• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 04:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ранни признаци за воднянка?

Започната от c_chanev, 06.02.2015 22:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

c_chanev

Здравейте. Днес като се прибрах намерих един разкошен Рюкин на дъното със задника на горе, подут като балон и с настръхнали люспи. Тук-таме кръвоизливи под люспите. До снощи беше фурия, а днес грозна гледка. Явно е воднянка, не знам а и не открих за друга болест с тези симптоми. Лошото обаче е, че това е последната фаза - почти със сигурност ще лети в гробището (тоалетното гърне). Купих рибата преди около 3 месеца. Не знам дали в началото беше така, но често я виждах да се отърква в грунда, а понякога правеше едни лупинги във водата....направо висш пилотаж. Акитата и бяха дълги, бели и с мехури въздух. влачеше ги по цял ден след себе си.  Дали това са били симптомите за настъпване на болестта, когато съм можел да я преборя с някой хап от рода на сера бактопур? Питам, понеже за ранни признаци не се споменава никъде, или там където се споменава - например ръководството на Сера е доста неконкретно. Дали да не направя едно профилактично лечение на останалите златни риби?

Similar topics (5)

4050

Публикации: 12
Прегледи: 7612

43060

Публикации: 3
Прегледи: 3031

32082

Започната от deadline78


Публикации: 6
Прегледи: 3874

11553

Публикации: 15
Прегледи: 12705

33662

Публикации: 4
Прегледи: 5276