• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

help! магнезий къде?

Започната от martin4o, 08.03.2007 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

martin4o

 *HELP* растенитя се нуждаят от магнезий !! мога ли да им го набавя без да копувам скъпите торове...и ако може как да го дозирам??
5 литрова колба със златна рибка :)

botan

Английска сол МgSO4.7H2O в аптеките по 40-50стотинки.
Успех!

martin4o

аз даже имам в тука благодаря ама по колко да слагам ??
5 литрова колба със златна рибка :)

botan

08.03.2007 21:56 #3 Last Edit: 08.03.2007 21:58 by botan
 *use_search*

http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?action=search2

Май линка не праща там където трябва за това напиши в търсачката "дозиране магнезиев сулфат"!

martin4o

добре де аз разбрах  какво ми трябва ама колко да сложа намерих само колко е концентрцията за 100 литра ако сложа 1 гр... май нещо такова а на мен ми трябва точно определена формула нещо! Примерно колко грама да разредя и после колко капкки на колко време . Ще съм много благодарен ако някои ме светне!!!
5 литрова колба със златна рибка :)

Живко

А ти как разбра, че растенията ти се нуждаят от магнезий/
Никой не се е родил научен.

martin4o

хм :) еми четах тука че ако са им пожълтели краищата на младите листа а в средата са зелени значи че им липсва Mg нали???
5 литрова колба със златна рибка :)

Joro Vn

    Мartin4o, първо, сигурен ли си, че ти липсва магнезии? Също така е възможно да липсват и други елементи, както и да има излишък, блокиращ усвояването на магнезия. Не е правилно да добавяш само него, а останалите микро и макро елементи да ги изолираш. Дори и временно да компенсираш липсата му, ще се появят други проблеми. Просто трябва комплексен подход.
    Вкарваш ли други торове, колко "бърз" е аквариума, обем, осветление, количество растения? След отговора пак не може да се даде точна, както ти казваш, формула. Само ориентировъчна стартова доза. А какво се получава, остава само да гадаеш по други признаци, ако имаш опит, или да си купиш тестове.

chandler

има разлика от растение до растение. едни реагират по един начин на липса на вещества, други по-друг. кажи на хората кое растение е с такива листа.
chandler

martin4o

ами наскоро си добавих още едно свтл. тяло и стана 0.72 вата на литър и от тогава растенията почти всички наистина започнаха да разтат ,но има нещо което не ми хареса жълто зеленикавия им цвят... не сам ги торил до сега.
5 литрова колба със златна рибка :)

dido

Намалява количеството хлоропласти, оттам и по-светлия цвят. Нормално е това, растението само си регулира нещата.

Joro Vn

   Според мен си вземи комплексна тор и започни стартово да вкарваш не-повече от половината на предписаната доза, ако е течна, дори и четвърт. Реалните резултати ще проличат след около седмица до 10-на дни. Следи какви излизат новите листа. Най- старите може и да продължат по- дълго време да отмират, сега би трябвало изобщо да не са във форма- с дупки по тях, бавно загниващи от върха назад, провиснали и т.н. При бързо нарастване на растението става придвиждане на елементи от старите листа към новите и затова те продължават да отмират още известен период, докато цялото растение влезе във форма. Не избързвай да увеличаваш дозата, ако новите листа са нормални и не покажат първи признаци на липси. В противен случай ще започнеш да размножаваш с голям успех и цяла плеяда от водорасли. По- добре още известно време да напипваш дозата /дори и без тестове/, отколкото водорасли!

martin4o

10x за отговорите и търпението :) !!! аз го нямам искам всичко да става много бързо ама ще исчакам да видя как вървят!!! И после пак ще попитам ако има нещо!! Благодаря още веднъж!!!
5 литрова колба със златна рибка :)

NO CARRIER

Сменяй по-често вода и нещата ще се оправят.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (2)

59548

Публикации: 2
Прегледи: 3018

7017

Публикации: 5
Прегледи: 5252