• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

През колко време презареждате CO2 бутилката?

Започната от konstantin, 22.03.2015 19:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

konstantin

Здравейте, бихте ли споделили през колко време зареждате бутилката с CO2?
Питам, защото моята е 2кг и кара по-малко от месец. Подавам по 8 часа на ден, 1-2 балончета (нагласил съм го така според показателите на теста в аквариума).

Извинявам се предварително ако дублирам съществуваща тема, но не успях да открия информация във форума.

petko

Малко е ,от някъде изпуска или я пълнят под един килограм.

konstantin

Сега е пръсках с препарат за почистване на прозорци, няма балончета по свръзките.

nikan

Не е нормално при мен 2кг бутилка издържа около 3 месеца като балончетета са около 3 в секунда(разбира се това е много индивидуално) като и 2те  Со2 системи които имам работят по 12ч в денонощието ! :-)

konstantin

Явно имам проблем  :-(
Някакви съвети?

nikan

Ако си сигурен че нямаш теч, може да изтеглиш бутилката преди и след зареждането и с Со2 бутилките които ползвам(мисля че са от пожарогасител)празни тежат 4,4кг след пълненето им са 6,6-6,7кг с други думи около 2кг разлика !Така ще  бъдеш сигурен доколко бутилката е заредена! :-)

konstantin

ще го пробвам този номер, но се съмнявам, че цеха за зареждане ме лъжат. доста хора и фирми обслужват

crazzzy

Виж след бутилката, някъде по маркучите/връзките/брояча и т.н.

petko

Провери хубаво крана под врътката.

konstantin

абсолютно навсякъде напръсках с препарат за почистване на прозорци - всичко е наред
не мога да потопя цялата система във вода, защото ще намокря магнитния вентил

nikan

Преди известно време имах подобен проблем оказа се  спукан брояч на мехурчета разбрах го едва когато  го потопих във вода ,но не се вързва с бързото свършване на со2,по скоро нещо в крана или свръзките ,опитай с четка за боядисване и пяна това с препарата за прозорци не е сигурно дали ще видиш нещо

konstantin

Търся детайлно навсякъде, но не откривам изтичане.
Не знам какво друго да направя, мога да купя по- голяма бутилка, но проблема няма да е решен.

ipman

Моята е 2кг. кара ме 6месеца,ако подавам денонощно ме кара около 3месеца.По 2 мехура в секунда подавам.До скоро и моята имаше пропуск и ме караше по 10 дена но за радост открих пропуска,оказа се уплътнение в редуцир винтила  :-)

konstantin

а как установи, че е уплътнението?

ipman

Потопих бутилката с редуцир вентила в една кофа с вода и от редуцир винтила изтърваше яко,смених уплътнението и се оправи.Вариантите да те изкарва толкова малко не са много.
1.Да не е заредена добре.
2.Пропуск от крана.
3.Пропуск от редуцир вентила

Similar topics (5)

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6500

58243

Публикации: 3
Прегледи: 2024

39655

Публикации: 23
Прегледи: 12770

33046

Публикации: 35
Прегледи: 13977