• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: Николай_Първанов - 22.02.2014 15:39
мангов корен
....или ако стои накиснат в вода 24 часа примерно ще потъне ?
МанГров корен. Поне десетина дни трябва да кисне. Затискаш или връзваш с каквото решиш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Николай_Първанов

мерси за отговора и уточнението за името  :-D Вчера закачих от долу му две лепки за нагревател и го лепнах на дъното стои и не мърда   *THUMBS UP*

Николай_Първанов

По корена ми е тръгнало нещо лигаво и слузесто прилича на някаква лигава паяжина, какво е това чудо и как да се преборя с него тъй като с уреда за сифониране не иска да се откачи от корена и на ръка го чистих  *NO* и някаква идея защо се появява  *dontknow*

Nikiengi

Имаш си бактериална колония, нищо страшно това е нормален процес при нов корен и ще изчезне от самосебе си със закисването на корена, ако те дразни или го вади да го почистиш или си купи 2-3 малки анциструса, те ще го изядат и изчистят корена. :-)

Николай_Първанов

мерси за инфото ;) анциструси ще взимам ама исках звездни да си взема и исках да поизчакам малко поне 2,3 седмици преди тях ама може и 2 обикновенни да взема няма да се изядат надявам се ... :)

Nikiengi


Николай_Първанов

че няма да се изядат няма по скоро ме беше страх да не се бият ;)

Владимир Павлов

Здравеѝте,да попитам и аз. Дали мога да използвам големи парчета от лава за декорация вместо камъни?Ако съм пропуснал нещо по темата се извинявам.

P.S.Да се допълня малко,лавата ,че става ясно но питам защото като и направих теста с оцета започна да пършори мааалко,но нея бях измил.И дали е подходяща за декорация в смисъл поддръжка?Защото е доста пореста и дали остатъци от храна и т.н.ще може рибите да ги изчистят,абе дали е практична?Които е ползвал нека да сподели.Благодаря предварително.

nick77

Привет на всички аква фенове  :-)
Искам да попитем тези от вас, които са пробвали или научили от някъде, мога ли да използвам за грунд, камъчета/пясък - 3~6мм. събрани от морския бряг? Доста се порових и мн.теми поизчетох, и на всякъде се говори само за речни камъчета/грунд или кварцов пясък! А този от морския бряг не става ли, ако е със същата едрина? Или трябва някаква по специална обработка може би, че ми се струва че доста мирише на водорасли май?
Искам да заредя един 300л. аквариум, сладководен, с всякакви растения и рибки. Ама тоя грунд, тук около Несебър ми е голям проблем ;(

rollon

Цитат на: nick77 - 27.04.2014 00:53
Привет на всички аква фенове  :-)
Искам да попитем тези от вас, които са пробвали или научили от някъде, мога ли да използвам за грунд, камъчета/пясък - 3~6мм. събрани от морския бряг? Доста се порових и мн.теми поизчетох, и на всякъде се говори само за речни камъчета/грунд или кварцов пясък! А този от морския бряг не става ли, ако е със същата едрина? Или трябва някаква по специална обработка може би, че ми се струва че доста мирише на водорасли май?
Искам да заредя един 300л. аквариум, сладководен, с всякакви растения и рибки. Ама тоя грунд, тук около Несебър ми е голям проблем ;(
Морският пясък поради солеността е по-стерилен,изплакваш го добре и го слагаш в аквариума :)

saxon

А аз даже го преварявах преди 20 години :-) и пак ме беше страх от мазути други подобни

kaloqn_0998

Искам да попитам в 20л аквариум мога ли да гледам 4-данио 2-розово и 2-жълто и 2-коридораса? И в 30л мога ли да гледам 2-трихогастера?

_Kirilov

В тоззи литраж даниото можеш да го размножаваш - да го накараш да хвърли хайвер.
Иначе най-дорбре ще седят Hyphessobrycon amandae-Ембер тетра  - мисля , че нещо друго ще му е прекалено тясно .
Опитай се да си направиш растително нано с готини корени и камъни и китки , като може да пуснеш някоя скаридка и да се кефиш как се множат.

kaloqn_0998

Цитат на: _Kirilov - 02.06.2014 21:50
В тоззи литраж даниото можеш да го размножаваш - да го накараш да хвърли хайвер.
Иначе най-дорбре ще седят Hyphessobrycon amandae-Ембер тетра  - мисля , че нещо друго ще му е прекалено тясно .
Опитай се да си направиш растително нано с готини корени и камъни и китки , като може да пуснеш някоя скаридка и да се кефиш как се множат.

А за трихогастерите в 30л?

bunzip2

Цитат на: kaloqn_0998 - 02.06.2014 22:03
А за трихогастерите в 30л?

Не става.
В 30 литра почти нищо не може да гледаш (като риби), ако искаш да се чувстват добре!

Similar topics (5)

6144

Публикации: 3
Прегледи: 4676

34517

Публикации: 6
Прегледи: 7348

51513

Публикации: 21
Прегледи: 7674

22848

Публикации: 2
Прегледи: 5062