• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нужни са ми няколко съвета относно терариум

Започната от shek0, 26.06.2015 17:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

shek0

Здравейте, взех си жълтоглава костенурка и искам да попитам дали водата не е много(не съм я виждал още да излезне на сушата) или пък дали вълнението не е прекалено голямо. Давам линк към видео, което заснех преди малко. Имам леки съмнения, че има затруднения, когато плува. Всеки път обаче, когато се пробвах да заснема видео и да плува все заставаше на едно място. Ще съм благодарен на отзовалите се. Също така ако има още забележки моля казвайте. Да отбележа, че лампа и камък ще си има в най-скоро време. Поздрави :)

видео: https://www.youtube.com/watch?v=WFG1kxSsdPo&feature=youtu.be

Caxapa

Първо сложи подложка под аквариума. Камъка който ще сложиш да легне на подложка също за да не пукнеш дъното. Като сложиш лампата UV да бъде  за да се пече животното и ще излезе на сухо. Там където излиза е добре да бъде облепено с камъчета, че по това гладко стъкло ще е като хокеист.  Останалите подробности за черепахите  в теми за тях тук във форума или през Гугъл. Да добавя само..лампата да е според изискванията на костенурката и да не я изпържиш или да няма ефект от лампата.

shek0

А може ли съвет относно каква точно крушка да е и на какво разстояние да бъде? Навсякъде чета да не изпържите животинчето и т.н., но не видях точна информация като разстояние и какъв вид точно крушка.

Caxapa

За всеки вид животно си има различна по интезитет на светене  и сила на UV лампи. Просто трябва да направиш малко усилие и да потърсиш информация за този вид костенурка какви са изискванията за отглеждане.

MarioChalukov


Caxapa

Еххх, като сме тръгнали да му сдъвкваме всичко на готово дай и за за дам нещо..
https://www.google.at/search?q=UV+%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B0+%D0%B7%D0%B0+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%B0&newwindow=1&hl=bg&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mQmRVcHdNeHhywOa_b7YAQ&ved=0CEYQsAQ&biw=911&bih=429 Тук са изображения на видове лампи за рептили, костенурки и други животни.

shek0

Благодаря колеги. По-скоро исках информацията, защото е много по-добре да я чуя тук във форума(поне според мен) споделена от някого, който използва даденото нещо да взема същото и тъй като бях прочел различни мнения исках просто да се съгласувам тук! :)

Similar topics (5)

45100

Публикации: 9
Прегледи: 5570

54603

Публикации: 0
Прегледи: 3188

40804

Публикации: 8
Прегледи: 5108

46315

Публикации: 80
Прегледи: 42763

29229

Публикации: 6
Прегледи: 8701