• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Re: Проблем с лигави гъби по корените

Започната от milionite, 10.07.2015 11:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Цял ден чета препирните ви и накрая не се сдържах. И друг път съм го казвал...тук си късаме главите за нещо си а снимки да се приложат към проблема няма.. Как да се разбере какви са тези  "лигави гъби по корените"?  От там започнаха и предположения и препоръки   от всички включили се в дискусията.  Всичките методи водят до едно и също..Корена потъва  по-бързо ако е варен.. пък било то и със сол..Аз лично като си обработвах корените ги варих със сол..още преди 20 и кусур години. После повторих номера  преди около 5 или 6 години. Та всеки сам си избира пътя. Всички методи са правилни. И престанете да се ерчите като петли. Кой бил доставчик, кой бил обиден и прочие. Смирете тона и не се дразнете! Форума се посещава и от участници по други такива форуми и не говори добре за нас. По-късно ще почистя каквото сте сътворили.

zariio

Цитат на: milionite - 10.07.2015 17:44
да иронията започна ,когато за първи път дадох мнение , - от теб,предполагам вече ,че се дължи на нещо друго - да не е ,че сам те сменил като доставчик?
-- Освен обиди друго не получих.-- след отношението ти - друго няма да получиш

Къде тук видя иронията?

ЦитатАко както казва автора на темата това са масовите корени които продават по всички магазини може и  без всякакви обработки.Винаги досега съм ги слагал директно в аквариума.Слузта изчезва след известно време.Ако искате да ускорите процеса пуснете няколко анциструса.
Не знам кой го е измислил това корените да се преваряват със сол,червен пипер и тем подобни глупости.

О такива ощипани като теб избягвам да се включвам.То не бяха глобални,не беше ирония та чак и смяна на доставчици.Смешна история :-D

А през цялото време не можа да отговориш на въпроса защо слагаш сол :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

milionite

 :duvar: сол - защоооо????? защото така ми е кеф!!! *YAHOO*

Penta

Между другото, сол при варене на яйце слагат по високите краища на страната и при мека вода. Във Варна яйцата ги варим без сол.
Така по темата - колкото и да го стерилизираш корена той остава стерилен до около 10 сек след като го сложиш в аквариума. Там има почти всички бактерии които могат да виреят във вода. В момента в който бръкнеш да го сложиш със ръката си внасяш още няколко милиона бактерии...и така.
Единствено ефект има неколкократното загряване и охлаждане на корена - при загряване въздуха във порите му се разширява и излиза, при охлаждане на негово място навлиза вода. Така потъва по-лесно !

bustama

На високо, водата кипва на по-малко градуси. Зависи от надморската височина. При надморско равнище - гр. до морето да кажем приблизително на 100°. На 2000м. да кажем на 90°.

Caxapa

Накарахте ме да се поразмисля. Водата завира по-трудно когато е добавена сол. На 100° завира дестилираната вода. На 0° замръзва. Та ако се добави сол във водата и се постави в анклав  тоест в тенджера под налягане ще има по-голямо КПД.

petko

Температурата на водата не може да надхвърли 100 градуса.

MarioChalukov

 *spam  H20 да ама аз не говоря за чиста дестилирана вода
Колега аз на морето като бях един пластмасов  диспенсър за вода ми се изпари в ръцете направо го беше изяла солта  :whistle:

Lightning_boy

И аз като Сахара от два дена чета темата ... от въпрос на комшията за щипка сол, тръгнахте да обяснявате за ядрения синтез  *ROFL* *ROFL* *BRAVO*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

SDB

ЦитатНакарахте ме да се поразмисля. Водата завира по-трудно когато е добавена сол. На 100° завира дестилираната вода. На 0° замръзва. Та ако се добави сол във водата и се постави в анклав  тоест в тенджера под налягане ще има по-голямо КПД.

Точно така ама на морското равнище (О надморска височина)
колкото по-нависоко се качваш - пада налягането о от там температурата на кипене на дист. вода
когато в водата има соли температурата на кипене се повишава

MarioChalukov

температурата на кипена с повишаване на надморската височина пада доста по-драстично , накъде към 5000 метра( лагер за атакуване на Еверест) кипва при 52*С ( ако не се лъжа) дестилираната вода  , а това за 0 надморска е и за теглото на водата :D за да се отплеснем още повече , 1 литър тежи 1 кг. само и единствено на 0 надморска височина  :-[ на 500-550 надморска ( София ) си добавяме солчица или оцет !
За КПД ..не ще спадне , ако ти трябва чисто налягане защото за единица тегло на водата ще имаш и доста примеси ( относително е ) а оначе за варене ще се повиши КПД

Caxapa

Когато системата е под налягане се получава по-голяма КПД при солена отколкото същата система с обикновена вода или дестилирана такава. Това имах предвид в предният ми пост.

zariio

Надали някой слага толкова сол във водата че да даде видимо отражение на градусите при варене.Така като чета стари теми пише "малко сол".Та като изключим поставянето и с цел вдигане на градусите и след като не е за обезпаразитяване пак стигаме до основния въпрос.Защо е необходимо?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ttoo

Интересуваме за тази,,плесен",изчетох бая теми,един път се казва че е безобидна,друг че трябва да я стържем,варим.......и тнт.На кои мнения да се вярва?????????Това ми е въпроса.

Caxapa

Цитат на: ttoo - 10.10.2015 20:05
Интересуваме за тази,,плесен",изчетох бая теми,един път се казва че е безобидна,друг че трябва да я стържем,варим.......и тнт.На кои мнения да се вярва?????????Това ми е въпроса.
Стърже се корена  от кората. Вари се със сол, без сол  /пак корена/  и в повечето случаи се появява този налеп. В повечето случаи е безобиден и изчезва в последствиеот самосебе си. Но да се разглежда като глобално решене е все едно да лекуваме с един и същ антибиотик различни болести.

Similar topics (5)

31304

Публикации: 7
Прегледи: 4486

34347

Публикации: 0
Прегледи: 2326

28851

Публикации: 8
Прегледи: 3850

45857

Публикации: 2
Прегледи: 1694