• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Sera Siporax ® - биологича филтрация с висока ефективност

Започната от SERA, 02.11.2006 01:56

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Julliano

Цитат на: SERA - 21.11.2013 08:31
За информация - в склада на Миазоо има - sera siporax mini 29g. Проверете пак при търговците - надявам се са го заредили.

Не вярвам някой търговец да откаже да поръча стока, която се търси. Попитайте във вашия зоомагазин и ние ще му изпратим siporax mini  със следващата му поръчка.

Няма да откажат търговците разбира се. В България всички магазини са така-нямат нищо в наличност и само при поръчка. Така препродаването е 100%. Несериозно е за нещо струващо 3-4лв да платиш 6лв доставка,да чакаш 3 седмици,да биеш 100км път, да обиколиш (и онлайн) 15 магазина и всеки да ти обещава, че ако си го поръчаш щи го имаш. Още при първия човека каза че миазоо го няма и става ясно за всеки следващ.
  Изводът ми беше, че магазините не знаят дали самите те го имат в наличност, камо ли в склада ви, да не говорим да го заредят без да го е поръчал някой, за да проверят всичко това или да кажат кога ще го имате и кога те ще го имат и кога ще стигне до потребителя. Отнася се за магазини в Пловдив и София за няколко продукта които може би по закона на гадостите съм ги искал точно тях. Или продукта не е добър и никой не го търси, затова не се зарежда (надявам се да не е така) или много търсене и изчерпване.
   Малко флууд стана, но ако може въздействайте маалко повече на търговците.. ще спечелят и трите страни според мен
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

SERA

Здравей,
Съжалявам за неволите по търсенето нашите продукти. Мога да ви улесня със следната информация:
Може да потърсите удобен за вас магазин в нашия сайт (търсенето е по адрес, име на магазина) http://www.miazoo.com/partners.html и да се обадите по телефон или да им пишете на имейл. Така ще си спестите обиколкоте по магазините.

Магазините могат да видят продукта в нашия сайт, каталог и ценова листа. В работно време могат веднага да се сържат с нас по телефона и да проверят наличността в склада, също така могат да проверят наличноста по всяко време в нашия сайт.

Със сигурност има /sera siporax mini 29 гр в зоомагазин Джунгла - бул. Патриарх Евтимий 8, зоомагазин Итън - ул. Алабин 23. Много магазини го поддържат, но в последните бях вчера и съм сигурен.

Може да си го поръчате в станционарен/офлайн магазин,където не дължите пари за доставка. Повечето онлайн магазини доставят до 24-48 часа, а не за семици. 

Поздрави
Тодор Хрстов

Julliano

Писах, звънях..всичко отнема време. Да видят, да проверят,да върнат отговор, да поръчат, да получат,да изпратят и получаването.
Както и да е..стана друга тема
Намерих  в един магазин последните s s mini и си взех и за резерва
С тях и с nitrivec  нитратите не се качват повече от 10 15 ~2год вече
Само се надявам да продължа с  Fil60
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

eray.mehmet

tva zaa kvo e  *YES*

Още един такъв пост и ще получиш бан за 1 месец!


martata

Променя ли стойностите на РН в аквариума?

SERA

Цитат на: martata - 25.02.2014 09:07
Променя ли стойностите на РН в аквариума?


Не, не променя стойностите на рН.

daka 76

Цитат на: SERA - 21.11.2013 14:08
Една четвърт от един литър не е 250 гр.
Трябва да се има в предид, че SERA Siporax mini не е с форма на пръстен и количеството в един литър е много по-голямо в сравнение с един литър SERA Siporax.
Аз си купих 130гр sera siporax mini, събра се почти цялото пакетче в един вътрешен филтър.Това количество за колко литра вода е според вас.Благодаря

paralaks

"Sera Siporax ® е толкова порест, че осигурява 34 пъти по голяма площ  за нитрифициращи бактерии отколкото обикновен керамичен филтърен материал. Така един литър Sera Siporax ® осигурява 200 литра пречистена вода. Този материал е много подходящ за малки като обем филри."

