• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия.
 

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Main Menu

въпрос относно нано аквариум

Започната от the_hutch, 18.05.2010 15:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

piterd

Привет колега mojiganga,
Да варианта е вероятен, но има и други условия освен светлината. Трябва и излишък на хранителни вещества за да се получи бум на водораслите.
Пролетта когато стартирах аквариума използвах водна леща, като бързоразвиващо се растение. За дестина дни, тя си удвои листната маса, като изтегли хранителните вещества от водата. След този период обаче, тя забави развитието си и я редуцирах по обем (умиращите растения ми замърсяваха водата ). До сега не съм забелязвал по водната леща нишководни водорасли.
С ричията нещата не са така. Когато образува плътни туфи, в тях се развиват и водорасли. Но според мен пак се получава недостиг на някои вещвства и поради тази причина растението забавя развитието си което способства за появата на водорасли.
Поздрави.

Similar topics (5)

48577

Отговори: 35
Прегледи: 82824

29731

Отговори: 22
Прегледи: 13461

40139

Отговори: 7
Прегледи: 4008

46073

Отговори: 1
Прегледи: 2967