• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

mushroom

Да и аз като теб поне засега няма да се занимавам да ги селектирам, че ако сложа още някой аквариум вкъщи, може и да останат сираци рибите. ( - :
Имам един въпрос. Само скаридите ли са в аквата и ако е така, стъклата на аквата зеленясват ли?
При мен са в аквариума на бебетата гупи, но вътре има един анциструс и много охлюви и не трябва грам грижа да полагам, освен смяната на водата разбира се.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

При мен зеленясването на стъклата е търсен ефект, защото кардиналите се хранят основно с водорасли.
skaridi.jpg

mushroom

Здравейте отново,
искам да попитам, дали скаридарниците ви или аквите, в които имате скариди имат капаци?
При основно почистване миналия уикенд, намерих 3 скаридки изсъхнали извън аквариума. Едната беше дори на около метър растояние от него.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Няколко фотоса.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

А защо няма дъно? Иначе добре изглеждат :)
За капака който питаш - аз стандартно имам капак с аквариумите със скариди, но те не са плътни капаци, не съм намирал изкочили скариди никога. Съвсем по друг начин стои въпроса с външния филтър - аз нямам аквариуми с гъба, и двата са с външен филтър. Въпреки ситната мрежа която има на смукателя, миналата седмица извадих 5-6 големи кардинала от филтъра, живи и здрави.
Единственото ми обяснение е, че са се промъкнали новородени скариди и са си отраснали във филтъра.
Имах и друг феномен - намерих кардинали в общия аквариум ?! Понякога стават странни неща.

mushroom

Ами то, този аквариум изобщо не е предвиден за скариди. Той е за малките гупички, но по стечение на обстоятелствата се сдобих със скариди. Живот и здраве и време, ще има преподредба на акраиумите и аквариумните обитатели.
А иначе на този имам едно нещо като капак, но остава така по 1-2см. от двете страни на аквата, обаче нещо не ми се вързва да се катерят по гладкото стъкло. Може да изкачат... знам ли. Не е толкова фатално загубата на 1-2-3 скаридки.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Ето и тук няколко хубави снимки. Не можах да се сдържа ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

To голяма джунгла било...а така има шанс да оцелеят някои от малките скариди, като се появят.

mushroom

Не става въпрос за ред чери, но да използвам темата.
Взех си от сините скаридки, от вида на Neocaridina Heteropoda.
Та нямам много опит със скаридите, след като уморих черитата имам следния въпрос.
Колко често трябва да сменям водата? Правя го за момента като при другите аквариуми, всяка неделя (на 7 дни). Храня ги главно с артемия.
Питам защото четох, четох и останах с впечатление, че не харесват честата смяна на водата.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3283

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11633

38759

Публикации: 0
Прегледи: 2020

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4464