• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 07:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с Копадихромис борлей болна ли е ?

Започната от EnergY, 05.02.2016 12:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EnergY

Здравейте. Преди няколко дни ми дадоха един самец приблизително около 12 см. проблема при него е че от няколко дни не се храни каква може да е причината ? :'( :'( .Една от причините може да е ,че за момента го гледам сам другата седмица ще ми доставят и женски същия размер ,но мисля че до тогава може да стане твърде късно.Пробвах какво ли не люспи спирулина и още много други различни храни но нищо не помага за момента аквариума ми е 200 литра пх-то ми е между 7,6 - 8.0 температурата е поддържам 26 - 27 градуса.В този аквариум имам още 10 броя цихлиди 4 броя Каерулеусa 3 броя перлмути 2 броя цинотилапия афра и 1 златен меланохромис при тях нямам никакви проблеми само като се доближа до аквариума и са готови за обяд.Храня ги сутрин и вечер по 30 секунди използвам външен филтър sunsun canister hw302 със керамика и био гъба.Мисля че това е всичко, което за момента се сещам днес дори си взех TetraAqua NitrateMinus всяка седмица сменявам водата по 50 литра наливам е в бидони от бойлера и престоява по 2 дни, също така ползвам водна помпа RS883 за циркулация допълнителна на водата.Моля ви дайте идеи какво да го правя този борлей , за да го запазя здрав.Аквариума е със размери 100/45/45 благодаря ви предварително !!!  :) :) :) 

Публикациите са слети: 05.02.2016г 13:01ч


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs8.postimg.cc%2Fh4wqfjvkl%2FIMAG3037.jpg&hash=5b922ca4bb3cbd53e850603e680988723e1e46e7

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fuja6jvu9b%2FIMAG3041.jpg&hash=bb84b6858023b0564dc2452c0a95fe72f7cf27bd

Caxapa

А с какво са го хранели преди да го получиш и в какви условия е живял. Ето това уточни и му го осигури като постепено го привикнеш   на твоят режим на аквариума.

EnergY

Ами до колкото знам от предишния собственик каза,че е гледан в 100 литров аквариум и че са били само от един и същи вид хранел ги е само и единствено със SERRA гранула от която също взех и пробвах но без резултат и трябваше да пъхам сифона да чистя дъното защото другите ми цихлиди са по-дребни и не могат да се справят с нея.Единствената ми надежда ще е докато взема женската и нещата да се оправят,иначе не виждам друга алтернатива за него понеже е гледан само и единствено с такива от неговия вид.  *dontknow*  :duvar:.Следя го постоянно няма признаци на някакви заболявания плува си добре и наистина мисля,че ще му е много трудно да  се приобщи.Може ли да бъде наистина причината това,че е живял доста дълго време с такива от неговия вид ?

kakd4

 Щом плува и се държи нормално му дай време да се приобщи към новата обстановка.В стресова ситуация рибата обикновено отказва и най-хубавата храна.Това че няма женска не би трябвало да има отношение за храненето му.

EnergY

Благодаря ви за съветите колеги!! Явно търпението му е майката. *DRINK* *DRINK*

EnergY

Колеги извинявам се предварително,че отново пиша тук но не виждам смисъл да отварям нова тема тааа значи проблема с мъжкия борлей отмина с времето започна да се храни.Преди близо седмица реших че искам да се се опитам да размножа този приятел както и да е купих втори аквариум който ще го ползвам ако случайно някой цихлиди опитат да се размножат та аквариума който взех е с размери 80/40/40 иначе казано 128 литра след като го украсих и нагласих искарах мъжкия и го преместих в този аквариум също така намерих и женска и тя беше към 9 см. напълно готова за оплождане ,но след като я взех и я оставих при мъжкия тя умря точно за 3 дена по тялото имаше нещо като бели люспи ,които със всеки изминал ден се увеличаваха докато не умря.Та въпроса ми е дали съм направил грешка ,като съм пуснал женската сама със мъжкия или просто е била болна и е умряла от болестта.Искам вашето мнение понеже не съм много запознат с тяхните методи на рамножаване иначе съм чел доста и поддържам двата аквариума в отлично състояние може ли проблема да е бил още в началото когато съм я взел да е била болна или съм направил грешка,като съм я оставил сама с мъжкия ??  *dontknow* *dontknow* .Благодаря ви предварително !!!  *DRINK*

nicco

Не е била болна,белите люспи са от това че мъжкия периодично я е поступвал и накрая е умряла от бой или от стрес.При мен и двете женски са клъвнати тук там,но мъжкия разпределя агресията и върху другите риби в аквариума, ти си ги оставил само двете.Ако много държиш да ги развъдиш вземи поне две женски,друг мъжки най-вероятно ще бъде убит.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

EnergY

Благодаря ти за съветите.Просто ме е много яд за женската защото много трудно успях да намеря такава.Специално за нашият град Пазарджик даже и цихлиди много няма камоли такива.....  *CRAZY* *DRINK*

nicco

Освен това аквариума ти е малък за такива риби, мъжките стават по 20санта.Почнат ли да хвърлят другите риби ще стоят мирно в някой ъгъл.Гледай си само мъжкия докато те кефи.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

EnergY

За този аквариум ,който е 128 литра малък ли ще е за мъжкия и още две женски ??? :-)

nicco

200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Similar topics (5)

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2701

52092

Започната от mlukarev


Публикации: 1
Прегледи: 1873

59311

Публикации: 1
Прегледи: 1548

25981

Публикации: 14
Прегледи: 10620

37530

Публикации: 3
Прегледи: 3779