или до пазара няма ли?  :?

niki_s

Ще може ли някой да ми даде тази събота малко глина на пазара? А грунда не е за мене да знаете. :wink:

NikolaV

Абе, мойто момче, да дойда у вас и да ти изпека няколко глинени фигурки не искаш ли? 100 пъти ти казаха къде има глина - на пазара (женският)! Хващаш 213, 305 или не знам кой още рейс още и отиваш. Толкова ли е сложно?

zariio

А и тя глината си е почти без пари бе

dido

Цитат на: NikolaV... Хващаш 213, 305 или не знам кой още рейс още и отиваш. Толкова ли е сложно?

По-добре да хване мотиката и да си накопае малко зад блока  :lol:

Similar topics (5)

47641

Отговори: 9
Прегледи: 5682

3906

Отговори: 16
Прегледи: 13916

12005

Започната от bay_milee


Отговори: 12
Прегледи: 11238

36652

Отговори: 42
Прегледи: 21986