• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариуми IcyLand

Започната от IcyLand, 09.11.2016 11:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IcyLand

Искам да представя още 2 аквариума и дано не съм сбъркала раздела.
Blue Diamond Discus и Rio Nanay Peru altum.
Размери 120/50/55; филтрация 2000л/ч + 1400л/ч канистри, осветление лед прожектор 2х10w6400к
Размери 100/50/70 филтрация канистър 2000л/ч, осветление 10w лед прожектор 6400к
Ежедневна смяна на вода от 10-25%. Е, случва се и да пропускам :)

jabeto

Като зимна приказка *BRAVO*Чак толкова ли мърсят рибоците,че се налагат тези ежедневни смени?

IcyLand

Всъщност не. Филтъра се справя, но са малко повече от допустимото.

Lightning_boy

Здравейте, изглежда много красиво. Имам едно две питания. Вместо корени ми се струва, че виждам клони? И каква е фракцията на грунда, не е ли много ситен? :-[
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

IcyLand

Абсолютно правилно виждате, ако имате в предвид скалариите. Това са клони. Кварцов пясък, взет преди 10год. вероятно да е 1-1,2мм. Не помня, просто визуално го определям. Дали ще добиете по-добра представа, ако кажа "по-стандартния"?! Надявам се.
Поздрави! :)

DobriG

Страхотни са и двата! Много яко се е получило с прожекторите.... Само да попитам, фоновете чисто черни ли са, или синкави и еднакъв ли е цветът им навсякъде (в смисъл по- светлите места по фона са в резултат на прожекотрите, нали? ) :)

IcyLand

Благодаря Добри.
Да, фона е еднакъв на двата аквариума. Светло син картон. Ще пусна клипчета как изглеждат с прожектори. Тъй като аз съм се нагледала на растения, а и честно казано така повече ми харесва. Рибите стоят групирани, не се пръскат (за сега) и не се губят в растенията. Пробвах да сложа малко, но на втория ден ги извадих. Така виждам самата риба. Много съм си играла с осветления. Честно, за този вариант, мисля че това най-много ми допада. На дискусите съм го ограничила. Там са два прожектора, но ми беше много силна светлината. Затова изрязах с големината на прожрктора парче тъмно синя опаковачна хартия за букети и и отрязох ромбоиди. Целта: да се получат лъчи, тъй като самите прожектори лежат върху стъкло. Ефекта: минавайки рибата под лъчите, в комбинация с течението на повърхноста... Много красиво. Самите лъчи "играят" върху рибата. Няколко дни си играх докато нацеля правилните разрези и постав на прожектора. Удоволствието не е скъпо. 30лв. прожектори и 2лв. хартия. А защо го направих със синя?! Защото не можах да намеря отново 8000к, а старите издадоха багажа. 6400к ми жълтееше на фона на старите. Хартията предаде по-студен вид и на места по-затъмнен. Затова фона изглежа така. Ако не държиш на растения, бих казала, че това е едно добро решение.
Дано дъм била полезна за някой с тази информация.
Поздрави на всички! :)

iivs

Инересува ме клоните от какво са и как си ги обработила?

DobriG

Страхотно се е получило наистина...нямам търпение да видя как е реализирано. Моите адмирации!  *BRAVO*

Penta

Моите адмирации !!!
Аз аз съм човек който не харесва аквариум без зеленина. Невороятно красиво е.

IcyLand

Еее... Това вече е постижение за мен. Щом съм успяла да накарам човек който не харесва аквариум без растения, да хареса тези, значи наистина съм се справила. Благодаря Penta. :)
Имам проблем с кипчетата, вероятно защото не мога да променя файла от mp4 na mpg. Ако ги кача в youtube и да пусна линк?
iivs клоните са от изсъхнало дърво и не са обработвани.

Публикациите са слети: 09.11.2016 21:44

Ще пусна линкове.
Предварително искам да се извиня, май не са съвсем удачни точно тези клипове, но пък са естествени и реални. Дадох им вечерята по навик веднага след като се прибрах и после се сетих за клип.
Разликата в осветлението: със скалариите няма хартия, чисто прожектор. Зелената светлина е от камерата, иначе е синьо.

danielm

Доказателство, че китките изобщо не са необходимо условие за красив аквариум.
*THUMBS UP*

IcyLand



Виждат ли се?

baygry

Идеално се виждат :)
"Слънчевите зайчета" са много ефектни.Моите адмирации.

DobriG

На клипче е дори още по- красиво  *thanks

Similar topics (4)

6135

Публикации: 25
Прегледи: 22115

13724

Публикации: 2
Прегледи: 14798

5154

Публикации: 56
Прегледи: 61739

11639

Публикации: 39
Прегледи: 20362