• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Main Menu

Как се размножава тази скарида?

Започната от TiratroN, 21.08.2011 11:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sailender

Много трудно се различават най лесния индикатор е яйцата. Другия индикатор е това че женската е по голяма и линията на гърба е леко изкривена едва ли не прегърбена за яйцата :)

VDO

Цитат на: sailender - 21.11.2011 19:46
Да това е бабаути ригенбуген а ако нямаш мъжки и снесе малки ще си световно известен с нов дис скарида. Но за жалост по вероятно е да не снесе
Скаридата снесе и дори видях една малка скаридка.За съжаление няма да прочуя България,защото се оказа,че имам още 2 скариди като кафявата ,само че светложълти,всъщност окраската им понякога се променя.Ще пусна снимки на малките като поотраснат.
TiratroN,снимката на кафявата скарида би могла да ти послужи за някакъв ориентир или за сравнение някакво за белези при женските от този вид.Тази 100% е женска.

TiratroN


VDO

#18
Цитат на: VDO - 06.12.2011 19:22
.Ще пусна снимки на малките като поотраснат.

Скаридите вече са към 1см и са чисто прозрачни,само една червенее,ще пусна снимки довечера,но ме интересува ,дали ще се оцветят,защото малко ме съмнява-няма никакви признаци и наченки за това.Ето тази е бледо червената а тези са от прозрачните
Всички са от кафявата скарида по-нагоре в темата.

TiratroN

Моите са вече три броя. Някак си лека полека се губят. Преди няколко месеца ги броих четири, сега са три.
Няма дори никакъв намек за яйца по тях. Определяне на пола... аз поне не успях. Живеят си в един 10 литров аквариум и това е.

MeTogu

VDO твоите са си чисти черита.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

VDO

Цитат на: VDO - 21.11.2011 19:15

: 21.11.2011г 19:07ч

: 21.11.2011г 19:07ч



Излязоха от тази.

TiratroN

Наистина на първата снимка бих се заклел че гледам Чери. И аз имам такива безцветни черита. Общо взето мъжките ми са преобладаващо безцветни.

VDO

Току-що забелязах,че скаридата пак е пълна с яйца.

aleks7373

това същата скарида ли  е?(като тъмнозелената)
аз имам такива и се размножават,но имам 4увството 4е се крастосват с 4ери
Когато искаш,намираш начин,когато не искаш-намираш оправдание!

danielm

Ето и една от моите поколения бабаулти!

http://snimki.be//store/1/P1020739.JPG

Доволен съм от визията!

bluefire

Цитат на: VDO - 23.01.2012 21:58
Току-що забелязах,че скаридата пак е пълна с яйца.
мисля че това си е чери.и аз имам по тъмни черита

VDO

А тази също ли е чери?Същата като кафявата с хайвера,но по-светла,бежова със същата черта по гърба :

MeTogu

Тази не е чери.А знаеш ли каква е?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

VDO

МеТоди,да ти кажа честно,не знам.Обърках се бая около тези скариди.

Similar topics (5)

22543

Отговори: 1270
Прегледи: 627109

23835

Отговори: 4
Прегледи: 5460

40426

Отговори: 8
Прегледи: 8253

30337

Отговори: 3
Прегледи: 6643

52852

Отговори: 20
Прегледи: 12107