• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fam

Здравейте :) Питанката е относно един мъжки син трихогастер. Той остана от един аквариум, чиито обитатели разпродадох. Обаче тази риба..не знам дали ви се е случвало, но  някак си ви влиза под кожата и...се привързах към този вагабонтин и  не го продадох- оставих си го с идеята да бъде част от аквариума с трихогастери. Обаче този  план за аквариум основно с трихогастери  за сега се забавя във времето и  Синия отшелник е изолиран сам в един малък аквариум. Пробвах преди  няколко седмици да го приютя временно в 90литровия с молинезии те там, но  той подгони супер яко мъжкия моли и го натика в единия ъгъл само 2 часа след пускането. Притесних се за молинезиите и го извадих от там. И от тогава е сам пак...Обаче имаме вече повече от 100 бебета молинезии и  ще ми трябва този  съд за бебетата, а единственото място където мога да го пусна е в Джунглата- аквариума е 200л има основно тетри - около 15тетри и 10 неона и 2 златни трихогастера мъжки и женски..та това е въпроса...Мислите ли че е удачно да го пускам там или да мисля за закупуването на нов съд за бебоците и  нагреватели и  помпи и  прочие?  *dontknow*

Благодаря! :)

bunzip2

По принцип са миролюбиви. Може би агресията идва от това, че е сам от вида.
За съжаление резултата няма как да се предвиди какъв ще е. Пусни го в големия, гледай да го направиш вечерта, при изгасена лампа.

fam

Цитат на: bunzip2 - 16.12.2015 15:19
По принцип са миролюбиви. Може би агресията идва от това, че е сам от вида.
За съжаление резултата няма как да се предвиди какъв ще е. Пусни го в големия, гледай да го направиш вечерта, при изгасена лампа.
Благодаря, bunzip2, :) и аз не можех да стигна до еднозначно решение само  с предположенията ми и за това попитах. Че пък после в големия ако ще трбява да го вадя голямо гонене пада и  из растенията пък и една сръчност имам с мрежата дето не е за разправяне  :duvar:. Ще направя така ккто си предложил, довечера като изгасне осветлението... :-[ не знаех, че е по- добре на изгасени лампи. хе хе операция: На тъмно :)

bunzip2

За предпочитане е на тъмно... рибите са с ужасно зрение, вечерта по-лесно ще се впише в новата обстановка. Стреса за всички ще е по-малък.
После пак трябва да провериш за ексцесии. Нищо не е изключено. Принципно ако са няколко бройки, си съжителстват мирно и тихо с почти всичко. В слчая предполагам, че агресията идва от това че е сам, и няма къде другаде да се разсейва.

fam

Наминавам да рапортувам :) как се развиха нещата. Снощи след "залез"  *JOKINGLY* на лампите  го пуснах моя хубавец в общия аквариум. всичко е сравнително спокойно за сега. Нямаме жертви, няма лудо преследване или  някаква видима агресия. Аквариума изглежда супер жив сега с различните по големина рибки и видове, а самия трихогстер най- накрая си показа цветовете и тези красиви  черни шарки ..сякаш е различна риба.
Ами това е. надявам се да се задържи кротко, мирно и  хармонично  рибното ми  общество :)  Благодаря на bunzip2 за решението и  насърчението.  *DRINK*

metcheto

Цитат на: bunzip2 - 16.12.2015 15:40
За предпочитане е на тъмно... рибите са с ужасно зрение, вечерта по-лесно ще се впише в новата обстановка. Стреса за всички ще е по-малък.
После пак трябва да провериш за ексцесии. Нищо не е изключено. Принципно ако са няколко бройки, си съжителстват мирно и тихо с почти всичко. В слчая предполагам, че агресията идва от това че е сам, и няма къде другаде да се разсейва.

А дали съжителстват мирно и тихо и по между си? Ако има два мъжки в аквариума до колкото знам постоянно се бият за територия или за женските.. А ако е един мъжки с 1-2-3 женски не мисля, че ще има проблем. :)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

bunzip2

Цитат на: metcheto - 17.12.2015 19:28
А дали съжителстват мирно и тихо и по между си? Ако има два мъжки в аквариума до колкото знам постоянно се бият за територия или за женските.. А ако е един мъжки с 1-2-3 женски не мисля, че ще има проблем. :)

До сега не съм имал проблеми. Като са повече бройки си живеят доста мирно в общ аквариум.
Съотношение мъжки/женски не съм спазвал точно :).
fam, радвам се че имаш успех  *THUMBS UP*

getsata73

Здравейте колеги ! От падащото меню видях че са съвместими , но все пак да попитам и хора с опит , който ги гледат заедно ! Съвместими ли са барбус тетразона ,калифорнийски барбус и червена  серпа ,като имате впредвид че аквариума е 170 литра и ще се вземат по 7-8 броя от вид ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

asito


Cecio

Здравейте, имам следния проблем. Жена ми реши да спасява 3 рибки от аквариума в офиса и ги донесе в къщи. В този момент точно си стартирах аквариума и от предния беше останало едно сомче. Оказа се, че трите рибки, които аз очаквах да са живородки се оказаха: Трихогастер, едно сомче и една черна акулка/с червени перки, май "лабело" се казва/. Аквариумът е 60 литра на Eheim.
Ясно ми е, че аквариумът е малък за тези риби, но не ми дава сърце да ги изхвърля От друга страна е аквариум на 10-15 дни и трябва да има повече рибки, защото азотния цикъл никога няма да тръгне побелява ми водата от колонии на бактерии и цялото равновесия се променя. Въпроса ми е какви рибки мога да взема с трихогастера и акулата? Или трябва да чакам 2-те да се споминат?

Caxapa

Отговор- на тези рини им е малък този аквариум. Лабеото и Трихогастера изискват доста по-големи обеми а Сомчето вероятно също

Cecio

Ясно е, че е малък аквариума, но нямам друга опция, а как да ги хвърля. Те са били в 40 литров до сега. Тъпа работа. Идеята ми е да взема още 5 пасажни малки рибета, но се чудя какви.

Caxapa

Акавариума си е твой и ти решаваш как да го направиш . Ако сложиш  още риби ще ъаприлиâ на консерва със Сардели. Рибка до рибка като в консервата.

Cecio

Ясно, ще си карам с тези докато са живи и ще си развивам водораслите и средата. Благодаря за отговора!

Amev

Водорасли по добре недей развива ;)

Similar topics (5)

51694

Публикации: 16
Прегледи: 18403

54524

Публикации: 7
Прегледи: 4007

58549

Публикации: 2
Прегледи: 3386

54945

Публикации: 19
Прегледи: 20193

12725

Публикации: 12
Прегледи: 10611