• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за поведение на рибки

Започната от dgboev, 07.03.2016 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dgboev

Здравейте,

Преди 4-5 дни стартирах аквариума, мислех да не пускам риби в следващите две-три седмици, но днес бях на гости на съсед който в буквално в чаша от 5 литра гледаше една бета и два анцитруса, които почти бяха на границата на животът, като чу че правя аквариум ми ги подари и трите - качих ги при мен, климатизирах ги и ги пуснах в аквариума и в момента са супер активни. Бетата постоянно обхожда целия аквариум плува като неввидяла, анцитрусите се лепят и обхождат стъклата със уникална скорост. Данните за локвата ми са следните

Дата на стартиране на аквариума: 02 март 2016
Обем на аквариума: 85.4 литра /по изчисления с калкулатора от сайта/
Размери:61 х 35 х 40

Данни за водата:
pH, амоняк, нитрити, нитрати: Ph извън нормите, другите са в норми(според тестове JBL 6 в 1
Температура: 27 градуса
Сменям по 30% вода през ден.
При смяната: Водата е  от чешмата направо. Водата е с температура 26-27 градуса.

Филтрация: отбележете кой от вариантите е и колко е дебита на филтъра
Аераторна помпа (с гъба): Hailea HL-BT400
Вътрешен филтър л/ч: 380 л/час
Система за СО2: няма
Филтрите работят непрекъснато

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: Няма

Използвани препарати или лекарства (ако сте слагали) през последните 20 дни: Sera toxivec, Sera bio nitrivec, haquoss DM1 conditioner, JBL Clearol. В началото като стартирах са слагани всичките в посочените за водата количества, като сипвах със съд който е 10 литра и премерих 6 съда вода. В последствие при смяната в новата вода слагам първите три според указанията и изчаквам 20 мин преди да сложа водата в аквариума. При размътване(един път имаше) слагам Clearol за цялото количество вода.

Риби: 1 Бета и 2 х анцитрус.
Полово зрели (видове, брой): не мога да определя за бетата начинаещ съм.
Млади риби (видове, брой): анцитрусите са по около 2 см. мисля са млади
Нови риби през последните 20 дни (видове, брой): да и трите посочени риби

Храна: Храна имам само за бетата Tetra beta granulis
Видове храна: 1
Колко често храните рибките си: днес само бетата.
За колко време рибките изяждат порциите си: преди час сложих и още има храна

Растения: 3-4 vallisneria gigantea и vallisneria spiralis разпределени по задната стена на аквариума и подкастрени малко под нивото на водата, 1 брой Echinodorus inpai и 1 брой Echinodorus ozelot, 1 брой Cabomba caroliniana и Hemianthus callitrichoides пръсната на 4-5 места по много малко
Колко % от дъното е засадено с растения: около 10%
Колко % са бързо растящи: предполагам само валиснерията - начинаещ съм
Колко са плуващи: няма такива

Грунд: не му запомних марката :(
Дебелина на дъното: 4-5см.
Размер на камъчетата: 2-3мм.

Осветление: 24вата бяла светлина свети между 8 и 12 часа от пускането на аквариума.

Въпросът ми е нормално ли е да са толкова активни новите обитатели и да не ги уморя аз сега ?!?

Amev

Ами ако до сега са гледани в буркан , аквариума ще им се вижда като езеро ;) да не те притеснява , прави нещата както трябва и рибките ще са живи и здрави ...
А ПХ-то на къде е извън нормите на теста ?

dgboev

Благодаря колега,
PH - показва го в цвят който отговаря на PH=6.4 ама там е с удивителни и в червен цвят, че не е ОК.

Amev

Че напълно си е добре ПХ-то , за растенията е перфектно. Гледай само да не утървеш азотния цикъл , прави си сменички на 30% на 4-5 дена , слагай бактерийки ако имаш.

Пс: ако мериш с jbl 6in1 - 6,4 е в оранжево ;)

bunzip2

Комбинираните тестове, нямат никаква връзка с реалността. Бих казал изобщо да не се доверяваш на показанията.

А би ли казал каква вода използваш, защото до колкото прочетох, СО2 не внасяш допълнително, а да поддържаш такова ПХ с чешмяната вода...
KH колко е?
100% съм сигурен, че теста те лъже както за PH, така и за всичко останало :)

dgboev

Привет колега - теста от днеска Ph все така си стои жълто като за 6.4, Kh 6°d -- поне толкова ми зеленее на мен. Нитрити и Нитрати в нормата. Водата я правя като смесвам директно топла и студена вода от чешмата в съда в който наливам имам термометър и гледам да няма разлика от температурата която поддръжам в аквариума. Възможно е и да лъже, все пак за пръв път гледам рибоци и този тест ми препоръчаха, четох за него, че не бил толкова зле...

Similar topics (5)

51694

Публикации: 16
Прегледи: 18398

1821

Публикации: 8
Прегледи: 6388

54524

Публикации: 7
Прегледи: 3994

59302

Публикации: 3
Прегледи: 3604

54945

Публикации: 19
Прегледи: 20180