• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам ххх литра аквариум, какво да сложа в него?

Започната от NO CARRIER, 18.05.2009 13:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bolta

Анциструси, но понякога биват бити (макар, че са корави риби) и недохранени.

Сашето

Hypostomus plecostomus  и Pterygoplichthys gibbiceps стават ли.
So many problems, so little time.

Nachinaesht6

Здравейте :) Нов съм в сайта и искам да попитам по-опитните какви риби мога да гледам в моя 40л аквариум   *dontknow*

_Kirilov

Дайте предложения за допълване на аква с размери 70х52х51в в която има :6 какадута, 10 Наностомус Бекфорди и 2 анциструса които скоро ще бъдат заменени от 3-4 Гастромизона.

Мисля за нещо стадно и доста атрактивно за гледане , но не искам неони или клиновидни разбори.

Отворен съм за всякакви мнения  *DRINK*

georgibudinov

Здравейте! Ще си правя аквариум 100л и искам да попитам могат ли неонки да живеят с трихогастери? Мерси предварително  :-) :-)

alleyesonme

Искам да питам, в 112 литра аквариум (евентуално) мога ли да гледам 5 кулита, 5 анциструса и 10тина барбус тетразона ?

ПС Или вместо барбусите, зебровидни цихлазоми ?

alleyesonme

Цитат на: alleyesonme - 12.01.2014 10:39
Искам да питам, в 112 литра аквариум (евентуално) мога ли да гледам 5 кулита, 5 анциструса и 10тина барбус тетразона ?

ПС Или вместо барбусите, зебровидни цихлазоми ?

?

rollon

Цитат на: alleyesonme - 12.01.2014 10:39
Искам да питам, в 112 литра аквариум (евентуално) мога ли да гледам 5 кулита, 5 анциструса и 10тина барбус тетразона ?

ПС Или вместо барбусите, зебровидни цихлазоми ?
Ако вкараш в 112 л десетина зебри ще стане голям екшън.Най-добре си вземи барбус конхониус,по-мирни са и не закачат растенията  :-)

ralito_

Здравейте имам въпрос. Тук: http://www.akvariumi.com/index.php?page=fish2&id=251 намерих информация, че на тези рибки им трябва 70 литра вода.
В този : http://www.riboci.info/2011/02/blog-post_18.html - 80 литра
В този : http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=129 - 150 литра
В нашия сайт : http://aquariumbg.com/fish.php?fish=687 - неизвестно.
Вчера стартирах нов аквариум. Имам доста време до пускането на рибоци и се оглеждам. Харесах скаларии, но навсякъде различна информация. Мисля, че аквариума ми не е подходящ тъй като на чиста вода ще е може би около 100-тина литра (най-много) и височина на водния стълб (без грунда) около 30 см/дължина 79, ширина 40/. Ако може малко повече информация за тях. В  магазините ми казаха не е проблем, само където аз имам големи съмнения.
И второ ако съмненията ми се окажат основателни предложете нещо друго. Гледам и тръся постоянно, но се чудя какво да е. Горе долу описах водния обем в който не включвам  черен грунд- смесена фракция, един разклонен мангров корен и едно камънче( като тикла с диаметър около 17 см (малко трудно за обяснение как точно е сложен, но се появява под корена и образува като ниша между по-високо и по-ниско ниво на грунда). Вътре са предвидени като растения -явански мъх, криптокорина, валенсинерия, по нататъка мисля и за малко роголистник, но за момента ще са първите 3. Моля предложенията да не вкючват живородки- имам друг аквариум с тях. Харесвам змиеподобни , цихлиди и вичко друго воално. Иска ми се като, че ли нещо ярко при тази сиво-черна обстановка, която се получава :) Благодаря предварително.
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

Асен Евгениев

Цитат на: ralito_ - 17.02.2014 03:38
височина на водния стълб (без грунда) около 30 см/дължина 79, ширина 40/
Не е подходящ за скаларии.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ralito_

Цитат на: akapulko - 17.02.2014 13:19
Не е подходящ за скаларии.
много благодаря за отговора. Това си и предполагах. Ако може някакви идеи за други риби.
"Германски форум:задаваш въпрос-отговарят ти.
Руски форум: задаваш въпрос- и на теб ти задават въпрос.
Български форум: задаваш въпрос-всички започват да ти обясняват колко си тъп."

alleyesonme

Цитат на: rollon - 16.02.2014 11:10
Ако вкараш в 112 л десетина зебри ще стане голям екшън.Най-добре си вземи барбус конхониус,по-мирни са и не закачат растенията  :-)

Екстра, мерси.

zambo

Има десетки дребни и пасажни видове , които може да гледаш . Въпрос на предпочитания . Всичко , което е с размер до 5 см. /възрастен екземпляр / става за твоя аквариум .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

alleyesonme

Разгледах цихлидите джуджета и ми хвана окото боливийско рамирези (Mikrogeophagus altispinosa), колко от тях мога да гледам в 112-те литра + няколко анциструса ?

Николай_Първанов

22.02.2014 15:39 #239 Last Edit: 23.02.2014 10:02 by Николай_Първанов
Здравейте, днес си взех мангров корен, обаче не иска да застане на дъното постоянно изплува, и се чудя с какво да го фиксирам на дъното някакви идеи? или ако стои накиснат в вода 24 часа примерно ще потъне ? иначе си мислих да му вържа от долу рибарски тежести или просто да го вържа за някой камък ?  *dontknow*

Similar topics (5)

52250

Публикации: 10
Прегледи: 5714

21071

Започната от rupi


Публикации: 3
Прегледи: 3044

55754

Публикации: 6
Прегледи: 3319

742

Публикации: 10
Прегледи: 5439

43658

Публикации: 19
Прегледи: 6869