• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 00:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Осветление с диодни ленти?

Започната от bestlap, 13.08.2016 10:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bestlap

Здравейте, става на въпрос за стартиране на 200литров аквариум искам да попитам ако купя 2.4 метра диодна лента с силиконово покритие против влага дали ще е добре за осветяване на това чудо ?  *HELP*

Става въпрос за подобно нещо > http://led-eco-bg.com/image/cache/data/strip/3528_WW_1-500x500.jpg
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

a__andreew

Здравей колега, бях в твоето положение пред време и реших въпроса с лед пури в големия аквариум и растенията се развиват нормално. В малкия сложих 2 лед прожектора единия  30 вата 6000К, а другия 10вата  3000К  за сега не мога да дам мнение дали е удачно да е прожектор осветлението. Друго , което забелязах е доста високата температура на радиатора и им сложих по едно вентилаторче на радиатора.

bestlap

Цитат на: a__andreew - 13.08.2016 14:22
Здравей колега, бях в твоето положение пред време и реших въпроса с лед пури в големия аквариум и растенията се развиват нормално. В малкия сложих 2 лед прожектора единия  30 вата 6000К, а другия 10вата  3000К  за сега не мога да дам мнение дали е удачно да е прожектор осветлението. Друго , което забелязах е доста високата температура на радиатора и им сложих по едно вентилаторче на радиатора.
Благодаря за включването  *YAHOO* 8-)
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

baygry

Лента-не става.След 2-3 месеца силиконовото покритие не издържа на влагата.Лентата става мътна и някои диоди спират да светят.
Ако има стъкло между лентата и водата - тогава ,може.
Ако е за растителен аквариум ,светлината е  недостатъчна.
По-добрия вариант е както е казал колегата с лед пури.

bestlap

Ще ви послушам :) утре го правя  *CRAZY*
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

a__andreew

Здравейте, както казах имам и лед прожектори и да си призная за сега ми харесва осветеността, а и китките започнаха да изпускат балончета. Ще споделя след месец как се държи аквариума и най вече  растенията. Ако решите да слагате прожектори внимавайте с температурата, че при мен доста грееше радиатора и с вентилаторите се реши според мен проблема.

Similar topics (5)

57149

Публикации: 3
Прегледи: 2572

53809

Публикации: 5
Прегледи: 3125

48268

Публикации: 3
Прегледи: 1605

40586

Публикации: 12
Прегледи: 5292

19189

Започната от maestro66


Публикации: 8
Прегледи: 3526