Въпроса ми е  - Това означава ли, че един литър Sera Siporax осигурява необходимата биологична филтрация на 200 литра аквариумна вода,при нормално населен и залесен аквариум.

Лично аз ползвам съмп с 15л. Sera Siporax на 560л вода,80 бр. риби и 60% залесяване - върши си работата

Julliano

За fil60 с допълнителна секция как би било по-добре да са подредени филтърните материали (оригиналната гъба, сипоракс мини и  вата), за да не се задръства бързо сипоракса и да е най-ефективно? Гъбата е най-отдолу ясно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

SERA

Цитат на: daka 76 - 25.02.2014 10:50
Аз си купих 130гр sera siporax mini, събра се почти цялото пакетче в един вътрешен филтър.Това количество за колко литра вода е според вас.Благодаря

130 грама sera Siporax mini са достатъчни за около 100 л аквариумна вода.

SERA

Цитат на: paralaks - 25.02.2014 14:18
Въпроса ми е  - Това означава ли, че един литър Sera Siporax осигурява необходимата биологична филтрация на 200 литра аквариумна вода,при нормално населен и залесен аквариум.
Лично аз ползвам съмп с 15л. Sera Siporax на 560л вода,80 бр. риби и 60% залесяване - върши си работата

Да, осигурява 200 литра биологично чиста вода, като това е ориентировъчно и се отнася за растителни аквариуми с нормален брой и размер риби. За морски риби, африкански цихлиди, други биотопи с рН над 7, както и аквариуми без растения количеството на филтърния материл трябва да се удвои.
Добавянето на по-голямо количество Sera Siporax, не е безполезно, напротив така се застраховате против неприятни изненади (например голямо количество неизядена храна по дъното в случай на прехранване) и ви осигурява много по малка подръжка на аквариума.

SERA

Цитат на: Julliano - 26.02.2014 00:27
За fil60 с допълнителна секция как би било по-добре да са подредени филтърните материали (оригиналната гъба, сипоракс мини и  вата), за да не се задръства бързо сипоракса и да е най-ефективно? Гъбата е най-отдолу ясно.

Трабва да се подреди така както си ги споменал по горе. Първо предфилтрация с гъба, после биологичния филтърен материал и накрая финално почистване с вата, което осигурява обиране и на най-фините частици мръсотия.
Ако сложиш ватата първа, тя бързо ще се затлачва и ше трябва да я переш/сменяш по-често.
Моля, имай в предвид, че различните модели филтри имат различна подока на потока (отгоре надолу и обратно). Специлано при вътрешните филтри sera fil посоката е отдолу нагоре т.е. първо е гъбата.

martata

Цитат на: SERA - 25.02.2014 10:27

Не, не променя стойностите на рН.

40 литра вода с  рН - 6.7, Siporax 2 литра, 6 литра акривен субстрат(понижава рН). След 30 дни в аквариум 1 със субстрат Shirakura pH 6.9. В аквариум 2 със субстрат ShrimpSand на Aqua-Art pH -6.8.
В 2 литра вода с рН - 6.7  слагам 1 литър Siporax. След 24 часа рН - 9.5.

SERA

Цитат на: martata - 26.02.2014 13:40
40 литра вода с  рН - 6.7, Siporax 2 литра, 6 литра акривен субстрат(понижава рН). След 30 дни в аквариум 1 със субстрат Shirakura pH 6.9. В аквариум 2 със субстрат ShrimpSand на Aqua-Art pH -6.8.
В 2 литра вода с рН - 6.7  слагам 1 литър Siporax. След 24 часа рН - 9.5.

Здравей,
sera Siporax е направен само от полуратопено стъкло (от чист кварцов пясък) и е инертен и биологически неактивен материал. Той служи само за основа за развитие на бактерии. Не би трябвало да променя състава на водата, още повече до такива високи стойности.

Поздрави
Тодор Христов