• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 23:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Филтър за аквариум 54 L.

Започната от NeLyTo, 20.01.2016 13:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NeLyTo

Здравейте,

от 1 година и половина вече си имам проблем с пустата филтрация. Не можах да я избистря тая вода до край - ни 1 път и т'ва си е. Все нещо се "манда" из тоя ми ти аквариум, все някое лайненце преплувква напред назад. От няколко дни гледам, че и тоя JP-043 на Сън-сън е почнал да работи, ама така работи, че само вибрира ... и с тая едропореста гъба вътре .. пълни се, затлачва се - мия , работи 2-3 дни перфектно и после ако не го измия ... няма да ви разправям ..
Моля ви, препоръчайте ми нещо сносно за такъв литраж + какъв пълнеж да му напъхам, че съм сигурна вече 100 %, че само и единствено той създава проблема с плуващите частици, както и умирането чат пат на някоя и друга плата. Аквариума е с 7 плати + 2 анциструса + 4 коридорас панда. Има доста растения, но в случая това май е излишно инфо.

Много ще съм ви благодарна, както и оцелелите :)

MarioChalukov

Канистър Сън-Сън 302 - 90 лева + 20 лева за пълнежи - отдолу -нагоре : първи кош- керамика отгоре едопореста гъба ,2 кош керамика ,3ти едропореста и накрая вата ,, бистра вода за 6-10 месеца  :-)

NeLyTo

1000 литра на час ? Пич, това няма ли да ми отвее рибите?  *dontknow*

MarioChalukov

Има възможност за регулиране , а и 1000 е заводски посочения реалния е 600 като се позатлачи става 500 , идеалното течение 10 пъти аквариума за час . с достатачно филтерен материял . Tetra tec също е вариант и идват с филтърна медия но доста се оплакват от теч при тях : *THUMBS UP*

baygry

С какъв грунд си?Да не би пандите да го ровят много,ако е така- то все ще имаш нещо дето ще си плува във водата.Иначе има много богат избор на филтри,канистър е прекалено за 50 литра според мен ,но мн хора го предпочитат.Много положителни отзиви има за полските Акваел,а доказали се марки са Ехайм,Сера,Тетра,и така нататък.
Защо не пробваш с твоя да му смениш гъбата?Или да добавиш няколко? Например на око раздели обема му на 3,най долу остави една трета от едропореста гъба,втората една 3та с по ситна,третата най-горна трета с вата.А може и някакви керамики да вкараш.Варианти много.

Caxapa

Цитат на: NeLyTo - 20.01.2016 15:25
1000 литра на час ? Пич, това няма ли да ми отвее рибите?  *dontknow*
Ако беше жена как ли щеше да е обръщението? Но да оставим настрана подобни обръщения за да не вадя червените картони.

NeLyTo

Цитат на: Caxapa - 20.01.2016 16:56
Ако беше жена как ли щеше да е обръщението? Но да оставим настрана подобни обръщения за да не вадя червените картони.

Сахара, щеше да е МАЦКА :)  :-[ :-D


baygry, на мен също канистър ми идва малко в повече, сякаш. Този ще го метна, нещо не работи на пълни обороти, ще взема на аква ел може би, но ме притеснява да не шуми много. На Ейхейм видях няколко, но не ми се дават 60 лева сякаш точно в момента. Тази вата мога ли да си купя от зоомагазин отново ? Иначе коридорасите си ровкат и вдигат , но проблема го има от преди това. Грунда ... хм .. не знам колко беше като мм.   Благодаря ти много за идеята с гъбите :)

Similar topics (5)

27892

Започната от baro


Публикации: 10
Прегледи: 5432

19928

Публикации: 6
Прегледи: 3423

57602

Публикации: 33
Прегледи: 12800

39374

Публикации: 29
Прегледи: 11777

24125

Публикации: 6
Прегледи: 5418