• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

marian28

В аквариума си имам лиери, анциструси, няколко вида тетри, неони, гупи и клиновидна разбора. От както пуснах разборите, перките на гупите ми са наядени. Възможно ли е разборите да са виновни?

Caxapa

Особено когато аквариума е още "пресен"  или с размери непозволяващи дори и една трета от изброените риби да живеят в него.

penko24

Здравейте, искам да попитам какъв вид сомче да си взема? Защото моят аквариум е малък само 16литра и в него вече има 1 данио, 3 възрастни плати и 2 малки плати искам да женската плата да продължи да ражда.

Nikiengi

Ми те и сега рибките ти не са малко за този обем, по-добре би било да вземеш по-голям аквариум,да речем 50 л., иначе платата ти и да ражда малките трябва да са в друг аквариум, този ще се пренасели! Иначе сомчетата от рода коридорас стават за съдове около 30-50 л., а именно Пигмей, Хабросус, Аенеус, Панда, Жули ...
:-)

TETRAXIM

Здравейте, стартирали сме 40 л. аквариум.Сега на дневен ред е избора на рибки. Харесват ми барбусите и мисля да взема 4 бр.и 2 бр. анцитруси .А другите риби какви да са и колко за да не стане пренаселено? 

Ivan_S

Мииииии ..... при този обем и тези риби .... никакви и николко :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Caxapa

Цитат на: TETRAXIM - 01.12.2014 15:46
Здравейте, стартирали сме 40 л. аквариум.Сега на дневен ред е избора на рибки. Харесват ми барбусите и мисля да взема 4 бр.и 2 бр. анцитруси .А другите риби какви да са и колко за да не стане пренаселено?
На този етап  все още никакви рибки. Месец време да поработи аквариума без риби, да се стабилизира и едва тогава   може да  говорим за неговото заселване.

kraimirr

Здравейте, за 80 литра аквариум (в момента има 2 малки анциструса 2 големи анциструса 1 коридарос панда 7 неона и 2 молинезии - Смятам да подаря големите анциструси много са агресивни)
Дали ще е удачно добавянето на още 3 неона, 2 хелера или 2 плати, 2 Колиза Лабиоза и мако разбори еспей или разбори галакси около 10. Харесват ми всичките риби :-), но мисля че май изброените риби ще са много  за наличния обем(в момента направо  :buff:, че нямам литри).

Caxapa

За съжаление са много, прекалено много  тези които искаш да добавиш.

kraimirr

Цитат на: Caxapa - 04.12.2014 23:56
За съжаление са много, прекалено много  тези които искаш да добавиш.
А от изброените рибки, кои според вас ще е редно да се добавят така че да наям проблеми и да се дозапълни литража на аквата?

Ivan_S

Цитат на: kraimirr - 05.12.2014 07:42
А от изброените рибки, кои според вас ще е редно да се добавят така че да наям проблеми и да се дозапълни литража на аквата?

Неоните и галакситата. Направи си 2 хубави групи от тях и други риби не ти трябват. 10 неона и 15 галаксита ... примерно.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

asito

Цитат на: Ivan_S - 05.12.2014 11:53
Неоните и галакситата. Направи си 2 хубави групи от тях и други риби не ти трябват. 10 неона и 15 галаксита ... примерно.
+1

yasenst

Също подкрепям за две пасажчета от неони и галаксита. При мен от скоро си живуркат в тази комбинация и мисля, че доста красиво се получи.

TUISTERa

Здравейте, имам си 80 литров аквариум, който ми подариха заедно с 2 калихта/торакотума по 12 санта парчето. В аквариума добавих една бета, един трихогастер, една молинезия, 2 хелера,2 плати, 2 анциструса, 2 коридораса, 2 скаларчета и 5 броя данио... Наясно съм , че в аквариума е малко пренаселено, но съм решил да си направя един 150-200 литров и да ги преразпределя... Проблем ли ще е да съжителстват през зимата тези всичките в 80 литровия? Филтърчето е вътрешно китайско за 800-900 литра на час ужким, но ми се струва , че няма да може да се справя с водата. Смятам да купя един външен но докато изпадне нещо в ибей ще се мъчат рибите с тоя. Дали да махам някои от тях?
Callichthys callichthys(01.11.2014),Trichogaster trichopterus(01.12.2014),Ptrophyllum scalare x2 (01.12.2014),Gyrinocheilus aymonieri(29.05.2015),Trichogaster trichopterus(01.03.2016)

Ivan_S

Цитат на: TUISTERa - 05.12.2014 15:54
Здравейте, имам си 80 литров аквариум, който ми подариха заедно с 2 калихта/торакотума по 12 санта парчето. В аквариума добавих една бета, един трихогастер, една молинезия, 2 хелера,2 плати, 2 анциструса, 2 коридораса, 2 скаларчета и 5 броя данио... Наясно съм , че в аквариума е малко пренаселено, но съм решил да си направя един 150-200 литров и да ги преразпределя... Проблем ли ще е да съжителстват през зимата тези всичките в 80 литровия? Филтърчето е вътрешно китайско за 800-900 литра на час ужким, но ми се струва , че няма да може да се справя с водата. Смятам да купя един външен но докато изпадне нещо в ибей ще се мъчат рибите с тоя. Дали да махам някои от тях?

Както спомена, ще им е тясно в определен момент. След като нямаш друга възможност, ще трябва да ги наблюдаваш за поведение, растат ли нормално и т.н., а те щат-не щат ще трябва да съжителстват и дано да е без жертви. Дори и в 150-200 л. самият подбор на риби не ми се вижда удачен. Прекалено шарено е, в см. от много различни хабитати са рибите и с много различни изисквания.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

60008

Публикации: 4
Прегледи: 3888

54747

Публикации: 7
Прегледи: 3840

59122

Публикации: 3
Прегледи: 3932

56056

Публикации: 5
Прегледи: 3594

17923

Публикации: 73
Прегледи: 70365