• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Конкурс "Коледа 2013"

Започната от NO CARRIER, 10.10.2013 01:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zariio

Цитат на: NO CARRIER - 31.12.2013 14:48
В случая са няколко човека, излизащи с един и същи външен ip адрес.

Да грешката в случая е изцяло моя.
Съжалявам за което.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

NO CARRIER

Цитат на: borislav - 31.12.2013 14:20
Абе ти не можеш ли да разбереш, че аквариумът е участвал със стъклото си, но пълнежът вътре е различен всеки път.Аквариумът още е същия и съществува и мога да ти го снимам и с актуален вестник като по филмите ,а и го снимах няколко часа преди конкурса затова и снимката не е добра.
За нещастните ти обвинения ,че съм участвал с няколко регистрации какво да кажа освен, че бих върнал всички награди (дори и от акваскейп конкурсите където имаше жури ,ако се докаже ,но ако не се докаже би трябвало ти да напуснеш поста си на модератор за поредната клевета ,която отправяш ,а това мосля, че е недопустимо с всякаква етика и морал.

Да, правилата за Коледните конкурси в момента са такива, но може би трябва да се направи уточнение. Ако един аквариум се развива добре, не е проблем да участва и на следващата година, но с други, актуални, снимки. Важното е да не се повтаря едно и също всяка година, а да има поне малка промяна.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Joro V

Честито на победителите! Наистина имаше много хубави аквариуми и се получи добре, че ги споделихме и си сверихме часовниците.. Иначе при тези правила - винаги ще се стига до скандали при класирането. Хубавото е, че повечето хора не сме участвали смисълта за победи и награди и затова не са толкова много разсърдените. И аз споделям мнението, че най-добре е аквариумите да се оценяват от няколко човека жури - само така ще е що годе обективно. Разбира се, може да има и общо гласуване, но класирането да не е с официален характер - а пръзът от него да е нещо като Победител на публиката или Шампион на народа :) Успешна година за всички и по-голям успех на следващия конкурс!  *DRINK*

sVGNsali

Наистина, трябва да се помисли за вариант с жури и с гласове от съфорумци.
Лично аз съм оценял само това, което ми харесва визуално, а красотата е относително нещо, за всеки различна. Може някой да е вложил супер старание, да е отгледал редки рибки и растения, с много труд и усилия, а аз да не съм го оценил - от незнание и непознаване на материята.
И аз искам да поздравя всички престрашили се участници, за труда който са положили и за резултата на търпението им.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Лора

Лелеее, отде се пръкна толкоз народ да гласува?! =-O
Наказателния вот е нещо гадно. Лично бях на косъм да гласувам така, но в крайна сметка разума надделя. Мислех си, колко са се регнали и са гласували наказателно, дано с моите оценки 5 да повлиая на вота... Но уви!
Поздравления на всички участници за смелостта и куража, дори и без награди да участвате. Доказахте, че не е важен материалния стимул.

Искам още да поздравя и своите фаворити. hunter (защо го кри толкова време този аквариум?) _Kirlilov,  който се чудеше дали има смисъл. Карган с неговите интересни проекти. Колегата zario заради прекрасните снимки с които радва окото, kkrase, danielm и спирам да изреждам, че ще пропусна някого.
Благодаря!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

tova_onova

Честито на победителите! (според мен са заслужили) Хубаво е да има градивна критика, но да не се прекалява. Малко е кофти да дадеш 1 на някой(хора които гледат златна рибка в буркан, която изпълнявала желания :-D), защото те мързи да гласуваш.  Все пак, когато си давате гласа, би трябвало да е на база обективно мнение за да може участниците да си направят адекватни изводи от мнението на гласувалите. Господата които имат забележки в системата на гласуване да се замислят къде бяха, когато тази тема беше започната, доста преди началото на конкурса.
Тази година конкурса е да по-силен, от към участие, а колкото повече толкова по-добре! Нека всички да извлечем позитивното от конкурса! Весели празници на всички и една по успешна нова година!

hunter

Цитат на: Лора - 31.12.2013 16:25

Искам още да поздравя и своите фаворити. hunter (защо го кри толкова време този аквариум?)
Благодаря, крих го за да е хубава изненадата но май не трябваше :-D

Публикациите са слети: 31.12.2013 16:49

Цитат на: tova_onova - 31.12.2013 16:33
Честито на победителите! (според мен са заслужили) Хубаво е да има градивна критика, но да не се прекалява. Малко е кофти да дадеш 1 на някой(хора които гледат златна рибка в буркан, която изпълнявала желания :-D), защото те мързи да гласуваш.  Все пак, когато си давате гласа, би трябвало да е на база обективно мнение за да може участниците да си направят адекватни изводи от мнението на гласувалите. Господата които имат забележки в системата на гласуване да се замислят къде бяха, когато тази тема беше започната, доста преди началото на конкурса.
Тази година конкурса е да по-силен, от към участие, а колкото повече толкова по-добре! Нека всички да извлечем позитивното от конкурса! Весели празници на всички и една по успешна нова година!
Моя коментар към тези които съм оценил с 1 или 2 е следния
На първо място имало е техника (която много ме дразни, вади се за 5 мин.)
На второ място е нямало правилен подбор на растения
На трето място нямало е почти никакво оформяне
Това са моите забележки към тези на които съм дал слаба оценка. Защото аз оценявам цялостно а не кефи ме не ме кефи.
Сега бих се радвал ако тези които са ме наградили със 1-2 да се изкажат за моя аквариум.

