• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 19:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на santo traficante

Започната от santo_traficante, 18.03.2015 13:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

santo_traficante

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.postimg.cc%2F4vexpmn1r%2FP_20150313_211159.jpg&hash=c22f29c8d20f539deabf53adc515416fbb6d3c5e

Привет на всички. Представям се. Влади се казвам.
Аквариуми: Имам 3 акви: 2х140л. и 1х40л.(+ зло куче да ги пази от уроки:)
Малкия е със 5 данио и 3 златни. Единия е мини цихлидарниче с 9 бр. малави и другия -  малка супа с 4х рамирези, 4х розово данио, 6х  тернеции, 9х неони, 2х калихти, 2х анциструса, 1х пангас албинос, 2х чевеноноса тетра.

Оборудване: са канистъри на JBL(Cristalprofi greenline e701 и e901) и помпа за въздух на Tetra. Много съм доволен от тях, направо ще ги похваля :).

Растения: 2 анубиаса (само те седят при цихлидите), роголистник, явански мъх, малка валиснерия и другите не ги знам как се казват. Не торя, само ги садя в Manado. Чакам жена ми да разбере, че освен другите саксии вкъщи и тези в нейната сфера на отговорности ;).

Осветление: на общия са лед лента и 2 х 18W на Grolux мисля, че бяха. На цихлидите са 2 лампи по 13 вата. Водата я осветявам с една УВ 9W на JBL, която е спасявала работата няколко пъти вече и мога да я похваля, че работи като циганин в

Отопление: JBL 200W на общия аквариум и едно китайче 50W на цихлидите.
Имах и един 400 литра, който ми беше оригиналния замисъл за цихлидарник, но стана инцидент и не остана здраво стъкло от него. Та тези трите скалъпих след като ми се освободи секцията от него.
Нямам претенции за каквото и да било по аквите - аз просто гледам рибки както мога. Но пък се радвам да има с кого да обсъждам всички аспекти на хобито, затова съм и тук.
Човек трябва да пие с мярка. Иначе има опасност да изпие твърде малко. :D

santo_traficante

Малко актуализация от последното пререждане. Добавих един голям камък при малавийците и преподредих анубиасите. Планирам още един-два камъка, но не мога да си харесам в момента.
Другия ми трябва още един корен за укрития, но и подходящ все още търся. За момента при цихлидите имам 4 labidochromis caeruleus, 4 Metriaclima estherae red (почти съм сигурен че са такива, но ако някой се реши да потвърди за успокоение ще е супер), 2 Melanochromis Maingano и 2 Pseudotropheus socolofi (търсих в гугъл докато намерих името, дано да съм уцелил). Много са малки още - сигурен съм за пола на лабидохромисите и манганото, но за останалите хич. Вчера като добавих червените зебри малко се опитаха да ги побият, но сложих една керамика с дупки за допълнително укритие и се реши проблема. Някой ако знае как се определя пола като са малки може да сподели :).
Човек трябва да пие с мярка. Иначе има опасност да изпие твърде малко. :D

Similar topics (5)

13011

Публикации: 7
Прегледи: 3462

16231

Публикации: 0
Прегледи: 1550

40658

Публикации: 7
Прегледи: 2743

59578

Публикации: 35
Прегледи: 29550

14634

Започната от Krasio


Публикации: 13
Прегледи: 5314