• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от Anonymous, 13.10.2004 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kamen40

Хелера ми е доста издут и има леко черно петно на д-то. Купихме го през януари и още не е родил.Моля кажете как да роди или по скоро защо не ражда?Предварително благодаря.

Caxapa

Или не е бременен, или не е женски. Толкова без снимка и малко повече обяснения за аквариума.

kamen40

Дали според вас си живеят добре 3 хелера 3 гупи 4 неона 10+ анцитроса 1 бебе? 3 гупи-2 женски 1 мъжка;3 хелера- 2 женски 1 мъжки;4 неона- май 2 женски и 2 мъжки;Аквариумът ми е 160 литров.Има и скариди и живи растения.


Публикациите са слети: 12.05.2014 12:03

Как се определя твърдоста и мекоста на водата?И как да я постигна?

DPI

Може и да е тъп въпроса, но ще го задам: гупите ядат ли умрели риби?

Caxapa

Аз лично съм виждал в аквариумите си да пробват на вкус някоя умряла риба но  кой завършва пиршеството   *dontknow*. Анциструсите със сигурност.

wwladoo

Повечето риби кълват умрелите рибки,по дребните първо меките части--като очите и корема,а анциструси,птеригоплихти и хипостомуси и др. L-ове,направо я осмукват.Но не е хубаво като се види умряла риба да се оставя в аквариума,защото разваля водата ако е по малък аквариума и рибите често хващат някакво гъбично заболяване после. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

DPI

Е, не бих оставила умряла риба в аквариума. Той е пълен само с гупи, две ампуларии и два от други охлюва (не ми се търси името им, които убиват други охлюви). Та единствената енделерка изчезна една сутрин и я намерих полуизядена. Интересно ми беше дали гупите са такива същества - канибали. Но като се има предвид отношението им към поколението...

Harry1976

Всички живородки са канибали - преследват и изяждат новородените малки. Изключенията са толкова малко, че само потвърждават правилото.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Lasho

Здравейте,
от около две-три седмици имам двойка молинезии. До сега не бях имал такива рибки. Прави ми впечатление, че женската постоянно налита да бие мъжкия. Само да го мерне и веднага се спуска. Направо му разкатава фамилията... Той, горкия, постоянно се крие някъде по дъното и из растенията. По-често виждам сомчетата от него. Та да питам това нормално поведение ли е от страна на женската, че на мен ми се струва че не е  *UNKNOWN*
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

kaloqn_0998

Цитат на: Lasho - 23.05.2014 11:55
Здравейте,
от около две-три седмици имам двойка молинезии. До сега не бях имал такива рибки. Прави ми впечатление, че женската постоянно налита да бие мъжкия. Само да го мерне и веднага се спуска. Направо му разкатава фамилията... Той, горкия, постоянно се крие някъде по дъното и из растенията. По-често виждам сомчетата от него. Та да питам това нормално поведение ли е от страна на женската, че на мен ми се струва че не е  *UNKNOWN*

Може да е обременена в магазина от друг мъжки и затова да гони този. Или пък ако е все още малка да се окаже и тази рибка мъжка затова да се бият при моите хелери така стана, мислех че съм си взел женска, а то па се оказа мъжка. *JOKINGLY*

Geri

Ако  може някой  който  разбира  повече  да  ми  каже  ...тази   рибка Молинезия ли  е  Плата ли е  Хелер  ли .. и  бременна  ли  е или  е дебела  *dontknow* 
Не  виждам  нищо черно/кафяво  по корема  както  е  при  гупите когато  са бременни..за  това  съм  объркана... :buff:
Благодаря  ви предварително  *thanks
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.cc%2F4es0v49y1%2F10367175_10152481931857847_2958701407688073816_n.jpg&hash=bf46339f3a3d33253614c75b46251d03d26c6044

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fd1991kn1n%2F10372322_10152481931977847_2029627583178371881_n.jpg&hash=1d1e337fb35490a253e82db11dfc84aac84b4e29

Marto99_mz

Двете са преяли.Първата е молинезия, втората мисля, че  е хелер, но не съм сигурен.

Geri


Marto99_mz

Наистина ли?На втората е направо оранжева на първата лимонено жълта.Аз се обърках тотално.

Geri

От светлината е извинявай..
Значи смятш че е дебела  *SORRY*?
Ами да я сложа на диета за една седмица аз и без това
я отделих ...в родилното *lock (за всеки случай)

Similar topics (2)

46725

Публикации: 478
Прегледи: 190086

44509

Публикации: 8
Прегледи: 4276