cantiga

Който го мързи да не гласува, какво толкова има, никой никого не кара.
Поздрави на всички участници, много хубави аквариуми има.   :-)
Весело посрещане на Новата Година!  *DRINK*
Поздрав!
Светослав

pqko

Честито на победителите и от мен,най вече на колегата Миро за прекрасния аквариум който създаде. *privet*

tova_onova

Цитат на: hunter - 31.12.2013 16:43
Благодаря, крих го за да е хубава изненадата но май не трябваше :-D

Публикациите са слети: 31.12.2013 16:49
Моя коментар към тези които съм оценил с 1 или 2 е следния
На първо място имало е техника (която много ме дразни, вади се за 5 мин.)
На второ място е нямало правилен подбор на растения
На трето място нямало е почти никакво оформяне
Това са моите забележки към тези на които съм дал слаба оценка. Защото аз оценявам цялостно а не кефи ме не ме кефи.
Сега бих се радвал ако тези които са ме наградили със 1-2 да се изкажат за моя аквариум.


Hunter с коментарът ми изобщо не визирах теб. Не искам никой да засягам с коментарът ми. Има двама участници, който ми се набиха на очи (Dimova_19 u ogyy), че не са гласували обективно с "1' за голяма част от аквариумите (ако искат може да поспорим дали това е така).  *privet*

П.С. Би било хубаво, ако всички имат обособени критерии при гласуване, както ти! Тогава хобито щеше да е на доста по-високо ниво след няколко конкурса.

hunter

Цитат на: tova_onova - 31.12.2013 18:03

Hunter с коментарът ми изобщо не визирах теб. Не искам никой да засягам с коментарът ми. Има двама участници, който ми се набиха на очи (Dimova_19 u ogyy), че не са гласували обективно с "1' за голяма част от аквариумите (ако искат може да поспорим дали това е така).  *privet*

П.С. Би било хубаво, ако всички имат обособени критерии при гласуване, както ти! Тогава хобито щеше да е на доста по-високо ниво след няколко конкурса.
Напълно съм съгласен с теб. Не съм си и помислил, че визираш мен просто се обосновах когато съм гласувал с ниска оценка на каква база съм стъпил. Подкрепям мнението ти за обособени критерии. Идеята е да знаем какви са критиките за да се поучим от това. Оценка лесно се дава но трябва да се знае на какво основание. А Dimova_19 си я знаем, че прави на пук заради нейната тема.  *DRINK* И до година още по добри аквариуми да има.

_Kirilov

Цитат на: Лора - 31.12.2013 16:25
Лелеее, отде се пръкна толкоз народ да гласува?! =-O
Наказателния вот е нещо гадно. Лично бях на косъм да гласувам така, но в крайна сметка разума надделя. Мислех си, колко са се регнали и са гласували наказателно, дано с моите оценки 5 да повлиая на вота... Но уви!
Поздравления на всички участници за смелостта и куража, дори и без награди да участвате. Доказахте, че не е важен материалния стимул.

Искам още да поздравя и своите фаворити. hunter (защо го кри толкова време този аквариум?) _Kirlilov,  който се чудеше дали има смисъл. Карган с неговите интересни проекти. Колегата zario заради прекрасните снимки с които радва окото, kkrase, danielm и спирам да изреждам, че ще пропусна някого.
Благодаря!

Много мерси Лора  @}->--

aquafenomen

Сядайте по масите и не го мислете. Нова година, нови аквариуми и т.н.  *DRINK*

dafil

Цитат на: NO CARRIER - 31.12.2013 14:54
Да, правилата за Коледните конкурси в момента са такива, но може би трябва да се направи уточнение. Ако един аквариум се развива добре, не е проблем да участва и на следващата година, но с други, актуални, снимки. Важното е да не се повтаря едно и също всяка година, а да има поне малка промяна.
NO CARRIER-това за развиващите се аквариуми трябва да го дообмислите за соленоводните,защото всички участници в тази категория би следвало да не участват  догодина на конкурса.А раОтите с морските стават наистина бавно :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

paolo6481

Цитат на: Иван Петров - 31.12.2013 14:37
Честито на всички победители! аз съм доволен като цяло как са ми оценили аквариума особено от хората които са запознати с хобито. Смешното в оценяването на моя аквариум са оценките на няколко смешковци които са ми дали ниски оценки вероятно защото участват в същата категория. Да са живи и здрави!  *DRINK* Аз постигнах целта си в този конкурс, направих си изводи и следващия ми аквариум който ще пусна в конкурс, ще представлява гол аквариум с малко пясък на дъното, три произволно пуснати камака и няколко риби там да плуват. Вероятно ще пожъна по-голям успех. Весели празници на всички!  :-)
Извода ти е верен.Но пък щом си решил да участвуваш в категория  за Биотопни,тогава защо се стремиш да видоизменяш биотопа?Аз също затова не участвувах,защото не ми се махаха растения заради няколко снимки.Можеше да го пуснеш в Сборен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785