• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мравкариум!!Мравки в аквариум!

Започната от Nefilim, 27.02.2014 17:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nefilim

Здравейте момчета и момичета!Първо незнам дали мястото на тази тема е тук, или изобщо в сайта,но мислех,мислех и накрая реших да я пусна.Всеки един любител на животните е чувал(предполагам)за отглеждане на мравки в аквариум.Искам да попитам някой запознат ли е с това хоби и изобщо има ли хора в България които имат,или поне са виждали не един или два, а цяла "цивилизация" със домашни любимци.  :-P  Търсих в интернет български форуми за мравкариум,но не открих и мисля че ще е интересно да научим от някой,който знае нещо за това хоби.Аз лично Бих си отглеждал няколко стотин  :-D :-D (плюс-минус) мравки.Все пак мравките са едни от най - възпитаните и умни животни на планетата...както и най - силните :)))))))))

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kaloqn_0998

Цитат на: Nefilim - 27.02.2014 17:03
Здравейте момчета и момичета!Първо незнам дали мястото на тази тема е тук, или изобщо в сайта,но мислех,мислех и накрая реших да я пусна.Всеки един любител на животните е чувал(предполагам)за отглеждане на мравки в аквариум.Искам да попитам някой запознат ли е с това хоби и изобщо има ли хора в България които имат,или поне са виждали не един или два, а цяла "цивилизация" със домашни любимци.  :-P  Търсих в интернет български форуми за мравкариум,но не открих и мисля че ще е интересно да научим от някой,който знае нещо за това хоби.Аз лично Бих си отглеждал няколко стотин  :-D :-D (плюс-минус) мравки.Все пак мравките са едни от най - възпитаните и умни животни на планетата...както и най - силните :)))))))))

Аз колкото и странно да звучи преди година-две се занимавах активно с отглеждането на мравки, след това преминах на акваристика. Мога само да ти кажа, че не е лесно и си е повече занимавка и от акваристиката! Научих всичко от сайта по-горе. Въобще това хоби е доста слабо развито в България. Най-много развито е в Германия там не е учудващо да срещнеш човек, който да гледа мравки. Интересно е но и много объркващо откъм изпипване на въпросната ферма. В аквариум не става!

tomatomov197

   Тази е в аквариум , и то голям - 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

kaloqn_0998

Да но направата е трудна и скъп Такива аквариуми с мравки се наричат формикариум в България няма специализирани магазини за това хоби. Такива ферми могат да се закупят онлайн от чужбина най-вече Германия.Ето един такъв сайт- www.antstore.net/.

bunzip2



Човека е съчетал хобитата :)

Zdravko089

Здравейте, отново съм тук .Съжалявам че изравям стара тема, но наистина е доста интересно. Преди гледах гупи ама нещо хич не ми провървяха.. Малък ли ми е аквариума, азотен цикъл ли не стартирах, не ми се получи. И сега- твърдо съм решил мравки. Преди месец си купих царица с работнички (лесно може да се хване, да се чака да снесе, ама аз нали нямам търпение :D) в момента правя гнездо от ютонг, арена от стария аквариум, докато мравките се позавъдят и станат повече. Ако ви е интересно, щото обикновено на доста от акваристите им харесва, заповядайте в нашия форум antday. Форума не е за акваристика, така че не мисля, че е проблем за админите. Пиша тук, защото ще се радваме да има още хора. Иначе информация има доста. Заповядайте! 
Тихо си сипе първия спам, вируси дебнат хард диск и рам, юзера стреснат гледа кат пън, тича да търси защита от вън!

Caxapa

Рекох ще покажеш маФкариума си ама уви.. Това с Ф-то не му обръщайвнимание 🤣 Иначе ще е добре да дадеш малко повече информация за начина на отглеждане и този ютонг ли е итонг ли е дали го пилят сами или сам трябва да им го надупчиш и направиш тунели.

Zdravko089

  Както рибите не е ейтака за 5 мин. да се обясни :-D точно затова казвам на тези които проявяват интерес да прочетат форума.Ytong- Итонг ли е, Ютонг ли е, въпрос на транскрипция. Взима се тухла от материала и се издълбава. Много зависи от вида, защото всички имат различни предпочитания. http://forum.antday.com/viewtopic.php?f=8&t=1071#p9414 това е моята тема. В нея скоро ще кача клип как става.
Тихо си сипе първия спам, вируси дебнат хард диск и рам, юзера стреснат гледа кат пън, тича да търси защита от вън!

Similar topics (5)

48105

Публикации: 5
Прегледи: 11357

60050

Публикации: 15
Прегледи: 13277

58778

Публикации: 4
Прегледи: 5491

27456

Публикации: 6
Прегледи: 10263

58058

Публикации: 2
Прегледи: 3336