• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Оборудване за скаридарник

Започната от n1k3r, 30.10.2021 12:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

n1k3r

Здравейте. Имам аква 40 литра с вътрешен филтър SunSun HJ-311B достатъчно мощен нагревател и термуметър. Днес ще взема грунд (черен) и тази аква ще я ползвам само за скариди и малко растения. Това което имам достатъчно ли е и ще трябва ли още нещо ? Смятах да взема и външна помпа за въздух, но не виждам смисъл от нея при положение като имам вътрешна.

niky

Ако е за обикновени скариди, като чери това е достатъчно. Ако обаче са кардинали или пък кристал ред няма да стане. Кардиналите искат високо pH и аквариум обрасъл с водорасли, кристъл ред пък искат ниско pH и стабилен аквариум. Иначе 40 литра е много добър обем за аквариум само със скариди. За растенията ще трябва и лампа разбира се. Чакаме снимки.

n1k3r

Забравих да отбележа, че говоря за ред черита само. Евентуално мога да пусна при тях и охлюви мелания. Обмислям вариант да сложа корен обвит с явански мъх и валиснерия за заден фон. Като растения все още не знам какво да сложа, но за тези се сетих. Имам разтение като Микрантемум Монте Царло. Така и не разбрах как се казва точно не знам дали би се всписало в картината.

jabeto

Скаридите много харесват мъхове.Слагай доволно количетво мъхове и корени.

n1k3r

За това съм се насочил към мъх и корени. Сабирам все още инфо като растения какво може да добавя.

mushroom

"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

n1k3r

Това е скаридника:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=jdv1635699724t.jpg

А за нещастие големия аквариум го намерих пръснат на земята заедно с рибите. Явно на ново всичко ще трябва да правя

Similar topics (5)

45434

Публикации: 537
Прегледи: 212173

29936

Започната от lomax


Публикации: 2
Прегледи: 3097

18260

Публикации: 14
Прегледи: 8585

59424

Публикации: 0
Прегледи: 2056

51290

Публикации: 26
Прегледи: 8456