• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Субстрат JBL Manado и Crystal Red Shrimp ?

Започната от AA, 02.11.2014 19:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AA

Здравейте, търся опит и мнения за гледане на Crystal Red Shrimp
на Субстрат JBL Mando .
Гледал съм "черита" с такъв субстрат и се размножаваха ,и живяха охолно ,но не намерих тема или пост за "кристалите".

gebo777

Честно казано, кристали не съм гледал, но на теория при тях се гони по-ниско рН, а всички фирмени субстрати имат склонност да свалят рН-то, така че би трябвало да е перфектен.
Кристалите са претенциозен вид - най-важно е да се отървеш от чешмяната вода и да ползваш осмозна с минерални добавки, а влиянието на субстрата е минимално според мен.
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

petko

Цитат на: gebo777 - 03.11.2014 06:13
Честно казано, кристали не съм гледал, но на теория при тях се гони по-ниско рН, а всички фирмени субстрати имат склонност да свалят рН-то, така че би трябвало да е перфектен.
Кристалите са претенциозен вид - най-важно е да се отървеш от чешмяната вода и да ползваш осмозна с минерални добавки, а влиянието на субстрата е минимално според мен.
Всичко е вярно.
Само ,че манадото не смъква рН.

Цитат на: AA - 02.11.2014 19:53
Здравейте, търся опит и мнения за гледане на Crystal Red Shrimp
на Субстрат JBL Mando .
Гледал съм "черита" с такъв субстрат и се размножаваха ,и живяха охолно ,но не намерих тема или пост за "кристалите".
Специализираните грундове за кристали стабилизират и твърдоста на водата освен ,че смъкват и рН.Точно това манадото не прави.
Със специалните грундове по лесно се подържат постоянни параметрите на водата.
Ако можеш да поддържаш постояни нужните параметри за кристалите,всеки грунд става.

asito

Имам манадо-не смъква пх.По повод темата се зачетох по чужди форуми-не ставало манадото.На някакъв му измрели всичките кристали даже...

AA

Благодаря на всички ! *DRINK*
Няма да се слага Манадо.И аз срещнах по чужбински сайтове оскъдна, но информация ,че имат проблем скаридите!
Иначе този субстрат го ползвам около година в друг аквариум  с камъни,нискорастящи растения и "черита", параметрите ги държи стабилно на: PH-7,5 ;KH-4;GH-7,нитрити,амоняк,фосфати и т.н.са на нула или в идеалните норми.

Similar topics (5)

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25515

29973

Публикации: 2
Прегледи: 3333

36207

Започната от sailender


Публикации: 16
Прегледи: 12859

13548

Публикации: 503
Прегледи: 252783