• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черни мъхове по разстенията и камъните

Започната от DMS_NOVA, 28.06.2021 23:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DMS_NOVA

Колеги как да се отърва, след всяко рестартиране пак се появяват навсякъде черни мъхове. Утре ще кача снимка. Благодаря предварително!

mushroom

На първо четене мисля, че имаш предвид черна брада. Прочети за нея и ако имаш допълнителни въпроси стреляй.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

DMS_NOVA

Благодаря ще потърся информация.  *THUMBS UP*

mushroom

Моля, моля.
Накратко... силна светлина, много храна, съответно гниене в аквата и т.н. Няма акварист, който да не се е сблъсквал с черна брада ( - :
Не е толкова страшно, но много хора им дразни окото.
както писах, вече след попрочетено, ако имаш въпроси стреляй.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

POWERPUFF


mushroom

"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

POWERPUFF

Колеги как да се отърва, след всяко рестартиране пак се появяват навсякъде черни мъхове.

niky

Колкото повече рестартираш, слагаш повече риби и сменяш често вода толкова повече ще има. Остави аквариума да се стабилизира, после слагаш постепенно риби, без да прекаляваш. Сложи повече бързорастящи растения. Ако наблъскаш 40 риби в тия 100 литра ...
Не прекалявай с храната също. Разбира се, има и брутални методи с глутаралдехидф и т.н ама ...не са за начинаещи. Аз уж не съм начинаещ, но и аз не смея да прилагам някои от тях, защото ме е страх за рибите.

mushroom

Здравейте,
само ей така да кажа, че ако правиш рестарт трябва да оставиш всичките неща, които са били в аквариума поне 2 месеца на сухо, ако може и на слънце хубаво да се изпекът, за да се махне брадата. Сменяйки само водата само разваляш азотния цикъл и трябва да чакаш пак един месец, за да може да пуснеш риби вътре отново.
Повече смисъл има да разбереш, защо се образува брадата. Светлина, време на светене, хранене/прехранване, смяна на водата (честа или ненавременна) и т.н.
Аз съм употребявал глутералдехид и не е толквоа страшно. Но намалих брада в моите акви когато разбрах защо се завъжда. Ако те интересува за глутералдехида, мога да напиша аз как го прилагах.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

56910

Публикации: 4
Прегледи: 2667

34860

Публикации: 1
Прегледи: 2258

59075

Публикации: 7
Прегледи: 3489

35939

Започната от ludaka899


Публикации: 2
Прегледи: 2657

40163

Публикации: 1
Прегледи: 2216