• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Main Menu

Може ли да се подава СО2 и торове в новостартиран аквариум?

Започната от manqka, 19.03.2012 19:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

manqka

Здравейте Колеги. Наскоро стартирах 60л аквариум. Започнах "някакво" торене и самоделно подаване на со2. Ще пречи ли на нещо? Аквариумът ще е главно растителен. С по-трудни растения. Ще ги загубя ли ако не торя месец примерно?

raadkoo

МНого ти е разтеглив въпроса  :-) "Някакво" торене с по-трудни растения в новостартиран аквариум не е добра идея по принцип ако не знаеш какво правиш. Ако толкова бързаш следи растенията дали пускат нови листа, дали са си променили нормалния цвят и т.н. Ако забележиш, че се развиват вече тогава му мисли за торове инъче ако не функционират и не са адаптирани няма смисъл.

manqka

Ефект от торенето има. Развиват се. Засега нямам още водорасли което е добре.

raadkoo

Не каза с какво ториш ама щом има само положителен ефект поддържай същите дози без да увеличаваш. За водорасли никога не е късно пък и от скоро ториш, така че следи положението и гледай да не прекаляваш.

zariio

Кога е стартиран аквариума?Растенията кипят ли при подаване на со2?Как си сигурен че растенията се развиват с помоща на торовете при положение че си стартирал скоро.В нов аквариум торенето в 99% от случаите вреди вместо да помага.

Similar topics (5)

7886

Започната от desimil


Отговори: 57
Прегледи: 80577

25789

Отговори: 90
Прегледи: 109605

4203

Отговори: 184
Прегледи: 213326

7123

Отговори: 7
Прегледи: 5259

37431

Отговори: 2
Прегледи: 4082